Szlachetna Paczka w Międzyzdrojach

Przedświąteczny czas obfituje w różnego rodzaju akcje charytatywne, mające na celu pomoc i dostrzeżenie drugiego człowieka. Kilka dni temu rozpoczęła się coroczna ogólnopolska akcja charytatywna „Szlachetna Paczka” pod tytułem „Lubię ludzi”. W naszym mieście już trzeci raz włączamy się do jej udziału i organizacji. „Weekend cudów” będzie miał miejsce w dniach 6-8 grudnia br. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. 

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i bez inicjatywy. Dajemy mądrą pomoc, czyli taką, która nie demoralizuje, a daje szansę na zmianę. Do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z Wolontariuszem oraz wsparcie w ramach Paczki będą wsparciem na drodze do samodzielności.

W bazie rodzin z gminy Międzyzdroje znalazło się w tym roku 15 rodzin. Większość z nich znalazła już swoich darczyńców. Dla naszych rodzin potrzebne są środki chemiczne, ale też żywność trwała. Są również większe potrzeby, typu sprzęt AGD – taki jak lodówka czy pralka. W sobotę 7 grudnia w godzinach od 12.00 do 18.00 w MDK można przynieść potrzebne dary.  

Jeżeli ktoś z państwa chciałby w mniejszym lub większym stopniu zaangażować się w naszą akcję zapraszamy do kontaktu poprzez stronę na facebook – Szlachetna Paczka Gmina Międzyzdroje (https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Gmina-Mi%C4%99dzyzdroje-1752601594756403/ ) lub telefonicznie do lidera rejonu. Liczymy na Wasze dobre serca i pomoc.