Skutki wczorajszej wichury [FOTO]

Pracowity środowy poranek dla miejskich służb w Międzyzdrojach. Po wczorajszej wichurze ZOŚ usuwa połamane drzewa, oberwane gałęzie i resztki śmieci pozostawione przez wiatr.

Prawdopodobnie najbardziej ucierpiała część Promenady Gwiazd, gdzie wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Wczorajszy wiatr osiągał w porywach prędkość do 100 km/h.

Państwa fotografie:

To początki sezonu sztormowego. Wczoraj na pomorzu Zachodnim obowiązywał drugi stopień zagrożenia meteorologicznego. Co oznacza?

Alert drugiego stopnia wydany przez IMGW oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. „Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” – ostrzegają synoptycy.x

Źródło: RCB

11 komentarzy “Skutki wczorajszej wichury [FOTO]”
 1. I właśnie tam wycięto wydmy.I właśnie dlatego tak się dzieje???

 2. Większość tych wywalonych drzew to akurat przy Oceanarium przy likwidowanych budach tam gdzie ich jakoś nie chciano , po co wystepować o i usunięcia jak można to z ” z sierżantem wichurą” załatwić ?

 3. Do anonima z 19 Września o godz.23:29 Posłuchaj kurdupelkowy mysiu ptysiu.Wybory się skończyły ale ja tu jestem i widzę co się dzieje więc przestań ty się poniżać KURDUPELKU bo smutny jesteś ???

 4. Tak właśnie wygląda NOWA BETONOWA ENERGIA ? Śmiechu warte

  • Misiu Ptysiu, zdajesz sobie sprawę, że czas wyborów samorządowych przeminął tak jak i Ty kilka miesięcy temu? W gminie wikingów też jest dużo do zrobienia, więc może na tym się skup a nie próbuj mieszać betonową (pod względem oryginalności i „intelygencji”) chochlą w Naszej gminie. Nikt za Tobą kurdupelku nie płacze, nie tęskni. Sorka 😉

 5. Mam pomysł ???A może zrobić drzewa z betonu?Bo jak tak dalej będą betonować to ludzie się nie kapną czy to prawdziwe czy sztuczne???

  • dywan udający trawę już jest na ww. zdjęciach. może beton pomalować na zielono. drzewa z betonu? kto wie jakich tu czasów dożyjemy

   • Ten dywan udający trawę należy do właścicieli budek handlowych a nie miasta „mieszkanko” i nie pisz bzdur.

 6. bardzo suche lato + zabetonowanie promenady i terenów PKS + usuwanie pasa wydm będzie skutkowało wywróćeniem większości drzew w pasie promenady w najbliższych miesiącach…