Szkolenia i warsztaty w Urzędzie Miejskim

02 i 03 grudnia 2019r. miały miejsce warsztaty pilotażowe, prowadzone we współpracy ze Związkiem Miast Polskich (7 ekspertów) dotyczące wypracowania diagnozy sytuacji społeczno – ekonomicznej Międzyzdrojów przy wykorzystaniu opracowanych przez Związek Miast Polskich narzędzi diagnostycznych, w tym MRL – Monitora Rozwoju Lokalnego. Do pracy w warsztatach, ze względu na ich metodykę zaproszono tylko kilku przedstawicieli strony społecznej, kierowników jednostek organizacyjnych podległych Burmistrzowi oraz kierowników referatów i samodzielnych specjalistów Urzędu Miejskiego.  Owocem warsztatów będzie specjalny raport, który będzie mógł być wykorzystany w pracach związanych z aktualizacją Strategii Rozwoju Międzyzdrojów , również w kontekście nowej perspektywy unijnej na lata 2021 – 2027.

W dniu 8 Listopada 2019r. w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach odbyło się szkolenie pn. „Budowanie relacji z klientem”, którego moderatorem była Monika Bakalarska z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Celem szkolenia było poznanie przez pracowników swoich mocnych i słabych stron w komunikacji z klientem oraz analiza czynników mających wpływ na budowanie relacji z klientem.

Uczestnikom szkolenia zwrócono uwagę, że pełnią rolę służebną w stosunku do klientów Urzędu Miejskiego, w tym mieszkańców gminy. Omówiono skąd bierze się nastawienie klienta i jakie ma potrzeby, aby nie czuł się intruzem wchodząc do Urzędu, a sprawa z którą przyszedł  została objęta tajemnicą. Omówiono również przypadki trudnego klienta m.in. agresywnego, showmana biorąc również pod uwagę trudne warunki lokalowe w jakich pracują pracownicy Urzędu. Warsztaty dały możliwość praktycznego wcielenia się pracowników w różne trudne sytuacje, aby maksymalnie wyciszać sytuacje konfliktowe a generalnie poprawiać stopień satysfakcji    Mieszkańców z poziomu Ich obsługi przez pracowników Urzędu.

5 komentarzy “Szkolenia i warsztaty w Urzędzie Miejskim”
 1. A co wy z tymi klientami tu chodzi kto wylicza te sumy bo do Świnoujścia tam i powrotem za 8 zł to jest parodia???

 2. Klient to osoba korzystająca z usług banku ,adwokata,lub załatwiająca sprawę w jakiejś instytucji.

  • W banku kupujesz za odsetki i inne opłaty kredyt.To klient w sam raz.U adwokata kupujesz usługę, również trafne słowo klient.
   Och ten nasz język figlowaty, tylko co pomyśli głowa?
   Gra w skojarzenia w urzędach – to już nie żart , lapsus słowny.

 3. Klient-Petent-Obywatel-Interesant?

  Klient brzmi dość dziwnie i wskazująco a tam w urzędzie nic się nie kupuje, słowo doskonałe w relacjach handlowych – klient sprzedawca.
  Obywatel źle sie kojarzy bo z PRL, milicją i sowieckim ABC. Także, słowo to jest wspomnieniem szanowanego Obywatela GC 🙂
  Petent lub interesant – osoba, która załatwia jakieś sprawy w urzędzie, instytucji. wg Wielkiego Słownika Języka Polskiego.
  Dziękuję za artykuł, musiałem wertowac słowniki by utwierdzić się w/w niedoskonałym użyciu słowa klient …w urzędzie.

 4. A tak z ciekawości to niech podszkolą OPS bo są oderwani od od świata normalnego jeżeli daje się 33zł na dojazd do Szczecina i z powrotem to chyba in kalkulator się popsuł ???