Reklama

O rzeźbie w leżącej w lesie przy wodociągach poinformowała nas czytelniczka. Monument leży tam już od dłuższego czasu? Skąd się tam wzięła – niewiadomo?

Czytelniczka kojarzy rzeźbę z któregoś parku w Międzyzdrojach. Czy to wina wandali? Kto przeniósł tak ciężki przedmiot do lasu? Może Państwo coś wiedzą?


Aktualizacja: Jak informuje Urząd Miejski w Międzyzdrojach, w tym miejscu powstanie kolejny park. Znajdująca się w tym miejscu rzeźba będzie elementem tego parku.
15 KOMENTARZE

 1. Do anonim godz 8,41 te rzeźby stawiane były na przełomie 60-70 l. 20wieku
  miałem wtedy ok 20lat i dobrze pamiętam , niektóre były kontrowersyjne i nie podobały się mieszkańcom
  a nawet były źródłem dowcipów jak na przykład rzezba w parku- Chopina –
  Większość mieszkańców początkowo nie była zadowolona z tych cementowych abstrakcji, jednak z czasem po prostu się przyzwyczaili i nawet je nie zauważali.
  Najbardziej wszystkim podobała się rzezba dwóch- koników morskich- które stały po stronie zachodniej promenady a np. wspomniany gołąb z racji
  twórczej inwencji nazywany był również -kurką wodną- i tyle w temacie, dziękuje ,,sawa,,

 2. Ale dobrą pamięć ma anonim z 14.03. at 18:52 ! Inwestor powinien zgłosić do UM , a nie pozbywać się rzeźby w ten sposób.

 3. No i w końcu się odnalazł! Mam zdjęcia z tym gołębiem obok Feniksa. Zniknął, jak wszystko co chcielibyśmy ocalić od zapomnienia, ale na szczęście wrócił. Natychmiast zabrać go i ustawić w parku rzeźb, który właśnie powstaje. Był jeszcze taki dziwny różowy kwiat na peronie dworca, ale też przepadł. A tu niech urzędnik wyda polecenie przewiezienia rzeźby na miejsce.

 4. Wziąźć ten pomnik i postawić go na promenadzie gdzieś na trawniku przecież to nasza historia MIĘDZYZDROJÓW PRAWDA!?! ŁADNY JEST WART TEGO ŻEBY BYŁ NA PROMENADZIE👌👌👌👌

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj