Silne oblodzenie dróg przyczyną licznych zdarzeń drogowych

W większości zdarzeń drogowych uczestniczyły samochody ciężarowe.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce na wiadukcie przy wyjeździe z Międzyzdrojów. Drugie w okolicach Dargobądzia. Trzecie w okolicach Parłówka, gdzie w zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy i bus.

36 komentarzy “Silne oblodzenie dróg przyczyną licznych zdarzeń drogowych”
 1. W mediach pojawiły się dzisiaj rano ostrzeżenia przed gołoledzią w nocy 12/13 grudnia 2018. Czy nasze służby już o tym wiedzą czy znowu będą mile zaskoczone lodowiskiem na chodnikach i ulicach oraz podległych drogach gminnych ?

 2. Marek przyjaciel przyjaciół przykleja się gdzie się da obecnie do nowego burmistrza. Ale przecie ty jako ten czynnik społeczny masz prawo pytać i dociekać przecież zawsze wiedzą tryskales ponad wszystkich komentujących. Tym razem jest inaczej?????

  • Ja tylko czekam na interpelację w tej sprawqie PRYNCYPIALNEJ radnej Pani Iwony Czyż i to jest wszystko w temacie.

   Pozdrawiam

   • A ja czekam aż Marek vel Eugeniusz M zwany też tw -Adam .
    COŚ POŻYTECZNEGO ZROBIŁ DLA SIEBIE I KLANU NIEROBÓW Z WARNOWS.

   • Mieszkaniec

    Mareczku moja propozycja udaj się do burmistrza lub jego zastępcy i zapytaj. Ty taki encyklopedyczny, a takiej wiedzy nie posiadasz?

 3. pan kierownik jest zmęczony ! chyba czas na zmianę!

 4. Dziwne!?! Jak kilka miesięcy temu kierownik zoś starał się o względy mieszkańców, to nie patrzył na nic tylko gonił swych ludzi do roboty. Pamiętam jak 1 stycznia o 8.00 rano szli promenadą i zbierali śmieci po sylwestrze. A jak spadło troszkę śniegu w marcu, to zadysponował potężne sypanie piaskiem i solą. Ale teraz mamy przegwizdane. Miasto już nie będzie tak dopieszczane, jak było. I soli zabraknie, i piasku, i nie będą brane pod uwagę prognozy meteo…. Oj, nadchodzą złe czasy. Może trzeba było inaczej głosować ?…

  • zatrudnic mnie tam to bedzie dzialac jak komus sie nie chce. tylko czy ci co ma im sie chciec to robic maja placone ?

  • Stały czytelnik

   Panie Poldek, co pan wypisujesz? Przecież jest nowa energia w samorządzie i dobra zmiana w kraju i dlatego czasy będą świetne. Po drogach będą jeździły odśnieżarki termiczne całkiem ekologiczne zasilane węglem. Nic złego nam nie grozi jeżeli chodzi o czystość i odśnieżanie

 5. Mareczku przyjacielu gminy jak te puzle należy ułożyć? Najpierw borowkarz+ obecny zastępca teraz przyklejasz się do burmistrza Międzyzdrojów Cała kampanie popierałes kierownika ZOS teraz ujadsz? Z postów należy wyczytać, że niektóre osoby robia osobiste wycieczki do kierownika ZOS, a kiedyś tak bardzo go popierały. Burmistrz jest odpowiedzialny za funkcjonowanie w jednostek, bo są mu podległe.Po wysłuchaniu strony może zastosowac jakąś formę upomnienia, aby zapobiec takiej sytuacji w przyszłości kierownika za brak być może właściwych dzialan. Wina nigdy nie leży po jednej stronie panie redaktorze.

 6. Pani radna Czyż ma okazję złożyć pierwszą interpelację w tej kadencji – cxiekawe czy się odważy ?

  Pozdrawiam

  • Jest jeszcze 13 radnych Mareczku, tykaj po kolei, bo sprawa śliska

   • Pani radna Czyż była najbardziej pryncypialna i dociekliwa w poprzedniej kadencji i w tej „ŚLISKIEKIEJ” sprawie powinna ostro zareagować, le czy starczy jej odwagi ? – Oto jest pytanie.

    Pozdrawiam

   • Starczy to jest uwiąd Marku. Radni – wszyscy- są po to by działać na rzecz dobra gminy. Nie ma tu w tej mrożącej ślizgawicznej sprawie nikogo uprzywilejowanego. Bo, że tak powiem i drogi powiatowe były zalodowane.
    Skończ z tymi końskimi umizgami do jednej radnej, podlizuj się do wszystkich.

   • Słownik języka polskiego dopuszcza słowo „starczy” jako dość, dosyć.

   • Może jestem mądraliński ale tak mnie uczono w szkole i zwracano uwagę na eleganckie wysławianie się w języku polskim. Starczy- to naleciałość od naszych południowych sąsiadów Słowaków.
    Napiszę NARA do miłego – starczy?

 7. Odpoeiedzialny dyspozytor ale przecież były Andrzejki haha

 8. W sobote ZOŚ ma wolne?| Autobusy i tir na kolejowej koło dworca PKP stały w poprzek ludzie do pracy nie dojechali ,Panie Burmistrzu

 9. Panie redaktorze a ZOS to komu podlega a pan robi z siebie rzecznika miasta, pisząc że trzeba zrobić porządek. Mam nadzieję że ta wpadka burmistrza, nie powtórzy się i zreformuje ZOS i urząd jak i inne spulki

  • Redaktor Portalu

   Drogi czytelniku! Informuję, że nie jestem samozwańczym rzecznikiem Urzędu Miasta 😉

 10. Pan redaktor to chyba będzie rzecznikiem urzędu miasta i ZOS i Burmistrz odpowiedzialni za porządki w mieście zgodnie z hierarchia

  • Moi drodzy , ktoś ma płacone za dyżury i rozdysponowanie piaskarek czy solarek w mieście i powiecie a także w województwie. Jakby jeden z drugim – nie kierownik, nie burmistrz- odpowiadał finansowo za brak reakcji na takie komunikaty IMGW i nie zadysponował wozów do akcji zimowej to na drugi raz fruwaliby jak te gołębice.

 11. W weekend urząd nieczynny, to taka mala dygresja. Przy tak dynamicznie zmieniajacej się pogodzie to trzeba czasu żeby posypać wszystkie drogi i chodniki.

 12. zima zaskoczyła drogowców 😉

 13. Ostrzeżenia były w mediach dobę wcześniej o marznącym deszczu skutkującym oblodzeniem dróg w Dargobądzu też.

 14. Panie Burmistrzu nie stanął Pan na wysokości zadania pomimo wcześniejszych atmosferycznych zapowiedzi!!! Dziś o 7.00 to był tragedia i brak piaskarek.!!!

  • Redaktor Portalu

   To nie Burmistrz zarządza Piaskarkami a wydaje nam się, że ZOŚ – ale ma Pan racje w ZOŚ trzeba zrobić porządek! I to koniecznie!

   • W tym kraju każdy zna swoje zadania ujęte w programie zarządzania i działania instytucji. Czy burmistrz i kierownik nie są od wydawania poleceń na gorąco w zależności od odczuwalnych potrzeb meteo regionu. Chyba, że wystąpią nagłe załamania pogody jak trąby powietrzne czy huragany to nie opuszczają oni swoich stanowisk i nadzorują Sztab Kryzysowy.
    Ostrzeżenia przed opadami, które mogą spowodować gołoledź, IMGW ostrzegał już w piątek po południu mieszkańców i służby województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

  • o godz 6 rano do pracy szłyśmy z koleżanką 45 min, a normalnie 10 min wystarczy śmiech na sali jak pingwiny a ZOŚ śpi ogodz 8 cos sypneli ale tyle co kot napłakał , może piasku nie mają ……

 15. BRAK POSYPYWANIA PRZYCZYNA!!!!!! uczcciwosc zobowiazuje do pisania prawdy.
  W tak ekstremalnej sytuacji sypie sie dzien i noc.

  KTO PONIESIE ZA TO ODPOWIEDZIALNOSC???
  JAK ZWYKLE „daja rade” „jakos to bedzie”