Urząd Miasta Międzyzdroje kontroluje NIK, PIP i CBA

Od samego rana Mieszkańcy informują redakcję w e-mailach, komentarzach oraz telefonicznie, iż Centralne Biuro Antykorupcyjne ze Szczecina sprawdza zgodność z prawem powołania spółki Międzyzdrojski Rynek.

Od początku sierpnia 2018 r. trwa kontrola spółki Międzyzdrojski Rynek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod względem utworzenia i prowadzenia spółki Międzyzdrojski Rynek. Badaniu podlegają takie aspekty jak: zachowanie wszystkich przepisów prawa oraz czy zachowane zostały zasady rozporządzania gminnym mieniem. Kontrola powinna zakończyć się na początku listopada, ale nie można wykluczyć, że potrwa nawet do sześciu miesięcy.

Sekretarz gminy Międzyzdroje Henryk Nogala w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że dodatkowo kontrolę przeprowadza Państwowa Inspekcja Pracy oraz Najwyższa Izba Kontroli. Aktualnie mamy w Urzędzie Miasta TVP i udzielamy wywiadu, więc więcej informacji uzyskają państwo z telewizji publicznej.

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

7 komentarzy “Urząd Miasta Międzyzdroje kontroluje NIK, PIP i CBA”
 1. Rozmawiałem kilka dni temu z kancelarią. 90% sobie wyjaśniliśmy, też zbytnio się rozpędzili- każdy popełnia błędy. Rozmowa z kancelarią była normalna, mieli coś skonfrontować z daną osobę i się odezwać. Nie odezwali się, to widocznie poszliśmy na ugodę, jaką ja zaproponowałem w świetle obecnego polskiego prawa. Jest wolność słowa i rozumiem, że każdy chce odpowiadać za siebie, ale proszę, nie poruszajcie tematów z życia prywatnego — dotyczy każdego polityka. Z kim kto się spotyka i kogo kocha- niech to będzie prywatność każdego polityka (kobiety i mężczyzny). Jeżeli kiedyś by doszło do jakichś niejasności, to poproszę na świadków wszystkich piszących te negatywne komentarze. Oczywiście poza zeznaniami w prokuraturze- żadne dane osobowe nie wyjdą w świat. Jeżeli mamy coś wyjaśniać i redakcja też ma być odpowiedzialna za komentarze Czytelników, to sprawę trzeba przeprowadzić A-Z (wyjaśnić wszystkie negatywne komentarze, czy są prawdziwe, czy nie —– a jest ich przygotowanych z 2 tys. – pierwsza osoba jest już chętna zeznawać- dotyczy komentarzy /sama się zgłosiła do redakcji/). Takie wyjaśnienia uważam tylko za słuszne i sprawiedliwe – wtedy ew. każdy czytelnik przeprosi za kłamstwo, a redakcja za czytelników. Jestem ZA. Lubię obiektywizm i sprawiedliwość: do reklamy wyborczej zgłosiły się dwa komitety z kandydatami na burmistrza i żartujemy sobie. Dwa niezależne komitety znają moje prywatne poglądy, gdyż tylko w taki sposób można nawiązać więź między mieszkańcami (w końcu to 30 potencjalnych radnych)- tak lubię i za szczerość się szanujemy!. Nie rozumiem inaczej… (dla mnie najwyższą wartością prowadząc portal, jest podać każdemu rękę). Mało tego: przy urnie zawsze jestem chory, gdyż tych ulubionych kandydatów mam więcej niż dwóch- przeważnie z 10-ciu. Napisałem w życiu jeden polityczny artykuł, że każdy ma prawo startu i nikt nie ma prawa komuś zabronić lub wzywać do zaprzestania startów i tyle.

  • Skad 2tys komentow?

   • Zatwierdzone (6 356) od 04.05.2018. Dobrze wiemy, że większość jest z krytyką, więc? ? , a jeszcze są te mocne niezatwierdzone ? (tych to sam się wystraszyłem, gdyż Międzyzdroje, to chyba nie Warszawa – tu by była potrzebna już komisja śledcza- jeżeli to prawda). Ten ostatni trzymam w razie wezwania na zeznania- wtedy niech wszystko badają, co mi tam. Czytając go, prawie z krzesła spadłem, wolę ich nie czytać- proszę was (od tego są inne podmioty, ja nie mam takich uprawnień- nawet do czytania tego). Wolę o takich sprawach nie wiedzieć, o ile to prawda.

   • jeżeli komentarz jest o przestępstwie to ma Pan obowiązek zawiadomienia organów ścigania jeśli go Pan nie puszcza , może jest tak że osoba pisząca anonimowo niema odwagi powiadomić organy ścigania i woli puścić to na forum aby ktoś inny powiadomił , a i tak osoba pisząca komentarz to odpowiada za niego

   • Bzdura

 2. Jak się jest osobą publiczną to trzeba nauczyć się żyć z mieszkańcami jeśli krytyki są złe i dobre. No chyba, ze oczekuję się tylko pozytywnych opinii. Taki kandydat do rady gminnej, czy powiatowej mnie nie interesuje

 3. Panie Redaktorze. Proszę nie dać się zastraszać. CBA jest pod ręką. Dobiorą się straszycielowi do skóry. pozdrawiam