Trwają prace przy nowym parku leśnym

Obecnie teren zadrzewiony, użytkowany w części jako park linowy, znajdujący się pomiędzy ulicami Bukową i Przy Wodociągach zostaje zagospodarowany jako teren rekreacyjny i edukacyjny.

źródło: miedzyzdroje.pl

Koncepcja Parku zakłada utworzenie przestrzeni edukacji przyrodniczej. Możliwość całorocznego wykorzystywania obszaru „parku leśnego” przez mieszkańców i również prowadzenie praktycznych zajęć przez szkoły. W ramach działań edukacji przyrodniczej będzie istniała możliwość założenia mini szkółki leśnej.

Projekt zakłada wykonanie ażurowej wieży obserwacyjnej (powyżej koron drzew) wraz z drewnianą rampą, budki do podglądania ptaków itp.

fot. miedzyzdroje.tv
fot. miedzyzdroje.tv

.

8 komentarzy “Trwają prace przy nowym parku leśnym”
 1. no tak, jeszcze na piaskowej zróbcie park i punkt widokowy, to już nie będzie żadnej dzikiej dobrej miejscówki ;P

 2. W zamyśle super pomysł, ale jak znam życie to skończy się tak, że to miejsce zamiast przez rodziny z dziećmi to będzie oblegane przez bezdomne lumpy i pijacką młodzież mięzyzdrojską.

  Podsumowując: jestem na nie.

 3. Betonowe Międzyzdroje

  Dramat… Jeszcze więcej… zaburzajmy naturalny ekosystem.

  • Naturalny ekosystem? Został zaburzony kiedy pozwolono by na wydmach wyrosły tzw. gatunki inwazyjne, które zabiły naturalną roślinność wydmową np. mikołajka, czy inne trawy wydmowe. One lubią słońce i nie można dopuszczać by wyrastały krzaki i karłowate drzewa, które je niszczą! Teraz na wydmach rodzą się dziki, komary i dlatego, że jest tyle krzaków turyści traktują to jako toaletę.

 4. Ciekawe czy projekt obejmuje oswietlenie i chodnik na odcinku bukowej uczeszczany przez dzieci w okresie zimowym. I kto dopilnuje akty wandalizmu i przesiadywanie na górce pijanej młodzieży co ma miejsce od kilku lat.

  • Może ich rodzice ANONIMIE !!!

   • Co rodzice maja budować chodniki i latarnie w jakim mieście tak robią mądralo

   • Mądralo rodzice powinni pilnować !!!swoich małolatów aby nie niszczyli!!!kto pisze o budowaniu?