Sieć 5G w Międzyzdrojach? To tylko kwestia czasu?

Wokół technologii 5G mnożą się teorie spiskowe.  Do tych już powtarzanych doszły kolejne. W internecie coraz więcej pojawia się informacji, że 5G może osłabiać system odpornościowy człowieka, a tym samym zwiększać zachorowalność na koronawirusa.

Sieć 5G to telekomunikacyjna rewolucja wykorzystywana już w niektórych krajach. Także w Polsce uruchomiono już pierwsze sieci tego typu, a w bliskiej przyszłości, ze względu na duży ruch turystyczny, powstanie także w Międzyzdrojach.

Od początku pandemii w różnych krajach podpalane są maszty telefonii komórkowej. Za pożary odpowiadają aktywiści widzący w sieci 5G zagrożenie dla zdrowia, a nawet przyczynę obecnego stanu rzeczy.  Gdybyśmy dziś w Międzyzdrojach mieli wszyscy dostęp do przepustowości sieci takiej, jaką umożliwia 5G, to skończyłyby się problemy nieudanych lekcji on-line, zrywanych połączeń video i innych takich historii.

W najnowszym raporcie Ofcom możemy jednak przeczytać, że na podstawie analizy promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez 16 stacji telekomunikacyjnych w 10 miastach Wielkiej Brytanii nie ma się czego obawiać. W zdecydowanej większości przypadków nie zanotowano przekroczenia dopuszczalnych limitów, a w nielicznych niewielki przerost tych wartości. W najwyższym przypadku wykroczył on poza normę w Birmingham zaledwie o 0,039%, co można uznać za wynik pomijalny. Co ciekawe, najwyższym stopieniem przekroczenia normy (1,5%) może pochwalić się Londyn, gdzie obecnie nie działa sieć 5G.


Urządzenia 5G będą wykorzystywać m.in. fale radiowe o częstotliwości 26GHz. Dlatego sama sieć będzie musiała być zbudowana inaczej niż istniejące dziś sieci 3G czy 4G/LTE/LTE-Advanced. Wynika to z faktu, że na wyższych częstotliwościach fale radiowe są krótsze – to tak zwane fale milimetrowe. Nadajniki będą rozstawione nawet co 200 m. Mają one mniejszy zasięg i słabiej przenikają przez ściany budynków. Wykorzystanie ich będzie wymagało budowy dużej ilości bardzo małych stacji bazowych o małej mocy.

Sieć 5G wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne. Jednak jest promienie niejonizujące. Takie, które nie uszkadza DNA ani komórek w organizmie. Zachęcam do obejrzenia filmu na temat mitów i szkodliwości technologii 5G. Autor doskonale wyjaśnia działanie fal elektromagnetycznych i funkcjonowanie sieci 5G.

33 komentarze “Sieć 5G w Międzyzdrojach? To tylko kwestia czasu?”
 1. 1o.ooo Base Stations in Wuhan

  5G podobnie jak szczepionka na Covid-19, jest czymś nowym i nie wiadomo czy nie zaszkodzi ludziom,gdyż nie było możliwości przeprowadzenia badań długoterminowego oddziaływania na organizmy żywe.

 2. Oho.Ciemnota już piszczy.

 3. Nie było innego miejsca na postawienie takiego czegoś . Tylko środek miasta . Nie wygląda to dobrze . Czy władze tego nie widza ? Kto się na to zgodził ? Znalazło się by napewno lepsze miejsce.

 4. Dzisiaj na poczcie na maszcie stawiali 5g

 5. Niezainteresowana 5G

  A ja najzwyczajniej, po prostu, nie chcę 5G. Nie wystarczy nam ta sieć, co jest? Musimy więcej, mocniej, szybciej?! Ciągle nam źle, ciągle nam mało! Nie możemy się w końcu zatrzymać??? Już nam koronawirus pokazał, gdzie nasze miejsce w przyrodzie. Zwolnili tempo ludzie, to i rzeki są bardziej czyste i jedna z dziur ozonowych się zamknęła i zagrożony gatunek żółwia się urodził. Jeszcze nam mało? Może jednak czas na refleksję…

 6. wiek xIx – protesty przeciw kolei – bo kury się nie niosą , krowy nie dają mleka , konie się narowią
  rok 1900 – protesty w warszawie przeciwko budowie kanalizacji (!) – miał to być spisek żydo-masoński przeciw ludności słowiańskiej .
  rok 1929 wiosna – zamieszki przeciwko antenom radiowym na wsiach ( jakoby z ich powodu nie nadchodziła wiosna , bo ściągają zimne powietrze ) doszło do kilu zabójstw i pobić .
  rok 2020 – zadyma z powodu 5g
  jesteście w prostej linii potomkami tych ciemniaków z zeszłych lat , prośba nie rozmnażajcie się przerwijcie ten łańcuch głupoty .

  • przerażające jest to, że społeczeństwo to takie tłuki i dają się omamiać internetowym kretynom wypisującym o szkodliwosci 5G. Tłuki z pełną odpowiedzialnością za słowa, to podstawowe prawa fizyki. przerazajace jest to jak latwo spoleczenstwo daje wiare garstce kretynow. to akcja typu wybuchu na pokadzie tupolewa, zakladzie milenium, przepowiedni majow, czy ciemniej stronie ksiezyca

  • Najlepsze jest to, że nie podałeś ani jednego argumentu… Powtarzam ani jednego. Nie mówiąc o podważeniu już wykonanych badań przez ośrodki naukowe wskazujących negatywne skutki.

   Powiedz mi jeszcze jedno na jakiej podstawie „minister” klimatu zwiększyła ostatnio o 10000 % !!! normy dla pól elektromagnetycznych pomijając empiryczne badania wielu ośrodków?

   • Aby zrozumieć tak duży przeskok, musimy spojrzeć wstecz. Limity PEM w Polsce były wprowadzone jeszcze za czasów ZSRR. Oficjalne zapisy w prawie pojawiły się dopiero w latach 80. XX wieku. Wówczas ustalono je głównie ze względów politycznych. Obywatel bloku wschodniego miał czuć się dużo lepiej chroniony niż ludzie mieszkający na zachodzie.

    W Rosji nadal nie zmieniono prawa, a limit wynosi 0,1W/m kw. Należy jednak pamiętać, że limit dotyczy jedynie urządzeń komercyjnych. Licencje wydawane agencjom rządowym, w tym wojsku, działają na innych zasadach. Przez kolejne 40 lat w Polsce nikt nie wpadł na to, aby te limity faktycznie podnieść. Natomiast Amerykanie zaczynali od skrajnie wysokich limitów PEM. Początkowo sięgały nawet 100 W/m kw, jednak z czasem zmniejszono je do bardziej ogólnych wartości, oszacowanych na podstawie badań IEEE.

    U naszych sąsiadów normy wynoszą 10W/m kw już od dawna. W związku z zapisami Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej, każde z państw członkowskich zobowiązuje się uruchomić sieć 5G przynajmniej w jednym mieście do końca 2020 roku.

    Aby to zrobić, każde z państw musi również podnieść normy PEM. Dotychczas nie zrobili tego tylko Włosi i Bułgarzy. Część z państw członkowskich nawet nie posiada regulacji dotyczących PEM lub są dużo mniej restrykcyjne, niż nakazuje UE (Szwecja, Finlandia czy Wielka Brytania).

 7. Przy okazji Korono wirusa załatwia się wiele spraw niewygodnych i zapotrzebowaniem wielu lobbystów . Słynne 5G nie jest tu wyjątkiem. W ostatnim projekcie rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie sieci 5G pojawiają się i znikają zapisy o obowiązku dywersyfikacji dostawców sprzętu. Dzieje się coś dziwnego nie transparentnego. Ale przy tej ekipie to norma. Jedno jest pewne , za to zapłacimy my wszyscy .

 8. Z potwierdzonego źródła wiem że nadajnik stanie na szkole na leśnej .

 9. Ja trochę z innej beczki byłem dzisiaj w Biedronce o godz. 19:20 pracownicy bez rękawiczek bez masek (nie wszyscy oczywiście) ochroniarza żadnego żeby pilnował PEŁNA WOLNOŚĆ KURDE CO JEST GRANE!?!? ?

 10. Fajnie jak ktoś będzie mieszkał przy przekaźniku na 26GHz i zapodadzą nawet 50W ?

 11. Jest sporo badań pokazujących negatywne skutki nadajników.

  Polski rząd PO CICHU ostatnio zwiększył normy promieniowania elektromagnetycznego 100 razy żeby umożliwić koncernom wdrożenie tej technologii. Te normy nie wzięły się znikad.

  Baaaa „debatę” na temat tej technologii mozna zobaczyć na kanale Mateusza Jaroszewicza YouTube. Takiej bezczelności pseudoelit dawno nie widziałem. Pani minister „klimatu” w roli głównej.

  W niektórych krajach 5g zostalo zatrzymane

  Ta technologia będzie za wszelką cenę wdrażana ponieważ koncerny potrzebują jej do internetu rzeczy i związanej z tym kontroli społecznej.

 12. Niektórych komentarze to jak dzieci z przedszkola które bawią się w piaskownicy. To taka zabawa dorosłych!!!

 13. Dlaczego każdy pisze jako gość

  • Też gość, ale jaki

   Bo to dzieciarnia na kwarantannianej szkole ma okienko to znaczy zamiast WF, Wi-Fi 🙂 albo urwali się z łączą 4G katechety. 🙂

 14. Krótko i na Temat

  Każdy kto wypisuje o teoriach spiskowych 5G jest zwykłym ciemniakiem nierozumiejącym bądź nie znającym podstawowych praw fizyki. jest promieniowanie nie jonizujące, żeby było groźne musiałoby być kilkaset tysięcy razy mocniejsze. DO SZKOŁY CIEMNIAKI I TO DO PODSTAWÓWKI! Ręce opadają jak się patrzy na te wpisy

 15. Słyszałem, że podobno sołtys mariaczi, pozwolił postawić maszt u siebie na podwórku, podbno jest gotowy zniszczyć zdrowie mieszkańców gminy.

 16. nadajniki rozstawione wzdluz plazy 😉 wiec na tej plazy będziemy się smazyc podwójnie. raz słoneczko opiecze nam skórkę 😉 dodatkowo nasze mózgi podpiecze, podsmazy, podgotuje technologia 5G

 17. Teraz potoczy się wszystko bardzo szybko.
  „Specustawa covidowa (z późniejszymi nowelizacjami) wprowadzona z powodu epidemii koronawirusa m.in. zwalnia operatorów sieci komórkowych z obowiązku stosowania się do zapisów planu zagospodarowania przestrzennego przy stawianiu masztów (tzw. stacji bazowych lub przekaźnikowych)”

  https://okkolobrzeg.pl/nieoczekiwany-efekt-specustawy-covidowej-miasto-traci-wplyw-na-to-gdzie-stana-maszty-telefonii-komorkowej-co-z-masztem-przy-ul-ogrodowej/?fbclid=IwAR2Zk-gIABuO9LTIfrCF0ZTTNwFz3pFU8lm6V4rAZAnlB46ipIrKADZO4MY

 18. no i dobrze, może wam miedzyzdrojakom troche przesmaży głowy to zmądrzejecie troche.

 19. Słyszałam, że pierwsze nadajniki są już na budynku przy ulicy Norwida?