Trwa 23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatni dzień festiwalu – 7 lipca, obędzie się pod hasłem spotkania z Teatrem. O godz.13.00 w sali zielonej MDK prezentacja trzech spektakli Teatru Telewizji. W tym samym czasie o 13.00 spotkanie z Katarzyną Bondą – w ramach cyklu Gwiazdy Bestsellerów w Sali Chopin ,,Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje”. Dla miłośników muzyki recital Macieja Miecznikowskiego w Sali Casino hotelu o godz.14.00.

W tym samym miejscu o 17.30 spektakl ,,Frida” w reżyserii i scenografii Jakuba Przebindowskiego. Pierwszy polski spektakl o niezwykłej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo, jej życiu i walce o artystyczną niezależność.

Spektakl ,,Polowanie na łosia” o 16.00 i 19.00 w MDK w brawurowej obsadzie: Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Piotr Cyrwus, Grażyna Wolszczak, Leszek Lichota. Sztuka w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza o kryzysie towarzyszącym we wchodzeniu w dorosłość, konflikcie pokoleń i problemach z uczuciami.

Jednym z najważniejszych punktów w programie festiwalu, który przyciąga na międzyzdrojską promenadę setki widzów, jest coroczna Gala Odciśnięcia Dłoni w Alei Gwiazd.

W tym roku przeprowadzono kompleksową modernizację Ale Gwiazd, która została przygotowana na następne edycje festiwalu i może zmieścić kolejne pamiątkowe odciski. To historia polskiego teatru, sceny muzycznej, kina i sztuk pięknych, jedna z głównych atrakcji miasta. Autorem Alei jest wybitny rzeźbiarz Adam Myjak, twórca wielu wystaw, projektów pomnikowych, plenerowych, scenograficznych, obecnie rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przy projektowaniu Alei przyświecała artyście myśl, aby był to autentyczny uścisk dłoni – Artysty i Widza.

I tak w zupełnie nowej odsłonie Alei Gwiazd odbędzie się w sobotni wieczór uroczysta Gala Odciśnięcia Dłoni. A o tym, kto zostawi swój trwały ślad przekonacie się Państwo o godz.21.00. Na zakończenie gali koncert Krzysztofa Cugowskiego.

Dla miłośników kina o północy pokaz filmu ,,Ekscentrycy” na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd. Ponadto zgodnie z programem codzienne wydarzenia plenerowe dla najmłodszych – czytanie bajek, warsztaty teatralne dla dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu i do udziału w wydarzeniach.

Joanna Ścigała
UM w Międzyzdrojach