Strażacy ochotnicy i mieszkańcy gminy Międzyzdroje świętowali obchody Dnia Strażaka

Dzień Strażaka, to dzień wyjątkowy dla wszystkich ludzi związanych z pożarnictwem, to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę.
Idee, które przyświecają strażakom zaczerpnięte są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana, który stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem niebezpieczeństwem, jakie na co dzień zagraża materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

W dniu 04.05.2019 r. odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Świętowanie strażacy rozpoczęli uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Międzyzdrojach, którą celebrował ks. Grzegorz Jankowiak. Dalszą część uroczystości przeprowadzono na placu przy remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach. Podczas uroczystego apelu Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Międzyzdrojach dh Benedykt Kujda powitał wszystkich zebranych.

Następnie zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia, i tak – decyzją Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, odznaką „Strażak Wzorowy”” uhonorowane zostały druhny:

– Ewelina Kujda
– Anna Wodnicka

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przyznał odznakę „Za wysługę lat” następującym druhom – odznakę za wysługę 5-ciu lat otrzymali:

– Michał Kosmecki
– Łukasz Wodnicki

Odznakę za wysługę 10-ciu lat:

– Jolanta Gawina
– Mirosława Kujda
– Adam Wróbel

Odznakę za wysługę 15-tu lat:

– Jerzy Potapski
– Robert Sołtysiak

Odznakę za wysługę 20-tu lat:

– Dariusz Kalemba
– Radosław Kopienka
– Robert Osiński

Odznakę za wysługę 30-tu lat otrzymał:

– Mariusz Banach

Na wniosek Komendanta Miejsko-Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej, za szczególne zaangażowanie i poświęcenie w pracy na rzecz Związku Ochotniczych Straży pożarnych Gminy Międzyzdroje Burmistrz Międzyzdrojów wyróżnił nagrodą finansową oraz pamiątkowymi dyplomami 21 strażaków.

Podczas uroczystego apelu padło wiele ciepłych słów. Podziękowania i życzenia Strażakom z okazji ich święta złożyli Mateusz Bobek – Burmistrz Międzyzdrojów, Jan Węglorz – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Roman Pikulski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Po uroczystym apelu strażacy zaprosili na poczęstunek, którego tradycyjnym daniem była oczywiście „strażacka grochówka”.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków braci strażackiej na pikniki, które będą zorganizowane w naszej gminie przez strażaków. Najbliższy odbędzie się w dniu 22 czerwca br. na terenie remizy strażackiej w Lubinie oraz w dniu 13 lipca br. na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.

Do zobaczenia !

Marian Kowalewski
Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej

6 komentarzy “Strażacy ochotnicy i mieszkańcy gminy Międzyzdroje świętowali obchody Dnia Strażaka”
  1. A ten nasz Smakołyk i Kochanek pchają wszędzie ale jakoś bez dystynkcji czyżby początkujący ? czy teraz jest w dobrym guście być wszędzie?.

  2. Fajni strażacy.

  3. Fajny grill.

  4. Szacunek i najlepsze życzenia dla Strażaków, dużo zdrowia, szczęscia w pracy i życiu osobistym oraz jak najmniej wyjazdów ratowniczych i do pożarów.

  5. Pełny szacunek dla STRAŻAKÓW ???