Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 26 września 2020 r., tym razem,w gościnnych progach u Państwa Isenko w Tawernie Przy Jeziorze Turkusowym. Pomimo deszczowej aury, członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by wszyscy uczestnicy naszego kartoflanego święta byli uśmiechnięci i syci. Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i tanecznych. Pokaz sztuczek cyrkowych i dużych baniek, wiele animacji oraz konkursów zapewnili klauni z Fifilandu.

Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę i kaszanki. Była też „strawa duchowa” z postaci kiermaszu książek, a dla osób lubiących dreszczyk emocji, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Wolontariusze zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, rogalikami i muffinkami. Miłośnicy przetworów na zimę mogli nabyć na naszym kiermaszu pyszności zamknięte w słoikach.

Dużym powodzeniem cieszyły się ogórki w zalewie curry, grzybki marynowane, przeróżne dżemy, musy, konfitury i sosy. Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy jeziorku rozstawiono bajeczne „dmuchańce-skakańce”. Najmłodsi wykorzystywali „okna pogodowe”, bo ta forma zabawy sprawiała im dużą frajdę. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo, zapewnili płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji powierzchni. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki.

Zebraliśmy 2852,03 zł na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

W ramach złożonego projektu zakupiliśmy artykuły spożywcze, grill gazowy, który będzie służył społeczności lokalnej na wielu imprezach, zapewniliśmy animacje dla najmłodszych. W przygotowania włączyli się: rodzice i uczniowie zeSzkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach,strażacy z OSP Lubin. Charytatywnie wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy: 

Hurtownia warzyw i owoców „Solmar”
Restauracja „Neptun”
Pani Iwona Moroz
Państwo Katarzyna i Piotr Wójcikowie
Pan Piotr Madejek
Państwo Isenko
Sklep „U Jurka”
Bałtycki Park Miniatur
Aquamarina Onyx
Woliński Park Narodowy
Family&Sport Sławomira Cieślik
Naczelnik Urzędu Pocztowego w Wolinie
Zakład Ochrony Środowiska, Międzynarodowy Dom Kultury

2 komentarze “Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy”
  1. zdziwiłabym się!!!!!!

  2. Andzela zdziwiła bym się jak by nie było cię na zdjęciu.