O rzeźbie w leżącej w lesie przy wodociągach poinformowała nas czytelniczka. Monument leży tam już od dłuższego czasu? Skąd się tam wzięła – niewiadomo?

Czytelniczka kojarzy rzeźbę z któregoś parku w Międzyzdrojach. Czy to wina wandali? Kto przeniósł tak ciężki przedmiot do lasu? Może Państwo coś wiedzą?


Aktualizacja: Jak informuje Urząd Miejski w Międzyzdrojach, w tym miejscu powstanie kolejny park. Znajdująca się w tym miejscu rzeźba będzie elementem tego parku.
15 KOMENTARZE

 1. Symboliczna rzeźba zoomorficzna , super, niech będzie w parku rzeźb . Brawo dla Pomysłodawców.

 2. Do anonim godz 8,41 te rzeźby stawiane były na przełomie 60-70 l. 20wieku
  miałem wtedy ok 20lat i dobrze pamiętam , niektóre były kontrowersyjne i nie podobały się mieszkańcom
  a nawet były źródłem dowcipów jak na przykład rzezba w parku- Chopina –
  Większość mieszkańców początkowo nie była zadowolona z tych cementowych abstrakcji, jednak z czasem po prostu się przyzwyczaili i nawet je nie zauważali.
  Najbardziej wszystkim podobała się rzezba dwóch- koników morskich- które stały po stronie zachodniej promenady a np. wspomniany gołąb z racji
  twórczej inwencji nazywany był również -kurką wodną- i tyle w temacie, dziękuje ,,sawa,,

 3. Ale dobrą pamięć ma anonim z 14.03. at 18:52 ! Inwestor powinien zgłosić do UM , a nie pozbywać się rzeźby w ten sposób.

 4. Goląbek jak i inne rzezby będą w ,,parku rzezb” przy ul.zwyciestwa,bedzie razem 6rzezb,wszystkie w jednym miejscu

 5. No i w końcu się odnalazł! Mam zdjęcia z tym gołębiem obok Feniksa. Zniknął, jak wszystko co chcielibyśmy ocalić od zapomnienia, ale na szczęście wrócił. Natychmiast zabrać go i ustawić w parku rzeźb, który właśnie powstaje. Był jeszcze taki dziwny różowy kwiat na peronie dworca, ale też przepadł. A tu niech urzędnik wyda polecenie przewiezienia rzeźby na miejsce.

 6. Sentyment, pamietam jak przy nim pilismy i Grzesiu spadl z murka hehe toz to bociek jest, chetnie bym go przygarnal….

 7. i co z tym pomnikiem? ja chętnie go wezmę, sentymentalnie przecież! Gdzie można się zgłosić?

 8. Wziąźć ten pomnik i postawić go na promenadzie gdzieś na trawniku przecież to nasza historia MIĘDZYZDROJÓW PRAWDA!?! ŁADNY JEST WART TEGO ŻEBY BYŁ NA PROMENADZIE👌👌👌👌

 9. Gołąb był zamocowany przy schodach wejściowych od strony molo do wyburzonego obecnie pawilonu Feniks.

Comments are closed.