Sezon 2019 uważamy za otwarty! Wiosna, ach to Ty!

Piękne słoneczne dni i wysokie temperatury w miesiącu zimowym (lutym) przyciągają tłumy turystów. Temperatura powietrza w cieniu na międzyzdrojskiej plaży wzrosła aż do 14 st. C, a przy gruncie do 15.5 st. C.


 
W 2017 roku informowaliśmy o otwarciu sezonu w kwietniu, rok temu w marcu, a w tym roku zaskoczył nas luty. „Idzie luty, podkuj buty” – stare przysłowia w ostatnich kilkunastu latach tracą na swoim znaczeniu.


 
Niestety, nie obyło się też bez pierwszych zimowo-wiosennych mandatów przy ulicy Turystycznej.


 
Źródło: dane meteo (zanotowane temp. maksymalne) – SMUS w Międzyzdrojach

8 komentarzy “Sezon 2019 uważamy za otwarty! Wiosna, ach to Ty!”
 1. Gdyby nie ten mandat za wycieraczką, można by pokusić się o przyznanie tytułu zdjęcia miesiąca . Świetne ujęcie, pogoda jak marzenie, motoryzacja i architektura. postmodernistyczna – „komponowanie i kompilowanie nad poszukiwaniem. ” Wyjaśniam-świadome kompilowanie w jednej budowli cech o różnej proweniencji stylowej i dobieranie form z konkretnym przesłaniem , styl eklektyczny, który nie razi i jest lubiany przez architektów i inwestorów. W wyniku eklektyzmu następuje pewien ład i porządek w miejskich kamienicach i zabudowie przestrzeni.
  Ten ład architektoniczny mamy ujęty na tym zdjęciu.
  U wielu osób budowla budzi kontrowersje, zanim coś rzekną gorzkiego, nich poczytają na ten temat i uruchomią swoją wyobraźnię.
  Pozdrawiam

 2. Czego można oczekiwać.
  Zachowanie Burmistrza na ostatniej imprezie „FALI”WSZYSTKO WYJASNIA.
  BURMISTRZEM SIE BYWA człowiekiem się JEST i oczywiście zachowanie wynosi się z domu tego stanowisko nie przykryje..

 3. Najpierw w przepisy. Tak słusznie tylko jak poznać prawo w tym temacie? dotrzeć do ustawy to nie problem. ale wielkim problemem jest dotarcie do przepisów prawa lokalnego. Oczywiście zaraz ktoś powie, że na BIP. i będzie miał rację, ale niech to pokaże i wpisze hasło i przepisy prawa lokalnego, które u nas zapewne są ukażą się na ekranie. Sukcesów życzę.
  A wszystkim turystom i miejscowym polecam spacer do UM i tam się dowiecie bo na BIP się nie da

 4. Prosze straz miejska o wystawienie 2 mandatow dla goscia za brak smyczy dla jego dwoch psow, ktore wolno lataly po plazy oraz okolicach parku chopina. Fotka na fb pod tym artykulem, gosc bezczelnie sie tym chwali.

  • Najpierw w przepisy zajrzec potem gadac albo masazyk jak nic zlego sie nie dzieje.

  • A czemu tego nie napiszesz na fejsie tylko jako anonim na portalu kozaku !