Strajk nauczycieli – oficjalne oświadczenie SP1 Międzyzdroje, SP2 Wapnica, Przedszkole Miejskie nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach

Strajk nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy, w Przedszkolu Miejskim nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach rozpocznie się od 8 kwietnia – zapowiedzieli w wydanym oświadczeniu Dyrektorzy placówek.

73 komentarze “Strajk nauczycieli – oficjalne oświadczenie SP1 Międzyzdroje, SP2 Wapnica, Przedszkole Miejskie nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach”
 1. Będą rezygnować przecież brali szal za właśnie ZA CO !?!???POKRZYWDZENI PRZEZ LOS!!!???

 2. Każdy rozsądny rodzic niech zadba o swoje dziecko. Przecież to nie wymaga wiele czasu i nie jest takie trudne. Tak wynika z wielu wpisów tu zamieszczonych. Poza tym przyda się ta praktyka uczenia własnego dziecka w przyszłości gdy nauczyciele będą rezygnować z tego zawodu. Wcześniej lub później to nastąpi. Czy ktoś się zastanowił jak czują się teraz nauczyciele Waszych dzieci gdy już wiedzą jaki stosunek do nich mają niektórzy rodzice ich uczniów? Czasami milczenie jest rzeczywiście złotem

  • „Mądrość” tej wypowiedzi mnie powala. Właśnie takich mamy nauczycieli . Może się okazać za chwilę, że nie będziecie nam i dzieciom w ogóle potrzebni. Zmienimy na lepszy model

   • A jak nie będzie chętnych do opluwania dlatego by nazywać się nauczycielem? Kiedyś nie było szkół i to rodzice uczyli swoje dzieci. Może powinni zacząć to robić. A druga sprawa to rodzi się pytanie czy ten nowy lepszy model nie będzie opluwany? Rodzice sami zabierają swoim dzieciom kolejny autorytet za chwilę sami nie będą dla nich autorytetem

 3. W jaki sposób planowane będzie nadrobienie zaległości w procesie nauczania spowodowane przez strajk ?? Czy dzieci będą musiały uczęszczać w weekendy oraz wakacje do szkoły ??

 4. Strajk się kiedyś skończy. Strajkujący nauczyciele wrócą do pracy w szkole. Podejrzewam że dzieci niektórych osób tu piszących są w wieku szkolnym. Niektóre z tych osób uważają że nauczyciele są niemądrzy. Powiem tak ja swoich dzieci bym nie posłał do szkoły gdzie uczą nauczyciele o których mam złe zdanie i ich nie szanuję. A jak wy zrobicie?

 5. Czy po świętach dzieci będą mogły wrócić do szkoly????

 6. No tak fajnie się nazwałeś prl ???Jaki otwarty umysł!!! Człowieku co ty gadasz!!!Nauczyciele robią krzywdę niewinnym uczniom i to ma być wporządku!!! Proponuje prl-owi żeby sobie odpuścił bo chłopie na to żaden lek nie istnieje a szkoda ????Pozostaje już tylko wycie do księżyca???

  • To (tfu) rząd robi krzywdę całej społeczności szkolnej! Nie rozumieją tego ci, co generalnie niewiele rozumieją.

 7. Zmiana wymusza zmianę!Szkoda tylko ,iz pospolity sowiecki naród Polski będąc tak dlugo pod butem zaboru zapomniał jakie to jest uczucie -być wolnym o otwartym umysle wolnym człowiekiem.Obywatele wątpliwego niewolniczego sortu , kato-polityczni ,walczacy o SWOJE ktore im sie poprostu nalezy a musza o to prosic ?! Socjal + ?,Paradoks! Nauczyciele trzymac i nie odpuszczać!

 8. Międzyzdroje piękne, ale ludzie wredni.

 9. I bardzo dobrze że nauczycielom nie poszło co sobie myśleli że zrobią zadymę i będzie dobrze!?! Kurde wszystko dla władzy kosztem wszystkiego trzeba być niewiarygodnie głupim żeby słuchać takich ludzi jak broniarz.A najgorsze jest to że nauczyciele uważają się za ludzi wykształconych.NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!!??? A JESZCZE JEDNO LICZBA SZKOŃCZONYCH SZKÓŁ WCALE NIE ŚWIADCZY O INTELIGENCJI CZŁOWIEKA ??

 10. Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich beneficjentów 500+, PIS z całą pewnością wygra wybory, tak że już nie musicie się martwić że wam zabiorą, możecie przestać hejtować, macie wolne, możecie sobie grilla rozpalić ?

 11. Fotografie pana Broniarza z założycielami Koalicji Europejskiej, projektu politycznego, nie pozostawia wątpliwości,że strajk jest polityczny. ZNP ma w nosie nauczycieli, ale głównym celem strajku, wydaje się być obalenie rządu. Sądzę,że ZNP nie zgodzi się na żadne warunki w celu osiągnięcia porozumienia. Nawet propozycje podwyżek dla nauczycieli nie zostały zaakceptowane. Permanentna awantura to główny cel ZNP. Teraz ZNP będzie próbowała storpedować egzaminy maturalne. Na szczęście jest rozsądne środowisko pedagogów z NSZZ ,,Solidarność”, także rodzice nie powinni czuć się zaniepokojeni destrukcyjnymi działaniami ZNP. Muszę przyznać,że pani minister Zalewska budzi mój ogromny szacunek. Trzymam kciuki pani Anno za bezproblemowe i terminowe przeprowadzenie egzaminów maturalnych.A to łatwe nie będzie.

  fotografie pana broniarza

  • Tak to też moim zdaniem czysto polityczne zagrywki. Jak rządzili poprzednicy to NIK przez 8 lat nie podnosił rabanu. Szkoda dzieciaków przystepujavych do egzaminów, bo oni mają największego stresa raz egzaminy, dwa sytuacja.

  • łamistrajk ?

   • Ten strajk to jeden z elementów 16 -punktowego programu opublikowanego przez Bartosza Kramka, przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog, pt. ,,Jak obalić legalny rząd”, tylko,że ci strajkujący ignoranci tego nie rozumieją, kompletnie zmanipulowani i bezmyślni.

 12. Nauczyciele mówią „WSPIERAMY PROTEST W TROSCE O NASZE KIESZENIE” A NIE O DOBRO UCZNIÓW SMUTNA PRAWDA ???

 13. Jak nie wiesz skond są pieniądze na krowy i świnki to nie pisz pierdół !!! A pieniążki są z UE Najpierw się wszystkiego dowiedz a później się wypowiadaj ????

 14. Gdyby nie dzisiejsza władza to POLSKA BY JUŻ DAWNO BYŁA SPRZEDANA!!! CHWAŁA BOGU ŻE PO PRZEGRAŁO??

 15. Niech odprowadzają podatki A CO!!! Z reguły ci co narzekają na brak pieniędzy mają ich najwięcej ??? Weźcie się do roboty!!! Nie poszło wam pazernością i graniem na ludzkiej krzywdzie nigdy się nie dorobicie!!!A teraz chcieliście zagrać nawet na krzywdzie niewinnych dzieciaków!!! Stracicie oj stracicie TEGO SIĘ NIE ROBI !!! CI MŁODZI LUDZIE DOPIERO WCHODZĄ W DOROSŁE ŻYCIE A WY JUŻ CHCECIE ICH ZGNOIĆ!!!! NIE TĘDY DROGA!!!

 16. strajkujący nauczyciele są kompletnie pozbawieni refleksj; nie zdają sobie sprawy z tego, że wyniki egzaminów ich podopiecznych są swoistym świadectwem ich umiejętności przekazywania wiedzy. Mnie zależałoby, aby były one jak najlepsze. Oni wolą jednak zakłócać i stresować.

  kij ma dwa konce, teraz moze zglosimy imiennie kto z was pseuda nauczyciele udziela odplatrnie korepetycje nie zglaszajac tego i nie wykazujac w dochodach tym samym okradajac budzet i nas wszystkich….

 17. niech żyje peace

  ktoś napisał komuna się skończyła, jednak duch bolszewii w narodzie pozostał , najważniejsi są ludzie pracujący miast i wsi, dzisiaj nazywani suwerenem co by lepiej brzmiało, obecnie rządzący to udowadniają każdego dnia, ale jak wszyscy wiemy z historii uczonej w szkole ten model się nie sprawdził, na pohybel małym ludziom ,

 18. Jestem za tym żeby nie płacili im za strajk bo niby z jakiej racji.I jeszcze wciskają KIT że to dla dobra uczniów CO ZA BZDURA!!! ??? DO roboty chcieliście wykonywać ten ZACNY ZAWÓD!?! A jak tam się nie chce to idzie sezon można smażyć frytki sprzedawać lody na plaży iść do Zos-iu itd???

 19. Co to za napis W trosce o… Pytam o co o swoją KIESZEŃ czy uczniów!?!

  • A kto zadba o kieszeń nauczycieli, jak nie oni sami? Oczywiście, że myślą o dzieciach, teraz o swoich!

 20. Radocha to czemu jesteś na ANONIMIE??????

  • On / ona nie obraża żadnej grupy społecznej! A to dziwnie, że wieku łatwo przychodzi wymądrzanie się, „porady”, albo hejt. A sami pewnie za dużo sobą nie reprezentują.

 21. Czy nauczyciele dostaną pieniądze za strajk? Jako podatnik sobie tego nie zycze.

 22. Mieszkaniec

  18h tygodniowox45min to 13.5h W miesiącu to ok 60 To do rączki ponad 40zl na godzinę Mało .Jeden na dziesięciu nauczycieli chce czegoś nauczyć dzieciaki Reszta totalny tumiwiśizm.Wstydu nie macie

  • Jaka radocha, jak się odkryje, że przecież lekcja trwa 45 min!!! „Mieszkaniec” dumny z siebie zapewne. Wyższa matematyka, gratulacje. Tylko z logicznym myśleniem problem……A co tam, nie znam się , to się wypowiem. Wszędzie i wszystko można teraz krytykować, to się dołączę a co. To dopiero wstyd tak pisać anonimowo. Ale pewnie troszkę się wyżyłeś. Życzę zdrowia.

  • Niestety umiejętności logicznego myślenia się nie nauczyłeś! Stąd może ten jad w Tobie do nauczyciela. 45 min.? a przerwa to co Ty myślisz, że nauczyciel na fotelu leży?? Dyżury, rozwiazywanie problemów Twoich dzieci… Ale co ja będę tłumaczyć komuś, kto ma takie myślenie…Lepiej dać 500 krowom, swiniom i tym, którzy żyją ze wszystkich zasiłków dla bezrobotnych! Ludźmi inteligentnym trudno się kieruje, stąd problem! Nauczyciele nazywani nierobami w końcu nie pracują, bo strajkują i nagle oburzenie.

 23. A niech nauczyciele powiedzą ile zarabiają na korepetycjach? Tego nie powiedzą wiecznie są pokrzywdzeni!!!Chcą więcej pieniędzy to niech wypracują więcej godzin!!! I niech podnoszą swoje kwalifikacje!!!KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA!!!CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY 8 GODZIN SIĘ NALEŻY Niestety nawet tyle godzin nie pracują dziennie ?

  • a co cie to interesuje.

  • Gdyby sprzedawali długopisy, albo serwetki haftowane, dorabiając, to byłoby ok, ale że udzielają korepetycji, bo w tym są dobrzy, to już źle. Co kogo to obchodzi???

 24. widzę tu większość wpisów a’la PiS, lub ludzi od Pani Czyż

  • To źle widzisz idź do okulisty!! A jak nie to do źródła.

  • zaKODowany Broniarz tu??? Jejku!!! Witamy!

  • Proszę nikogo nie obrażać!
   Waszym mottem powinny być te słowa:
   Juliusz Słowacki
   cytat;
   Chodzi mi o to, aby język giętki
   Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
   A czasem był jak piorun jasny, prędki,
   A czasem smutny jako pieśń stepowa,
   A czasem jako skarga nimfy miętki,
   A czasem piękny jak aniołów mowa…
   Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.
   Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.

 25. Solidarność podpisała porozumienie i nie będą już strajkować , a więc dzisiaj dzieci do szkoły ?

 26. Mieszkaniec

  No to mamy strajk. Powodzenia w dążeniu do celu.

 27. Strajkowali ratownicy nie wpłynęło to na nasze życie strajkowali strażacy tez wyjeżdżali do akcji i gasili i jakoś dostali to co chcieli i nauczyciele też by dostali i zapewne dostaną tylko że tutaj kosztem dzieci nietety 🙁 dodatkowo usle że chyba jednak Pan ze związków walczy o coś zupełnie innego, niż o nauczycieli 🙁

 28. Mieszkaniec

  Panie czy pani anonimie dlaczego nieładnie w takim momencie , wam wolno strajkować i egzaminy to dobry moment ale krytyki to wy nie przyjmujecie .Klasy o połowę mniejsze to pensja powinna też być o połowę mniejsza .

 29. Popieram strajki ogólnie. Nie można sobie pozwalać na niegodne traktowanie przez rządzących. Chcieli więcej pieniędzy, rząd się nie zgodził to strajkują. To jest wina rządzących. A jak wasz szef nie chce dać podwyżki, mimo ciężkiej pracy, to kto jest ten zły, he?

  • Szef jest winny że źle zarządza.

  • Rząd zaproponował podwyżkę dla nauczycieli, Broniarz się nie zgodził. Bo ZNP walczy z rządem w ramach Koalicji Europejskiej, a nauczyciele to narzędzie w walce politycznej.W/g mnie tak to wygląda.

 30. Czy ktoś widział PIT nauczyciela?
  Tyle mówią nauczyciele i ci co ich popierają o niskich pensjach
  czemu nie pokażą rocznych dochodów wtedy każdy będzie mógł podzielić przez 12
  i będzie wiedza ile zarabiają.
  Może znajdzie się odważny nauczyciel nie koniecznie
  ten co karierę dopiero zaczyna.

 31. Niech samorząd przy okazji nie próbuje tu forsować swojego plani łączenia klas ! To grubymi nićmi szyte i ….nieładnie w takim momencie 🙂

 32. Moje dzieci chodziły do klas 24-26 osób i wyrosły na porządnych ludzi ,pokończyły studia.

 33. Ogólnie popieram ten strajk ,faktycznie mało zarabiają ale nasi nauczyciele to przesadzają klasy średnio po 12-14 osób kto to widział, gdzie tak jest ,poprzewracało się w główkach .

 34. Nauczyciele pobierający 500+ powinni oddać świadczenie albo nie strajkować.

  • To ty sobie trzaśnij jeszcze dziecko i będziesz bogatszy(a) 😀

   • A niby dlaczego mają oddać? Bo co? A która grupa społeczna się zrzekla? Brawo nauczyciele! Całym sercem z Wami!

 35. W tyłkach sie poprzestawiało
  Wakacje urlop płatny
  Ferie urlop płatny
  weekendy i wszystkie swieta wolne – płatne
  Rozumiem moze zarobki nie sa adekwatne do pracy która wykonuja ale nalezy zapytac ilu nauczycieli traktuje z pasja swoja prace
  Epoka PRAWDZIWYCH NAUCZYCIELI juz zagineła
  Wtedy kazdy uczen znany był z imienia i nazwiska a Nauczyciel wiedział o nim prawie wszystko
  Do dzis dziekuje Pani Beacie Kiryluk za wprowadzenie mnie w dorosły swiat , przygotowanie do niego , do dzis przy kazdym spotkaniu na ulicy nigdy nie przejdzie obojetnie a mineło prawie 30 lat
  Ale milion ludzi i milion różnych zdań
  przyjemnego dnia 🙂

  nikt nie strajkowal

  • Wtedy oprócz nauczycieli szacunku tez uczyli rodzice! A dziś rodzic ma gdzieś szacunek do kogoś o kim mówi, ze mu się w dupie poprzewracało! Czego wiec wymagać pd ucznia, przykre!

  • Jak widać jesteś odpadem złej edukacji i do tego także *******.

 36. jak mało zarabiają to w Biedronce lepiej płacą i potrzebują

  • Ale po co pracować w biedronce, wystarczy napłodzić dzieci i pobierać socjal, od tak bo się niby należy.

  • Tylko pracownik z Ukrainy pracujący w Biedronce nie przyjdzie uczyć Twoich dzieci. Zastanów się co piszesz!

  • a kto bedzie uczyl Twoje dzieci geniuszu

   • Darmozjady, w głowach się poprzewracało… trzeba zająć się własnym dzieckiem i co? nagle paraliż…bo co ja mam z dzieckiem zrobić?? Darmozjady właśnie zaczęły walczyć o siebie, o szacunek, o normalne warunki pracy! Brawo nauczyciele!

   • dziewczyno idz na rozmowe gdzies bo pleciesz jak potluczona i chcesz zeby inni byli potluczeni zbyt niskimi pensjami? potluczonych sie prostuje a prosci nie dadza sie potłuc wiec nara. k.k.

   • Jak nie wiesz co z dzieckiem się robi to można się zastanowić po co masz dzieci.

 37. Brawo Wy !