Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w międzyzdrojskiej bibliotece 

12 czerwca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie DKK pt. „Porozmawiajmy o roślinach w literaturze… i nie tylko”.

12 czerwca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Porozmawiajmy o roślinach w literaturze… i nie tylko”.

fot. Biblioteka

Uczestnicy przeczytali książkę Christiny Harrison i Lauren Gardiner pt. „Zdumiewające zdolności roślin”, która była pretekstem do dyskusji. Bibliotekarze rozpoczęli spotkanie od przygotowanej, na podstawie tej książki, krótkiej prezentacji na temat dziwnych i zaskakujących roślin, jakie możemy spotkać na świecie.

fot. Biblioteka

Przybyli goście dyskutowali o kwiatach wyglądających jak usta, o uciekających palmach czy ziewającej sałacie. Ogromną ciekawość wzbudziła informacja o durianie, najbardziej śmierdzącym owocu na świecie, który jest zakazany m.in. w samolotach i hotelach. Na spotkaniu każdy mógł powąchać cukierek z dodatkiem tego owocu, którego zapach niektórym przypominał antybiotyki lub padlinę.

Czytelnicy chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami po lekturze książki i komentowali, co zrobiło na nich największe wrażenie. Bibliotekarze wspomnieli także o ogrodach w szkle, które są bardzo popularne. Omówili ich przygotowanie i pielęgnację.

fot. Biblioteka

Dwa słoje z roślinkami zdobiły stół podczas spotkania i goście mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda taki mini ogród. Ciekawym tematem poruszonym przez przybyłych gości były jadalne kwiaty.

Okazało się, że wszyscy doskonale wiedzieli, że do naszych potraw możemy dodawać fiołki, bratki, stokrotki, czarny bez czy mniszek lekarski. Czytelnicy polecali sobie książkę „Jadalne kwiaty” Małgorzaty Kalemby-Drożdż, która jest dostępna w czytelni.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Już dziś zapraszamy na lipcowy Dyskusyjny Klub Książki, który będzie równie ciekawy i zaskakujący. 

Bibliotekarze

fot. Biblioteka