Słodki wrzesień z Café Vienna

fot. Vienna House Amber Baltic

Kawiarnia Café Vienna to wyjątkowe miejsce Hotelu Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje charakteryzujące się niepowtarzalnym klimatem i wyjątkowym stylem. 

Jednak to, co ją szczególnie wyróżnia, znajdziemy w menu. Niezmiennie od ponad dwóch dekad jego sztandarowymi pozycjami są typowo wiedeńskie ciasta, które w 1991 roku wprowadził do karty pierwszy cukiernik kawiarni, Pan Schmidt. Jego receptury wykorzystujemy do dziś, a pieczenie odbywa się w sposób tradycyjny, domowy i zawsze z użyciem produktów naturalnych. W naszym menu są jeszcze tradycyjne polskie ciasta i torty, które systematycznie trafiały do oferty wraz z kolejnymi, polskimi cukiernikami. Do wyboru mamy więc: Tort Amber Baltic, Tort Wiśniowy, Sacher, Biedermeier, Esterhazy, Sernik Wiedeński, Tort z białej czekolady z mascarpone, Tort Brzoskwiniowy, Gruszkowy i wiele, wiele innych słodkich pozycji.

fot. Vienna House Amber Baltic

Do tego, przy okazji Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, czy też tłustego czwartku, albo walentynek, przygotowywane są ciasta świąteczne, które zawsze cieszą się szczególnym zainteresowaniem zarówno gości hotelowych, jak i naszych pozostałych klientów. Oczywiście istnieje możliwość zamawiania tortów okolicznościowych – weselnych, urodzinowych, z okazji Komunii Świętej, czy Chrzcin.

fot. Vienna House Amber Baltic

Na szczególną uwagę zasługują także wnętrza kawiarni zachowane w stylu wiedeńskich kawiarenek, czyli z wygodnymi lożami, fotelikami i stylizowanymi krzesełkami. Ciepłe wnętrza wręcz zachęcają do długiej lektury przy herbacie czy kawie podawanej w sposób wiedeński, czyli na tacy i ze szklanką wody. A kiedy pobyt w kawiarni przedłuża się, kelner przynosi kolejną szklankę wody, bo każdy gość Café Vienna ma prawo delektować się pobytem w kawiarni i nie może czuć presji opuszczenia jej po wypiciu swojej filiżanki kawy. No, a jeśli będzie chciał spróbować czegoś jeszcze innego, to do wyboru ma m.in.: gorącą czekoladę oraz alkohole. No i jest jeszcze wybór dań: na ciepło i na zimno, czy zawsze ciekawe pozycje w menu sezonowym.

fot. Vienna House Amber Baltic

Café Vienna jest idealnym miejscem na różnego rodzaju spotkania biznesowe i towarzyskie. Doskonale sprawdza się także podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Wtedy komfort gości dodatkowo podnosi przestronny taras oraz kącik z książkami i kolorowankami dla dzieci. Podobnie jak hotel, tak i nasza kawiarnia dba o najmłodszych. Maluchy mogą więc beztrosko bawić się, a kiedy zgłodnieją – zjeść coś z naszego specjalnego, dziecięcego menu.

fot. Vienna House Amber Baltic