Statki z międzyzdrojskiego molo! Co w tym roku się zmieniło?

Żegluga Morska Adler Schiffe powraca i rozpoczyna na nowo codzienne rejsy. Adler Schiffe będzie regularnie kursować wg planu letniego z molo w Bansin, Heringsdorfie, i Albecku, oferując turystom urozmaicone wycieczki na wodzie. 

Wśród znanych wycieczek do Świnoujścia oraz wycieczki objazdowej po porcie i Kanale Królewskim, goście będą mogli przeżyć każdy z rejsów na nowo i doświadczyć każdy z nich na własnej skórze. 

Cztery razy w tygodniu Adler XI będzie przybijać do Fortu Gerharda, gdzie będzie czekał na gości przewodnik – specjalnie przygotowany i ubrany w pruski uniform. Podczas zwiedzania każdy będzie miał możliwość wspiąć się na najwyższą latarnię morską nad Morzem Bałtyckim. 

Zawsze w poniedziałki Adler Vineta prowadzi rejsy nba Wyspę Wolin (Międzyzdroje). W tym przypadku goście powitani przez pilota, poznają najciekawsze miejsca widokowe.

Wycieczka najlepsza ze wszystkich, dla prawdziwych fanów Morza Bałtyckiego to „Rejs wokół Wyspy Uznam”. Podróż wokół całej Wyspy Uznam będzie niezapomnianym przeżyciem. Najbliższe terminy to 21.06, 05.07, 26.07, 09.08, 30.08, 13.09.

Dla miłośników sportu odpowiedni będzie rejs połączony z wycieczką rowerową. Trasa wiedzie wzdłuż Zatoki Pomorskiej lub przez piękną okolicę Term Cesarskich. Podróżujący będą mieli do przebycia na rowerach łącznie 40 km. Grupie będzie towarzyszył znany rowerzysta z Wybrzeża – Thomas Pfennig. Ta propozycja będzie możliwa do zrealizowania od maja w każdy wtorek i czwartek. Możliwość uczestniczenia w wycieczce tylko na własnym rowerze. 

W tym roku Adler Schiffe oferuje turystom bilet łączony. Tym razem będzie możliwość odbycia części odcinka pociągiem i statkiem. Z tym biletem można zaoszczędzić do 10 EUR za osobę. 

Oprócz całodniowych wycieczek do Szczecina i Kołobrzegu, do Państwa dyspozycji są również różnego rodzaju rejsy krótkie, np. z pieczeniem naleśników lub z ciekawym programem przy Zachodzie Słońca. 

Szczegółowy plan rejsów, wszystkie informacje i bilety znajdą Państwo na stronie internetowej www.adler-schiffe.de/usedom, we wszystkich znanych Punktach Sprzedaży lub telefonicznie pod numerem telefonu +49 4651-9870888.

Bilety powinny być rezerwowane krótko przed odpływem, ze względu na określoną ilość pasażerów, zgodną z zachowaniem niezbędnego dystansu (1,5 m, ok. 50% miejsc) 

Rozkład:

https://www.adler-schiffe.de/polen/

22 komentarze “Statki z międzyzdrojskiego molo! Co w tym roku się zmieniło?”
 1. What a mess

  Rzecznik Policji poinformował jakiś czas temu,że wystawiono ok.13.000 mandatów za niezasłanianie ust i nosa.Teraz porządni ludzie są karani,a przestępcy że stoliczkiem i 3-ma kubkami,którzy od wielu lat kpią z prawa ,panoszą się w samym środku Promenady
  międzyzdrojskiej,bo profesjonalnym służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obywateli nie udaję się ich ująć na gorącym uczynku,bo są sprytniejsi.

 2. Lama z Niemiec

  tak długo, jak będzie się szerzyć szara strefa, przedsiębiorstwa będą ukrywać dochody, tak długo nie będzie pieniędzy na sponsorowanie mola czy statku.

 3. Statek niemiecki, molo praktycznie z tego co pamietam jest sponsorowane też przez niemiecką firmę która obsługuje statki. Schody zniszczone, atrakcji mało żeby szło coś robić po aktualnym sezonie żeby go przedłużyć. No co, uważam że by był czas żeby wszystkie firmy co w Między zarabiają pieniądze na turystyce pomyślały jak to sponsorować albo dopłacać. Może podnieść podatek żeby miasto miało z czego to finansować?

  • Lama z Niemiec

   tak długo, jak będzie się szerzyć szara strefa, przedsiębiorstwa będą ukrywać dochody, tak długo nie będzie pieniędzy na sponsorowanie mola czy statku.

 4. anty leming

  napisałem niedawno że w Międzyzdrojach tylko patrzą który turysta ma euro to przed nim kłaniają się w pas a reszta jest traktowana na zasadzie DAWAJ PIENIĄDZE , NIE NARZEKAJ A W ZAMIAN MASZ „PIĘKNĄ” PLAŻĘ , A Z NIESPODZIANEK NIESAMOWITE SPOTKANIA Z DZIKAMI NA ULICACH LUB NA PLAŻY I CENY BRANE WEDŁUG CENNIKA PAŃSTW Z ZACHODU EUROPY. Menele chodzą tam stadami i nikt od lat ich nie przegania, co kawałek żebrzący na piwo lub wino i taki to jest kurort który kasuje za powietrze jakby było z importu a nie normalne tylko że w pobliżu morza. Mieszkańcy chwalą się że u nich wygrał szambonurek z Warszawy no to niech jego zwolennicy napchają wam kieszenie pieniędzmi bo ja dopóki nie zmieni się nastawienie do przeciętnego turysty to do Międzyzdrojów się nie wybieram. Jeszcze jedna sprawa naleśniki się SMAŻY A NIE PIECZE takie proste a takie trudne szanowny „redaktorku”

  • Koleś co ty bierzesz??? **biały wąs za długi, może srogie piguly** ale dlaczego z samego rana

  • ” Mieszkańcy chwalą się że u nich wygrał szambonurek z Warszawy” a co to ma wspólnego ze stanem w jakim są Międzyzdroje ??? Ty gościu masz już całkiem zrypany mózg i może dobrze że do Międzyzdroi nie przyjedziesz wariatów tu mamy pod dostatkiem.
   A przypomnę że od jakiegoś czasu rządzi w Polsce PiS który jak może niszczy samorządy i zabiera im pieniądze na inwestycje.

  • Jestem bardzo zniesmaczona wpisem „ anty leminga” same zrzuty i narzekania na społeczność w Międzyzdrojach i kolejne dzielenie rodaków ,obrażanie , szczucie i jeszcze nie wiadomo co wymyślisz . Rozumiem ze mieszkasz w cudownej miejscowości mlekiem i miodem płynącej ,same superlatywy i same radości . U ciebie nie ma osób które opisujesz i u ciebie rządzisz zapewne sam . Otóż drogi forumowiczu osobiście wynajmuje kwatery od ponad 20 lat ,nie wyciągam ręki po cudze ,nie kłaniam się w pas wybranym ( może ty tak robisz ) moi goście są traktowani godnie i z szacunkiem ,nie ubliżam i nie politykuje bo wszyscy przyjeżdzają aby odpocząć i się zrelaksować . Każdy turysta jest miłe widziany bez względu na to z jakiej miejscowości przyjeżdża bo nie pytam o to przy rezerwacji. Sam wystawiłeś sobie opinie i przyznam szczerze ze goszcząc taka osobę w swoim pensjonacie to duże wyzwanie dla obu stron. Mam propozycje- nie musisz nikogo obrażać a jak nie czujesz się dobrze tam gdzie sobie sam wybrałeś czas na odpoczynek to zawsze istnieje możliwość zmiany i nie jest to z mojej strony wypraszanie Ciebie tylko możliwość do zastanowienia i zmiany postrzegania spędzania wolnego czasu.Mniej złośliwości a więcej radości tego potrzeba wszystkim w trudnych czasach. Powodzenia w pracy nad sobą ☺️

  • Lama z Niemiec

   jakiś bardzo zgorzkniały gość. Jeżeli za drigo, za btudno, za byle jak…to najlepiej pojechać gdzie Indien. Będzie mniejszy tłok

 5. taki tam wczasowicz

  Na dzień dzisiejszy Międzyzdroje to dno !! Schody na Kwaczej Górze zamknięte zagroda żubrów w opłakanym stanie o pozostałych „atrakcjach” w Międzyzdrojach to szkoda gadać całe miasto nastawione jest na wyciąganie kasy od turystów „za nic”. Świnoujście nie dużo odbiega od Międzyzdroi tak samo nędznie.

  • Lama z Niemiec

   No cóż… z pustego nie nalejesz, a taka „naprawa” schodów to bardzo kosztowna inwestycja wymagająca odpowiednich planów i fachowego wykonania, nie mówiąc już o dopuszczeniu przez statyka, geologa i ochrony środowiska. Tylko osobie będącej daleko od realizacji takich projetów wygaje się to „zwykłą naprawą” zaniedbaną przez samorząd. W tym przypadku niewiedza usprawiedliwia ?

   • taki tam wczasowicz

    czyli dobrze napisałem że „całe miasto nastawione jest na wyciąganie kasy od turystów za nic” chodniki i ulice tez potrzebują „odpowiednich planów i fachowego wykonania, nie mówiąc już o dopuszczeniu przez statyka, geologa i ochrony środowiska.”?? bo ich stan to jakaś kpina z turystów i to takie ulice jak Bohaterów Warszawy która ciągnie się wzdłuż plaży czy Promenada Gwiazd od mola w stronę Kwaczej Góry.

 6. Wczasowicz

  Keto zezwolil na handel na molu ,dziadostwo ,ciasno jaka to atrakcja miasto macza rece w brudach

 7. Chyba wystarczy że policja ,straż miejska i inne służby są zwarte i gotowe do sezonu letniego jak to napisano
  dwa tygodnie temu a po drugie jeszcze sezon się nie skończył .Na pewno na zakończenie lata sukces zostanie jak zwykle
  ogłoszony i nagrody przyznane.

 8. tutubylec

  Policja i Straz Miejska ,nie widzi,bo maja z tego BIZNES,dlatego maja klapki na oczach.

 9. wrocławianka

  podpisuje sie od komentarzem dot. żebrzących przed molo i graczy w trzy karty. Policji i Strazy Miejskiej na ulicach nie uswiadczysz

 10. Podane propozycje wycieczek przeznaczone są dla Niemców lub znających język niemiecki. Oczekujący przewodnicy będą opowiadać zapewne po niemiecku. Numer telefonu – do Niemiec.

 11. A może władze Międzyzdrojów zabiorą się za pijane menelstwo które wysiaduje przed wejściem na molo i żebrze o kasę na wódę zaczepiając turystów !!!!!!!!!!!

 12. Kanał Królewski?? Pierwsze słyszę. Raczej kanał Piastowski 😉

 13. Witamy Adlera w Miedzyzdrojach przyplyna on razem z 3 kubkami ktorzy prawie w tej samej obstawie oszukuja turystow ale musza miec poparci gdzies wyzej gdyz nikt nie reaguje .Moze zaczeli placic podatki od interesu i maj wolnosc Tomku w swoim domku .Policji jak nie bylo tak nie ma !!!!!!

 14. Takie pytanie z innej beczki.
  Wie ktoś czy restauracja You&Me czynna?
  Co sie dzieje tam?