Ślubowanie nowych przewodników PTTK

Miło nam poinformować, że 3 października 2020 roku w Międzyzdrojach odbyło się ślubowanie nowych przewodników PTTK, którzy zasilili szeregi Kół i Klubów Przewodnickich PTTK naszego województwa. 19 młodych przewodników po długich miesiącach szkoleń zakończonych egzaminem, otrzymali z rąk Przewodniczącego Zachodniopomorskiego Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK  Adama Jakubowskiego oraz Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej PTTK Elżbiety Kaczmarczyk, certyfikaty, legitymacje i blachy przewodnickie. Zanim przewodnicy otrzymali uprawnienia wydane przez Zarząd Główny PTTK, musieli tak, jak nakazuje tradycja, złożyć uroczyste ślubowanie przewodnickie o następującej treści:

„Świadomy zadań i roli przewodnika turystycznego PTTK – przyrzekam pełnić swoje obowiązki sumiennie i starannie, być rzecznikiem krzewienia wiedzy o swoim regionie i Polsce. Dbać o godność, honor i postawę moralną przewodnika turystycznego PTTK, godnie reprezentując swoje Koło Przewodnickie”.

             Gratulujemy nowym przewodnikom i wierzymy, że ich poziom zdobytej wiedzy i nabyte umiejętności potrzebne do pracy przewodnika przyczynią się do obsługi turystów na najwyższym poziomie. Grupy turystyczne, jak i indywidualni turyści będący pod opieką młodych przewodników mogą czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że wiadomości o terenie   i obiektach pochodzą od ludzi z dużymi umiejętnościami oraz pasją podróżowania.                                            Ten dzień nie był tylko dniem świętowania  nowego „narybku” przewodników, ale był także świętem  naszego kolegi Adama Jakubowskiego, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Pomorskiego  za zasługi na rzecz rozwoju i promowania turystyki oraz krajoznawstwa na terenie naszego województwa. Na tej wspaniałej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli lokalnych samorządów oraz przedstawicieli branży turystycznej: Panią Elżbietę Kozłowską – Radną Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Panią Beatę Kiryluk – Wiceburmistrz Międzyzdrojów, Pana Jana Węglorza – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, Pana Wojciecha Helińskiego – Prezesa ZART,  Kol. Przemysława Jaskułę – przedstawiciel Rady Oddziału PTTK, Kol. Grażynę Kościerzyńską-Siekan – Wiceprzewodniczącą ZSPT PTTK z Koszalina, Kol. Leszka Michalaka  – skarbnika ZSPT z Trzebiatowa. Po przemowach i oficjalnej części, odbyło się spotkanie integracyjne uczestników spotkania. Przy smacznym posiłku zrodziły się także nowe pomysły dotyczące współpracy pomiędzy kołami przewodnickimi a instytucjami turystycznymi naszego województwa.

            Składamy wielkie podziękowania Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego za udostępnienie na uroczystości obiektu „Wiatrak” przy ulicy Leśnej.