Skoro wszyscy chcemy pięknej zieleni, to zacznijmy od podstaw!

Czekaliśmy na kładkę w koronie wydm, która podniesie prestiż Międzyzdrojów. Po wielu latach oczekiwania w końcu za zgodą Rady Miejskiej udało się znaleźć brakujące środki na inwestycję, która była w znacznym stopniu dofinansowana.

Po około miesiącu użytkowania w wielu zielonych miejscach widać już butelki po piwie, napojach oraz rożne inne drobne śmieci. Nie jest to skarga, ale już dzisiaj trzeba pomyśleć o stałym opiekunie kładki, który codziennie od wiosny posprząta teren wokół niej i będzie systematycznie zgłaszał wszelakie usterki. Taki pracownik powinien godziwie zarobić, ponieważ patrząc na statystyki krajowe, to właśnie osoby dbające o wizerunek miasta sporo zarabiają za swoją ciężką pracę, a u nas podobno z tym nie jest aż tak kolorowo. Aktualnie na kładce nie pali się kilka lamp oświetleniowych i kładka jest już bardzo zniszczona wizualizacyjnie- czyli mocno popisana pisakami. Najwyższy czas uruchomić ten monitoring wiszących kamer.

fot. Czytelnik
Tekst: Redakcja

16 komentarzy “Skoro wszyscy chcemy pięknej zieleni, to zacznijmy od podstaw!”
 1. w nocy maja chodzic? zatrudnic sie w zos bedzie czysto.

 2. lenistwo strazy miejskiej patrol pieszy a nie wozenie tylko samochodami i bedzie porzadek kiedys tak bylo i bylo OK.a teraz wygoda i paliwa pod dostatkiem

 3. zadamy czystosci a co porabia straz miejska wozi tylko tylki samochodem poslac ich na patrol pieszy jak bylo kiedys rozumiem wygoda

 4. Kamery na kładce z założenia maja monitorować wejścia a nie całą kładkę. Jakoś nikt logicznie nie pomyślał ,że kamer do monitorowania całej kładki musiałoby być kilkadziesiąt/ Po za tym ktoś musiałby non stop obserwować monitory.To że jest tyle śmieci obok kładki to brak kultury .Koszy na śmieci jest wystarczająco.

  • Kamera z zoom za 4 tys. potrafi sporo wycisnąć na odległości. Potem wystarczy przejrzeć nagrania, w przypadku większych szkód. Skoro każdy komitet mówił o bezpieczeństwie miasta (monitoring), to ja nie widzę innej opcji niż kamery z zoom i ich zapis, a nawet jedna osoba dyżurująca na podglądzie na żywo (podział na dużym monitorze) najważniejszych miejsc w mieście. Albo robimy coś porządnie, albo wcale.

   • Po pierwsze tablice: NIE ZASMIECAJ !!! TEREN MONITOROWANY !!!
    Po drugie: Monitoring całej kładki, obojętnie czy z zoomem ( i człowiek do obsługi miejskiego monitoringu) czy wiecej kamer z zapisem ciągłym.
    Ludzie muszą miec bata nad głową niestety, jak jeden z drugim zobaczy filmik ze sobą w roli głównej to sie takich zachowań odechce co niektórym.

   • I tu ma rację Boguś.
    Popieram.
    Proszę polać piędziesiątkę czystej wyborowej Bogusiowi.

   • i co pojde z piwkiem i antyterorysci przyjada? bez zomu przynajmniej mozna sie bronic a tak za nic zlego taka niesprawiedliwosc. nie maja kogo juz lapac wiec tym ludziom zaczyna sie nudzic a przeciez poki co jeszcze nie moga pracowac gdzie indziej bez zgody przelozonego co jest ograniczajace.

 5. Dorośli wyrzucają, mój syn zbiera. Za każdym razem ze spaceru czy to w lesie czy na plaży zbieramy średnio jeden worek śmieci. Przeraża mnie brak szacunku dla środowiska i brak interwencji ze strony ZOŚ, WPN i Nadleśnictwa

 6. Gołąb na dachu

  A nie mówiłem? Śmieciarze turyści!

  • W listopadzie turyści ??

   • W sobotę byłem na promenadzie w pewnej restauracji i nie mogłem znaleźć wolnego miejsca, by usiąść. Ludzie odwiedzają nasze miasto cały okrągły rok (przeważnie w weekendy), inaczej już dawno by zamknęli restauracje.

   • No własnie, nie ma już spokojnych Międzyzdrojów, odpoczynku od turystów, więc po co gadanie o wydłużaniu sezonu o tym, że niby teraz tylko liście fruwają po promenadzie, bzdury po prostu, sezon sam się wydłużył. teraz jest choć trochę spokojniej, można odpocząc od hałasu, zapchanych parkingów, gdyby cały rok było tak jak od czerwca do września to zwykli mieszkańcy powariowaliby. Pewnie strefa parkowania byłaby cały rok płatna. Dla zdrowia psychicznego potrzebny jest odpoczynek a nie dom wariatów cały rok.

   • dziwnow, dziwnowek cisza spokoj. mielno tez o tej porze.

   • skoro jestes mieszkancem to po co ci parking? przeciez tą mieścine zeby przejsc wystarczy 15 min. spacerkiem. a ty tak tesknisz za spokojem i naturą a chcesz jezdzic i smrodzic swoim matizem cala wioske.