Szlachetna paczka w Międzyzdrojach

Grudniowy, adwentowy czas w naszym mieście obfitował w różne akcje społeczne i charytatywne, mające na celu zwrócenie uwagi na ludzi i rodziny potrzebujące pomocy. Jedną z takich form pomocy jest Ogólnopolska Akcja „Szlachetna Paczka”, która w miniony weekend 8-9 grudnia br. miała swój finał. W naszym mieście i gminie już po raz drugi włączyliśmy się do tej akcji, w tym roku pod hasłem „Lubię ludzi”.

Grupa chętnych wolontariuszy zgłosiła się już na przełomie września i października. Przeszli oni specjalne szkolenie wprowadzające do „mądrej pomocy”. Następnie wolontariusze udali się na przeprowadzenie wywiadów do rodzin. Udało nam się znaleźć 11 rodzin, które zakwalifikowały się do programu.

Wszystkie rodziny zostały obdarowane świątecznymi paczkami, chociaż ideą „Szlachetnej Paczki” nie jest tylko pomoc materialna. Do projektu zostają włączone rodziny z potencjałem, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, ale widzą szansę zmiany. Obecność w rodzinie wolontariuszy oraz paczka mają pobudzić chęć rodziny do dalszego działania o polepszenie obecnej sytuacji życiowej. Pomoc nie kończy się wraz z otrzymaniem paczki, ale wolontariusze będą jeszcze kilkukrotnie spotykać się ze swoimi podopiecznymi, aby ich wspierać i pomagać.

Finał „Szlachetnej Paczki” miał miejsce w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, gdzie wolontariusze pakowali otrzymane od darczyńców i ze zbiórek paczki i rozwozili je do rodzin. W pomoc przy transporcie prezentów zaangażowali się międzyzdrojscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Domy Wczasowe AMW Revita. Nasza radość jako wolontariuszy była równie wielka jak obdarowanych.

Ogromne podziękowania za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie należą się wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, których szczodre i wrażliwe serce mocno nas wszystkich zaskoczyło. Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, bez których ten „weekend cudów” nie byłby możliwy. Za pomoc w zorganizowaniu finału akcji dziękuję również Międzynarodowemu Domowi Kultury,  Strażakom OSP Międzyzdroje, Paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej, młodzieży i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1, Parafii pw. św. Piotra Apostoła, AMW Revita, Przepysznej Kawiarni, sklepowi Graffiti oraz wszystkim pozostałym osobom, ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Maria Łach

2 komentarze “Szlachetna paczka w Międzyzdrojach”
  1. mieszkaniec

    gratulacje, zwrócenie uwagi nawet na jedną rodzinę, to dla nich zwrócenie uwagi na cały ich świat…
    dobro zawsze wraca…

  2. Brawo dla wszystkich którzy chcieli nieść pomoc