Spędź ferie w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” 
w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych w okresie od 10 do 21 lutego 2020 r. Zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00.W wyjątkowych sytuacjach zaopiekujemy się dziećmi od godz. 8.00.

Bibliotekarze przygotowali moc atrakcji. Wspólne czytanie bajek i interesujące zajęcia teatralne dostarczą najmłodszym wiele emocji. Mini – dyskoteka rozgrzeje każdego przed zajęciami, dając mnóstwo energii. 12 lutego 2020 r. pójdziemy do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach na spektakl „Przygody Pippi Skarpetki”. 18 i 20 lutego 2020 r. w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego będą czekały na nas quizy i zagadki przyrodnicze oraz wycieczka do Zagrody Pokazowej Żubrów.

Bibliotekarze przewidzieli wiele zajęć manualnych: wykonywanie notesów, gniotków antystresowych, zakładek, aniołów, skarpetkowych pacynek oraz ptaków Angry Birds. Zrobimy walentynkowe pierniczki dla najbliższych, a z koralików HAMA stworzymy postacie fantasy i zwierzęta z ZOO. Pobawimy się masą porcelanową, piaskową i fimo. Z recyklingu powstaną „Zwierzaki ze starych książek”. Nauczymy się podstaw szycia na maszynie tworząc ekotorby. Wspólnie będziemy układać „Wieżę” na czas. „Jak bawić się z psem – bezpieczeństwo dziecka i psa” to zajęcia dla tych, którzy kochają zwierzęta. Helena Piątek ze szkoły dla psów „Szkoła na 6 łap” niewątpliwie odpowie na wiele pytań dotyczących naszych domowych czworonogów. Do międzyzdrojskiego kina „Eva” wybierzemy się 19 lutego 2020 r. o godz. 10.30 na animowany film pt. „Gang zwierzaków”. Zobaczymy również podwodny w świat w Oceanarium. Nie zabraknie prac zespołowych. Powstaną makiety „Wiejska zagroda”, „Kocham moje miasto”, „Byle do wiosny”. Obchodzić będziemy także Światowy Dzień Kota. We wtorki, 11 i 18 lutego 2020 r. w godz. 16.00 do 18.00 zapraszamy miłośników gier planszowych na zajęcia pt. „Gry bez prądu”. 

Na wszystkich biorących udział w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” będzie czekał słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Finałem ferii będzie wernisaż prac wykonanych przez uczestników zajęć.

Już teraz zapraszamy do biblioteki rodziców/opiekunów prawnych do podpisania zgody na uczestnictwo dziecka w zajęciach.