Tajemnicze znalezisko! W lesie przy wodociągach leży rzeźba! – Aktualizacja

15
3088

O rzeźbie w leżącej w lesie przy wodociągach poinformowała nas czytelniczka. Monument leży tam już od dłuższego czasu? Skąd się tam wzięła – niewiadomo?

Czytelniczka kojarzy rzeźbę z któregoś parku w Międzyzdrojach. Czy to wina wandali? Kto przeniósł tak ciężki przedmiot do lasu? Może Państwo coś wiedzą?


Aktualizacja: Jak informuje Urząd Miejski w Międzyzdrojach, w tym miejscu powstanie kolejny park. Znajdująca się w tym miejscu rzeźba będzie elementem tego parku.
15 KOMENTARZE

 1. Symboliczna rzeźba zoomorficzna , super, niech będzie w parku rzeźb . Brawo dla Pomysłodawców.

 2. Do anonim godz 8,41 te rzeźby stawiane były na przełomie 60-70 l. 20wieku
  miałem wtedy ok 20lat i dobrze pamiętam , niektóre były kontrowersyjne i nie podobały się mieszkańcom
  a nawet były źródłem dowcipów jak na przykład rzezba w parku- Chopina –
  Większość mieszkańców początkowo nie była zadowolona z tych cementowych abstrakcji, jednak z czasem po prostu się przyzwyczaili i nawet je nie zauważali.
  Najbardziej wszystkim podobała się rzezba dwóch- koników morskich- które stały po stronie zachodniej promenady a np. wspomniany gołąb z racji
  twórczej inwencji nazywany był również -kurką wodną- i tyle w temacie, dziękuje ,,sawa,,

 3. Ale dobrą pamięć ma anonim z 14.03. at 18:52 ! Inwestor powinien zgłosić do UM , a nie pozbywać się rzeźby w ten sposób.

 4. Goląbek jak i inne rzezby będą w ,,parku rzezb” przy ul.zwyciestwa,bedzie razem 6rzezb,wszystkie w jednym miejscu

 5. No i w końcu się odnalazł! Mam zdjęcia z tym gołębiem obok Feniksa. Zniknął, jak wszystko co chcielibyśmy ocalić od zapomnienia, ale na szczęście wrócił. Natychmiast zabrać go i ustawić w parku rzeźb, który właśnie powstaje. Był jeszcze taki dziwny różowy kwiat na peronie dworca, ale też przepadł. A tu niech urzędnik wyda polecenie przewiezienia rzeźby na miejsce.

 6. Sentyment, pamietam jak przy nim pilismy i Grzesiu spadl z murka hehe toz to bociek jest, chetnie bym go przygarnal….

 7. i co z tym pomnikiem? ja chętnie go wezmę, sentymentalnie przecież! Gdzie można się zgłosić?

 8. Wziąźć ten pomnik i postawić go na promenadzie gdzieś na trawniku przecież to nasza historia MIĘDZYZDROJÓW PRAWDA!?! ŁADNY JEST WART TEGO ŻEBY BYŁ NA PROMENADZIE????

 9. Gołąb był zamocowany przy schodach wejściowych od strony molo do wyburzonego obecnie pawilonu Feniks.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.