Siatkówka sposobem na życie

Na terenie Miejskiej Strefy Aktywności na międzyzdrojskiej plaży (wejście B kierunek na lewo) można spotkać Partycję Żur – mieszkankę Międzyzdrojów, która od roku jest zawodniczką drugoligowego zespołu PSPS Chemik Police. Pomimo wakacji, Partycja niemal codziennie szlifuje swój siatkarski warsztat pod okiem trenerów z macierzystego Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje, Mariana Kowalewskiego i Jacka Schabowskiego.


Siatkówka plażowa jest nieco inna niż ta rozgrywana w halach sportowych, ale cóż począć, jeśli siatkówka zdominowała życie Międzyzdrojanki i stała się jej sposobem na życie. Patrycja od IV klasy szkoły podstawowej była zawodniczką KS „Fala” Międzyzdroje. Podczas rozgrywek międzyszkolnych została wypatrzona przez „łowczynię talentów” – trenerkę z Polic, która zaproponowała jej naukę w L.O. Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach i grę w polickiej drużynie siatkarskiej. „Były chwile zwątpienia, obawy i momenty rezygnacji” – tak swoje pierwsze chwile w Policach wspomina siatkarka. „KS Fala to moja druga rodzina, zawsze mogłam liczyć na wsparcie trenerów”, którzy utwierdzali ją, że to jest życiowa szansa, że musi wykorzystać swój sportowy potencjał, po prostu musi wytrwać. Siatkówka przez duże S to ciężka praca m.in. treningi 2 razy dziennie. Dotychczasowym, największym sukcesem Partycji jest awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek a marzeniem dostanie się do reprezentacji Polski. 

Trenerzy Fali, Marian Kowalewski i Jacek Schabowski, są bardzo dumni z Patrycji, z uśmiechem dodają: „budowaliśmy i zbudowaliśmy”. To m.in. oni, jak i międzyzdrojscy nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyli gry w siatkówkę, zaszczepili ducha sportowca, pokazali możliwości rozwoju, które teraz mogą zaowocować szansą na grę w pierwszoligowych zespołach. Wiele dzieci, wychowanków KS „Fala” ma zadatki na świetnych sportowców. Na początku jest zabawa w sport, ale gdy chce się osiągać sukcesy na poziomie wojewódzkim czy ogólnopolskim zaczyna się ciężka praca i kształtowanie sportowych predyspozycji: dyscypliny, wytrwałości i samozaparcia, by nie spoczywać na laurach.
Patrycja po raz drugi otrzymała od Starosty Polickiego nagrodę „za szczególne osiągnięcia i rozsławienie Powiatu Polickiego w Europie”.

Międzyzdroje mogą być dumne, że mają tak zdolna młodzież, która rozwija swoje pasje. Trzymamy kciuki za Patrycję życząc jej udziału w wielu turniejach siatkarskich, gdzie będzie rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Przez całe wakacje zapraszamy na międzyzdrojską plażę do Miejskiej Strefy Aktywności (wejście B kierunek na lewo), gdzie można spotkać naszą zdolną siatkarkę oraz trenerów piłki siatkowej i piłki nożnej KS „Fala” Międzyzdroje i wziąć udział w turniejach, rozgrywkach i zajęciach sportowo – rekreacyjnych codziennie w godz. 9.00-11.00 oraz 17.00-19.00.

Serdecznie zapraszamy.


W imieniu KS „Fala” Międzyzdroje 
Andżelika Gałecka

2 komentarze “Siatkówka sposobem na życie”
  1. Brawo!

  2. Mieszkanka Międzyzdrojów

    Super