Uwaga na trzy kubki – Ponowny apel

Na terenie Międzyzdrojów pojawiły się w ostatnich dniach plakaty ostrzegające turystów przyjeżdżających nad morze przed niebezpiecznym procederem. Policja i Straż Miejska ostrzega przed grą w tzw. ,,trzy kubki”.

Przystępując do gry nie masz szans na wygraną, ponieważ urządzające ją osoby w celu wzbogacenia się podstępnie obchodzą reguły gry, używając oszukańczych zabiegów. Wygrana zależy  tylko i wyłącznie od sprytu prowadzącego grę, który zręcznie manipuluje kartami, w taki sposób, by grający był przekonany, że karta znajduje się w miejscu zasugerowanym przez prowadzącego grę lub jego pomocnika. 

Mechanizm działania oszustów jest następujący:

Podstawione osoby wygrywają i głośno afiszują się ze swoją wygraną w celu zwrócenia uwagi przechodniów. Osoby, które wykazały zainteresowanie grą są nachalnie nakłaniane do wzięcia w niej udziału. Kiedy gracz postawi znaczną ilość pieniędzy, jego uwaga podczas przesuwania kubków jest rozproszona przez np. szturchnięcie. Następuje przegrana.

W celu odegrania się gracz musi udowodnić, że ma pieniądze, którymi mógłby zagrać. Szajki oszustów są doskonale zorganizowane, w ich skład wchodzą tzw. „Czujki”, czyli osoby ostrzegające przed zbliżającym się patrolem Policji lub Straży Miejskiej.

Art. 128 Ustawy z dnia 20 maja 1971 roku – Kodeks Wykroczeń

§1. Kto w celu uzyskania korzyści majątkowej, urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Art. 89 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku – o grach hazardowych: karze pieniężnej podlega: uczestnik w grze hazardowej, urządzonej bez koncesji lub zezwolenia.

Pamiętaj! Biorąc udział w nielegalnej grze hazardowej popełniasz wykroczenie!

35 komentarzy “Uwaga na trzy kubki – Ponowny apel”
 1. Mieszkaniec

  Dzieci i ryby,nie maja glosu. Bzdety wypisjecie.

 2. Mieszkaniec

  Straz miejska ma swoja szczekaczke na dachu radiowozu czego ja nie uzywa ine nadaje komunikatow ostrzegawczych przed oszustami

 3. Helo, Mieszkanka….Ciebie wtedy nie bylo na Swiecie,wiec co mozesz powiedziec.Lepiej nie zabieraj glosu.

 4. To proste – powiesić baner nad promenadą , a nawet dwa – koszt 500zł. i po sprawie.

 5. Wiedzieliscie kogo wybraliscie,teraz macie.

 6. Wiedzeliscie kogo wybierac,miejcie pretensje do samych siebie. Kiedys bylo spokojnie i przyjemnie.

 7. W Świnoujściu Włodarze rozwiesili banery ostrzegające przed złodziejami rowerów,a w Międzyzdrojach Władza pozwala na okradanie turystów przez mafię spod znaku 3 Kubków.Pytam się,gdzie te plakaty,których nigdzie nie widać ???

 8. Gdzie są te ulotki ,banery ,plakaty i komunikaty które były obiecane w sesonie ostrzegając turystów przed mafią kubkową .Super tamat dla mediów ,niech przyjadą i zrobią ciekawy reportaż w TV jak miasto Międzyzdroje dba o bezpieczeństwo i spokój turystów .

 9. Burrmistrz

  Widziałem jak przepędzili niewidomą spiewaczkę a raz chłopaka z gitarą żeby poszli sobie bo to ich miejsce .Wygonią wszystkich artystów z naszego miasta .A raz osiłek z „ochrony” do kobiety z dziećmi która chciła ostrzec przed oszustwem sper… kur… bo może mieć wypadek. Dzieci wystraszone zaczeły płakać .

 10. 3 kupki i dmuchane karki pochodzą z Katowic a panie udające jak im to szczęście dopisuje to ich kochanki.

 11. Za sprzedawanie nielegalne balonów, i innych pierdół na promenadzie nikt nie robi afery a idac z wozkiem przejsc nie moglam. A policja chodzi i sie cieszy do dziewczynek 16 letnich ktore tam sprzedaja..

 12. ciekawi jesteśmy czy można by było oskarżyć miasto za udzielanie miejsca jak to się ładnie nazywa pod nielegalny hazard bo przecież o tym wiedzą ale nic nie robią a te panie zresztą nie tylko one co cały czas wygrywają też bym sprawdził zawsze od czegoś można zacząć

 13. Corocznie, gdy nadejdzie sezon, wypływa sprawa trzech kubków. Zamieszczone tutaj biadolenie, tych najpewniej „pokrzywdzonych”, ma poprawić ich psychiczne samopoczucie. Zwalają więc swoją bezgraniczną naiwność, a to na burmistrza, a to na policję… Owszem, uważam, że przeganianie robiących grę, cwaniaków byłoby na miejscu. bo np nie płacą oni podatków, a gra robi miejscowe zamieszanie, blokują miejsca spacerowe itp itd. Jednak jedna sprawa jest tutaj bardzo interesująca, a mianowicie oglądanie ogłupiałej i zrozpaczonej miny nabranego przegranego.

  • Stary człowiek i może

   Jerzy,zapewniam Cię-dla człowieka z odrobiną empatii nie ma nic interesującego w takim widoku.

 14. Co roku ci sami … naiwni turyści się znajdują to kożytaja naciągane.
  I ci fałszywi Indianie . Śpiew z ple jęk co roku to samo. W tamtym roku turysta zwrócił „artyscie” uwagę to go pobił. ..

 15. Jestem w Międzyzdrojach od kilku lat i zawsze to samo. Osiłki od lat ci sami i panie towarzyszące. Gdzie policja. A tak z ciekawości dlaczego Informacja Turystyczna nie powiadamia policji skoro okupują ławeczki które widać z ich pomieszczeń. Pozdrawiam

 16. Wielbiciel Władzy

  Uwielbiam bezwładną WŁADZĘ-tyle lat bezprawia na Promenadzie. Pytanie retoryczne- z kim kasą dzielą się 3Kubkowicze ?

  • Nie tak bezwładna władza bo siedząc w parku z rodzinką widziałem jak do ławeczki obok podeszła straż miejska i wypisywała mandat chłopakowi który dyskretnie popijał piwko ,widocznie znaleźli go kamerą .Żal nam było Tego „przestepcy” .

 17. mieszkaniec

  też za bardzo bym nie interweniował dopóki grają spokojnie ale jak zaczynają zaczepiać i straszyć ludzi wyrażających swoje opinie to robi się bardzo niebezpiecznie i tu bym próbował różnych metod które są dostępne w dzisiejszych czasach

 18. Nic bym nie robił

  Podatek od frajerstwa. Przegrają to wielki płacz, ciekawe czy frajerzy tak by się chwalili gdyby wygrywali????

 19. Nie tylko kubki w mieście,a „automaty” dawno wycofane z legalu to stoją na pokaz?

 20. Fakt.ostatnio nie czuję się bezpiecznie w Międzyzdrojach.

 21. Pytam się po co nam burmistrz i policja skoro nie potrafią rozwiązać tak prostej sprawy. Podajcie się do dymisji, szkoda naszych podatków na wasze wynagrodzenia.

  • Podaj rozwiązanie tak prostej sprawy,bo sam nie wiem jak to m być.

 22. Kiedy zadzwoniłam na policję i zgłosiłam że w centrum Międzyzdrojów żądzą 3 kubki , w odpowiedzi dyżurny leniwym głosem zapytał : no dobra a co oni tak takiego strasznego robią ,więc odpowiedziałam że pomijam fakt że urządzają nielegalny hazard ,tylko byłam świadkiem jak jeden z osiłków wyzywał ,groził i kopał starszego pana bo ten chciał ostrzec ludzi że nie warto grać ,takich przypadków jest wiele .W odpowiedzi usłyszałam : No dobra zaraz tam ktoś podjedzie .Siedziałam z ciekawości ok. godzinę czasu i żadnego patrolu nie było .Bardzo żałujemy że nasz nowy burmistrz jako priorytetu nie zapewni nam bezpieczeństwa w mieście .Jeżeli sam nie ma możliwości to przecież odpowiednie pismo do Prawa i Sprawiedliwość o zmianie przepisów.

  • Nowocześni

   Wybierzcie totalną opozycję, a Prawo i Sprawiedliwość ma zmienić wam przepisy na głupotę? Oni tak naprawdę nic złego nie robią, a jeśli ktoś ma na zbyciu kilkaset złotych to w czym problem?

   • Co to ma być za odpowiedź .”oni tak naprawdę nic złego nie robią „ zapraszam na ławeczkę i obserwancję .Tam się dzieją tragedie rodzinne ,płacze ,lament a przemoc fizyczna jest na porządku dziennym .Wielu moich „turystów” stanowczo twierdzą że już nigdy nie wrócą do Międzyzdrojów i będą odradzać to znajomym .Międzyzdroje kojarzyć się będą z przykrymi wspomnieniami .O to nam wszystkim chodzi .Jeszcze raz zapraszam do obserwacji co robią „osiłki” z przegranymi bądź ostrzegającymi wtedy zmienisz zdanie .

   • A kto tym ludziom każe grać ?
    Czy oni rozumu nie mają ?
    A póżniej pretensje do całego świata !

 23. niech sie policja wezmie do roboty niech tez ustawia tajniakow i zrobia porzadek…ostatnio siedzial na lawce obok gruby opalony koks w zlotym zegarku i pilnowal…. chciwe lapczywe ludzie podchodza bo mysla ze wygraja….. a sa wydymani… wzialbym chcetnie tego od kubeczkow na solowke i mu napie…….olil ale pojedynczo nie pcac sie wszyscy na raz

 24. „Art. 128 Ustawy z dnia 20 maja 1971 roku – Kodeks Wykroczeń

  §1. Kto w celu uzyskania korzyści majątkowej, urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”…..Skoro graja na promenadzie to znaczy sie ze miasto uzycza promenade do gier hazardowych