Uwaga! Niebezpieczne śmieci na plaży

Mieszkaniec:

„Czy mógłbym poprzez Państwa portal zwrócić się z prośbą do jednego z obywateli naszego Miasta? Mianowicie chodzi o pana, który dzierżawił plac na plaży pod gastronomię sezonową. Kilka dni temu punkt został zdemontowany. Była ekipa, sprawnie to poszło;) Ale kilka dni po tym fakcie, konkretnie dzisiaj, zauważyłem w miejscu „namiotu” dosyć sporo niebezpiecznych śmieci, pozostawionych przez ekipę.

Generalnie chodzi o wkręty, których jest tam pełno….Wiem, że podczas demontażu drewnianej konstrukcji może jakiś wkręt wypaść z ręki ale to co dziś zobaczyłem trochę mnie zatrwożyło, bo nie trzeba dużo myśleć, by wyobrazić sobie taki zardzewiały wkręt wbity w stopę na przykład. Garstkę wkrętów zebrałem w kilka sekund…..Strach pomyśleć, co jest pod warstwą piasku….. Zwracam się więc do pana, który co sezon, od kilku lat dzierżawi ten kawałek plaży o uprzątnięcie po swoim biznesie wszelakich śmieci, tj.wkrętów, desek i betonowych płyt.Swoją drogą, skąd ta ignorancja? Pomyślał Pan, że przyjdzie sztorm i zmyje pozostałości….?Trochę to smutne, że Międzyzdrojanin ma takie podejście….Apel kieruję do WSZYSTKICH właścicieli punktów na plaży.Skoro można postawić lokal na plaży, to równie dobrze można go poprawnie zdemontować.Polecam pożyczyć od kogoś  wykrywacz metalu bo prócz zardzewiałych wkrętów znajdzie sie niejeden złocisz;) Szanujmy się wszyscy nawzajem, zwłaszcza miejscowi….Nie jest to żadna złośliwość a jedynie refleksja. To, co robimy, świadczy o nas samych.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie, 

Tomasz

7 komentarzy “Uwaga! Niebezpieczne śmieci na plaży”
 1. Tereny na plaży wydzierżawiane są przez UM. Może dobrym zwyczajem byłoby sprawdzanie przez urzędników w jakim stanie jest po okresie dzierżawy zwracany teren. Pamiętajmy to są tereny Miejskie
  Jeżeli komuś coś się stanie ma prawo wystąpić o odszkodowanie. Ktoś powie że miasto Międzyzdroje jest ubezpieczone od takich sytuacji. Tak ale często wypłacane odszkodowania spowodują wzrost stawki. Chyba nie po to wydzierżawiamy tereny by tracić pieniądze i wizerunek. To utrata wizerunku może być kluczową i mieć wpływ na ilość gości w sezonie. Sami plażowi i promenadowi biznesmeni pracuję na utratę wizerunku naszego miasta a potem latają do burmistrza że sezon kruchy i trzeba miasto mocniej reklamować

 2. Proces sprzątania nadal trwa. Ale dziękuję za trafne spostrzeżenia.
  Pozdrawiam

 3. Plaża jest tak wąska, że nie rozumiem decyzji o dzierżawie pod tego typu działalność. Za dawnych czasów tego typu działalność była prowadzona przed wejściem na plażę. Jeszcze jeden temat na plaży jest bardzo brudno, pełno petów, kapsli i inne zanieczyszczenia, zachęcam do dyskusji.

  • Jak widzę kogoś , kto śmieci, zakopuje kiepy na plaży to zawsze w kulturalny sposób zwracam uwagę.Nie bójmy sie tego robić ;)To samo tyczy się psów na plaży.Bez smyczy, bez kagańców.Jakiś tępawy nasz ten naród….Ciężko użyć mózgu?Swoja drogą przydało by sie zrobić przy każdym wejściu wieeeelkie znaki „kaganiec+smycz jak z psem” oraz „zakaz puszczania lampionów”.Do tego jakieś obrazki tematyczne i może było by lepiej.

 4. Kasa zawinięta do kieszeni i wszystko dobrze a to że komuś wbije się jakiś wkręt a kogo to obchodzi !!! To my mamy pieniądze reszta nas nie interesuje.LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ MY TEŻ PO TEJ PLAŻY CHODZIMY SĄ TAM TEŻ DZIECI I ZWIERZĘTA NIE TYLKO WY SIĘ LICZYCIE!!!

 5. Wkręty zbiera się do wiaderka! a nie zostawia na plaży! może jakiś mandat za to się należy! chamstwo