Uwagi Czytelniczki dotyczące odbioru odpadów komunalnych

Witam. „Nasze Miasto Międzyzdroje” ta nazwa do czegoś zobowiązuje?

Skoro przeczytałam ostatnio zamieszczony post o zaśmiecaniu miasta przy Gryfa to uznałam, że kogoś to końcu interesuje. Dlatego pozwoliłam sobie na umieszczenie tych fotek. Są to śmietniki należące do mieszkańców Placu Neptuna. Z przerażeniem w środę zobaczyłam, jak ZOŚ opróżnia kontenery. Pracuje obok i widzę często jak tak zostawiają to miejsce. Moim zdaniem taki wóz, zwykle z kilkoma panami do obsługi powinien mieć ze sobą jakiś sprzęt typu miotła, grabie… jak można zostawiać taki bałagan!

Czego nie zabrali to widać, opróżnili tylko kontenery i tyle. A że były święta i zarazem porządki wiosenne mieszkańców logiczne, że śmieci było 2 razy więcej. Miasto chce karać grzywną mieszkańców, że nie mają porządku na swoich posesjach??? Trzeba zacząć od siebie.

Myślałam, że pan Sutyła odniesie się do tego zjawiska, bo to widział, ale widocznie miał ważniejsze sprawy na głowie.

Dbajmy o to miasto, bo póki co jeszcze jesteśmy medialni i chyba każdemu zależeć powinno tak, żeby tak było.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Zapomniałam dodać, że niedawno doszły mnie słychy, że w ZOŚ pracują nowi ludzie, że również na stanowiskach kierowniczych. Powinno być tak, że chociaż na początku każdy powinien się starać pokazać z lepszej strony. Pisząc na ”początku” ironizuje trochę, bo uważam, że jak się za coś zabierać to robić to zawsze dobrze. Ja tego się trzymam, dlatego wkurza mnie taka pańszczyzna, jaka tu opisałam.

Klatki sprząta tam taka pani około 60-tki. Sama później miotłami ogarniała to, co ZOŚ zostawił. Myślałam, że na zawał zejdzie ?.

Czytelniczka

Wysłaliśmy zapytania do ZOŚ i UM Międzyzdroje. Treść odpowiedzi:

Na terenie Gminy Międzyzdroje odbiorem odpadów z terenów publicznych zajmuje się Zakład Ochrony Środowiska, natomiast z terenów prywatnych – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o z Kamienia Pomorskiego. Jak wynika z powyższego zdjęcia mamy tu do czynienia z terenem prywatnym należącym do Wspólnoty Mieszkaniowej. Zgodnie z zawartą umową z Gminą Międzyzdroje wywoźnik wyłoniony w drodze przetargu zobowiązany jest do odbioru odpadów z miejsc ustawienia pojemników lub altany (boksu) i jej otoczenia. Wzmożony ruch turystyczny w okresie świątecznym spowodował powstanie większej ilości odpadów. W wypadku nieruchomości, które ponoszą opłatę od ilości zużytej wody istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości odbioru odpadów komunalnych co powinno zniwelować nadmierne ich gromadzenie.

Wszelkie uwagi oraz reklamacje dotyczące świadczonej przez PGK Sp. z o.o. usługi odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości, proszę zgłaszać pracownikom Urzędu Miejskiego – Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej- tel. 91 32 75 657, e-mail: um@miedzyzdroje.pl.

19 komentarzy “Uwagi Czytelniczki dotyczące odbioru odpadów komunalnych”
 1. Jak to co pójdę i na gadam a jak już nagadam to pewnie usłyszę że mam popierać i nie przeszkadzać

 2. Tak jak mówisz urząd tylko do tego się nie przyzna?Bo przecież oni są nieomylni ???I co im zrobisz????

 3. Nie kto inny tylko Urząd Miasta i Gminy jest winien za złą jakość wykonania usługi wywozu nieczystości i to Urząd jest za to odpowiedzialny

  • A może to są tylko drugorzędne uchybienia w U.M. jak mawiał Pan Sekretarz.

 4. Jeżeli jest to teren prywatny to właściciel niech posprząta ten olej a jak nie MANDACIĆ!!! wtedy będzie o swój teren dbał?

 5. Mieszkańców nie wyzywam.Nie szukaj dziury w całym!?Ale niestety tak wygląda miasto i tak będą nas postrzegać?

 6. Może warto dobrać się do zarządcy- wspólnoty, kilka mandatów przez SM Policję i ewentualnie skierować sprawę do Sądu a nie ZOŚ atakować, jeśli Gmina da zlecenie to ZOŚ posprząta a potem powinni obciążyć wspólnotę

 7. Zmieńcie lepiej ugrupowanie które ma większość w radzie (po)i te ich wszystkie układy i układziki.Aha gdzie ta „NOWA ENERGIA”KTÓRA TAK WIELE OBIECAŁA?

 8. Zła jakość świadczenia usługi wywozu nieczystości przez Urząd Miasta i Gminy w Międzyzdrojach ( ta firma z Kamienia Pomorskiego jest tylko wykonawcą) jest wynikiem przegłosowania tak złej uchwały przez radnych, którzy nie zadbali o interes ludzi którzy ich wybrali. A jako radni powinni dbać o interesy mieszkańców bo są ich reprezentantami. To mieszkańcy tworzą to miasto bez nich nie byłoby tego i żadnego innego miasta. Po raz kolejny mam niszczony pojemnik bo pan od wywozu nie szanuję mojej własności i permanentnie go rzuca i przewraca nie wspominając o tym że nie odstawiają go na miejsce. Tak wykonawca wybrany przez usługodawcę czyli UMiG w Międzyzdrojach wykonuje pracę a mieszkańcy nie mają narzędzia by egzekwować należyte wykonywanie usługi. Ale to się zmieni bo każdą uchwałę można poprawić

  • Chcesz wygrać z większością, z bezdusznymi automatami do głosowania nową energią. To jest ta kadencja dla mieszkańca którą wybraliście.

 9. PRZYCZEPA STOI I BĘDZIE STAŁA BO NOWA KIEROWNICZKA ZOŚ-IU NIE DAJE RADY NA PRZECIWKO W ROWIE STYROPIAN KARTONY PUSZKI PO PIWIE DOSŁOWNIE WSZYSTKO DAJEMY ŁADNĄ WIZYTÓWKĘ CZYSTE MIASTO!?!? JAK NARAZIE TO WIDZĘ 1 MAJA MIASTEM BRUDASÓW!!! ALE CO TAM WAŻNE ŻE PAN BURMISTRZ POKAŻE SIĘ NA CZYSTEJ PROMENADZIE?A ZA PANEM CELIŃSKIM NIE JESTEM BO BYŁO TO SAMO A NAWET GORZEJ!!! CHYBA TRZEBA SPECJALNEGO ZAPROSZENIA DLA ZOŚ-IU!!!MOŻE NA GRILA ZAPROSIĆ????

 10. Centrum miasta

  Toż to szok z tymi śmieciami w Centrum miasta.jaki smród i wstyd!!.zwiększyć częstotliwośc wywozow i zostawiać porządek obok śmietnika.

  • Wspólnota Mieszkaniowa niech posprząta na swoim terenie należy do do ich obowiązku. A jak widać tępych ludzi nie brakuje ZOS nie wywozi śmieci chyba 2013 roku.

 11. a czyja to posesja? kto prowadził parking!

 12. Witam,a kto zajmuje się terenami które pozostawione są same sobie ?
  Otóż kilka dni temu zgłosiłam do ZOS-iu że na ulicy Komunalnej przy posesji Nr 50 jakiś pomysłowy kierowca zostawił czubate wiadro przepalonego oleju. Do dziś wiadro stoi jeszcze trochę deszczu i wiadro będzie pełne wody a olej będzie w wodach gruntowych. Wiadro znajduje się obok starej przyczepy campingowej którą zostawił tam ktoś kto wcześniej prowadził tam parking. Brud, smród na tym terenie kto to ma posprzątać przecież trwa akcja CZYSTA POSESJA.,,Nowa miotła licho sprząta.”

  • Nie wiem jak nawet Pana nazwać to jest teren prywatny. Zanim napiszesz pomyśl.

 13. zgodnie z regulaminem zabierają z pojemników lub workach , a luzy niech właściciel posesji posegreguje i zapakuje do pojemnika lub worka