Sesja inauguracyjna Radnych VIII kadencji w Międzyzdrojach

W dniu 20 listopada b.r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach wśród licznie przybyłej publiczności, odbyła się I sesja Radnych VIII kadencji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

Sesję zainaugurował Radny Senior Jan Węglorz. Zgodnie z ustalonym programem Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Międzyzdrojach, Dorota Siarska – Zacharewicz w towarzystwie najmłodszego radnego tej kadencji Jędrzeja Szerszenia wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnych każdemu z radnych VIII kadencji, po czym nastąpiło indywidualne ślubowanie na Radnych. Po ślubowaniu przedstawiono porządek obrad, podczas których wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej VIII kadencji. W tajnym głosowaniu został nim Jan Węglorz, który był jedynym kandydatem wśród radnych zaproponowanym do objęcia stanowiska Przewodniczącego. Powołano również trzech Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Zostali nimi: Józef Bogusław Sutyła, Iwona Czyż oraz Mariusz Samołyk.

Radni wybrali również składy w Komisjach :

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu:
Józef Bogusław Sutyła – Przewodniczący
Iwona Czyż
Grażyna Iwaszczyszyn
Dorota Klucha
Jarosław Mazur
Krystian Mazur
Jędrzej Szerszeń
Jan Węglorz

Komisja Społeczna i Spraw Komunalnych:
Krzysztof Szlaski – Przewodniczący
Ewa Aksman
Ewelina Jakubowska
Katarzyna Natkańska
Alina Poskart
Mariusz Samołyk

Oddzielnym punktem programu sesji było przekazanie władzy wykonawczej. Wybrany Burmistrz elekt Mateusz Bobek otrzymał zaświadczenie Gminnej Komisji Wyborczej o wyborze na Burmistrza Gminy Międzyzdroje, po czym złożył uroczyste ślubowanie. Następnie, były Burmistrz Leszek Dorosz przekazał insygnia władzy wykonawczej – łańcuch Burmistrza Burmistrzowi Mateuszowi Bobkowi.
Były podziękowania, kwiaty i życzenia powodzenia.

Podczas sesji nastąpiło również przekazanie łańcucha Przewodniczącego Rady Miejskiej przez byłego Przewodniczącego Jana Magdę nowo wybranemu Przewodniczącemu VIII kadencji Janowi Węglorzowi.

Wszystkim nowo zaślubionym radnym życzymy wytrwałości i owocnej współpracy.

Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
[rl_gallery id=”78650″]

64 komentarze “Sesja inauguracyjna Radnych VIII kadencji w Międzyzdrojach”
 1. Ciekawe czy nowa Rada poda do publicznej wiadomosci wyniki kontroli CBA w naszych spolkach.

  • Jak widać i słychać pierwszy front to wszyscy swoi. Prawdopodobnie już dziś p burmistrz ma większość więc robi przysłowiowe co chce.

 2. Mistrz socjotechnik Dorosz w swoim stylu zniknął na zawsze i tyle go rozliczyli i zapytali i widzieli.

 3. a kiedy będzie znana nowa polityka burmistrza dot. wysokiej zabudowy?

 4. Ponawiam pytanie i nie są to „zaczepki” co z wejściem na plażę (J) miał Pan tą sprawę cały czas monitowac, były obietnice ze strony starego burmistrza jak i wtedy radnego a obecnie burmistrza. Nawet wzmianki nigdzie nie ma kto za ten bubel odpowiada

  • Tomasz Krawczyk

   W przyszłym tygodniu w wolnej chwili jako reporter przejdę się tam na spacer i prześlę zdjęcia do redakcji, by oceniła stan faktyczny (aktualny). Dodatkowo niebawem będzie utworzone biuro redakcyjne dla czytelników i osobiście będą mogli Państwo przychodzić i zgłaszać problemy miejskie oraz dostarczać różne materiały. Każdy z nas tworzący ten portal będzie dostępny osobiście do Państwa dyspozycji.

 5. Widzę że cenzura nadal jest, lub Pan jest zmęczony tak jak przy wyborach. Pozdrawiam Pana redaktora

  —————————–

  Przecież komentarze nie przechodzą auto, a czas oczekiwania na pojawienie się poprzedniego komentarza „23 listopada 2018 o 22:20” wynosił tylko 2 minuty, to długo i cenzura? (mam pracować ostanie godziny po 24h bez snu i przerwy na kawę)? Kiedyś puszczałem auto, ale trafiały się wulgaryzmy, a teraz jest też nowy przepis RODO i jak ktoś wpisze dane osobowe osoby niepublicznej, to będą nieprzyjemności. Po prostu za kilkadziesiąt godzin najprawdopodobniej skończą się takie dziwne komentarze i zaczepki. Osobiście nie mogę zmienić reguł, ponieważ wcześniej takie ustaliłem i jestem zmuszony dotrwać do końca wg własnego sumienia (bardzo rzadko zmieniam reguły /regulamin/ i swoje zdanie). Na portalu są potrzebne zmiany i nowy regulamin napisany przez nową redakcję.

  Red.

 6. A co ze zjazdem (J) na plażę, pan redaktor miał sprawę onitowac? Celowo pominąłem ten temat przed wyborami, kurz wyborczy opadł więc czekam jak ta sprawa będzie rozwiązana. Nowy Burmistrz zna ja doskonale, bo nawet ja testował a stary to nawet chciał ukarać winnych?

 7. boją się prawdy !!! i tak wszystko niebawem wyjdzie na jaw!!! układu spółek radnych i kierowników !! czas zacząć zabawę szanowni radni!!!!Sajmon mówi nie boimy się mówić!!! czas posiedzieć!!@

 8. P.Redaktorze,nasz portal jest nam,mieszkańcom,potrzebny.nie rozumiem,dlaczego komuś zaczyna przeszkadzać?sama pisałam na forum krytyczne uwagi pod adresem urzędników,Urzędu Morskiego,Straży Miejskiej.dobrze,że jest takie miejsce jak Nasze Miasto.cenzura?przecież ,to nie Pan stworzył RODO.co niektórzy piszą straszne rzeczy,ale pod pseudonimem,Pan ma odwagę pisać pod swoim nazwiskiem.proszę zostać!

  • Pani Jagódko, ja nigdzie nie uciekam- zmieniam tyko funkcję i zostaję nadal z Wami. Muszę zmienić funkcję, by dalej Wam na spokojnie kręcić filmy itp., bo nie chcę całkiem osiwieć oraz samemu prowadzić portal po 16h (jestem bardzo zmęczony po kilku latach, a też chcę mieć trochę czasu dla siebie). Dobranoc.

 9. Nasuwa mi się słowo cenzura. Taka mała dygresja może i pytanie ten pan przejmujący portal swojego czasu bardzo promował obecnego Pana Burmistrza – przeprowadzał min. wywiady. Realizował też chyba zleceniu a dla UM. Pytanie czy będzie zglszal oferte do UM?

  • Sęk w tym, że jak nie podpisujesz się pod nazwiskiem… to odpowiedzialność za treść idzie na poczet redakcji… Później są „naciski”, sprawy sądowe, etc.

   Ponadto prawo w Warszawie i Brukseli jest zmieniane w bardzo złym kierunku… Są coraz większe tendecje do cenzurowania pod szyldem bezpieczeństwa, prawa własności i innego bełkotu. Prawdopodobnie w ciągu 2 lat stan prawny znacznie się pogorszy.

   W takiej sytuacji każdy powienien zasadniczo brać samemu odpowiedzialność za to co mówi a nie pogrążać redakcję występując jako „anonim”

   Poza tym, dosyć dawno temu proponowalem założenie jakiegoś funduszu dla NMM, żeby miało zabezpieczone tyły na wypadek procesów sądowych etc. Przy dochodach z paru reklam redakcja w zasadzie nie ma jak się bronić…

   • Panie Rafale. Mówią, że milczenie jest złotem- też tak myślałem. Moja rezygnacja z funkcji redaktora spowodowana jest tym, że nie chcę dalej milczeć… i nawet wykonałem pewne adwokackie ruchy w dwóch sprawach, które na razie są w zawieszeniu, ponieważ muszę odespać jeszcze kilka nocy i poczekać…, by podjąć świadomie tę właściwą decyzję, co z tym fantem zrobić (zapomnieć i żyć dalej, czy zrobić potężny rozgłos). Są pewne sprawy, które bolą, a zwłaszcza jedna, gdyż zadałem tylko pytanie do pewnej osoby na przesłane przez czytelnika zdjęcia dowodowe na e-mail i co usłyszałem, to do dziś mnie boli. Ten artykuł się nie ukazał (poczułem się zastraszony), a dotyczył osób publicznych łamiących prawo. Ogólnie od dwóch miesięcy byłem szczepkiem nerwów- za dużo tego było i czas na spokojniejsze życie, a młodsi silniejsi psychicznie niech dalej prowadzą to dziecko, które stworzyłem za namową Społeczności- dziecko bo młode, nie ma jeszcze 10 lat.

   • Tworząc ten portal najpierw rozwalił pan wcześniej inny i to metodami, które pan dzisiaj zwalcza.

    ———————————————

    Nie znam portalu, który rozwaliłem. Pierwszy portal upadł z powodu braku wpłaty na domenę i serwer (brak funduszy). Po 2, nic nie zwalczam, lecz rezygnuję z decydowania (mam dość tej roli… i mam też prawo podjąć własną decyzję) – decyzja już zapadła, ale do końca wyznaczonego terminu puszczam wszystko zgodnie z tradycją i odpowiadam na pytania- potem już nie będę (nie moja rola). Mimo, że puszczałem wszystko, to i tak mnie pomawiano od cenzuranta (pewnie z 2-3 osoby), ale ja przez te komentarze czasami spać nie mogłem. Może ktoś inny znajdzie lepsze rozwiązanie, bo ja straciłem wszystkie siły.

    Red.

   • Do Redakcji.
    Jeżeli chodzi o sprawy trudne czyli wiedzę o złych sprawkach – nie wahał bym się i przekazał to anonimowo gdzie trzeba dalej – i wtedy to naprawdę decyzja tych którzy są od ścigania złych spraw.
    Proszę się nie łudzić że portal będzie lepszy gdy nie Pan będzie go prowadził. Nie będą to ludzie niezależni. Jest Pan niezależny a to cenne. Zdrowia i siły życzę.

 10. Klęska w Powiecie wszystkie Gminy mają swoich ludzi a Nasza Gmina zero

  • Nie klęska bo widać że z listy p. Kiriluk obstawiona wice, przewodniczący i nie wiem czy nie członek,bo zdaje mi się łącznie 3 osoby.

 11. Pierwszy plan to rządząc reszta jak widać mniej ważna

 12. dwóch radnych się schowało na zdjęciu :D… i to gdzie…

  • Na innym zdjęciu są wszyscy radni widoczni.Nie siej sensacji.

   Wszystko zależy ile treści chcesz zmieścić w obiektywie rzeknę, zanim przyciśniesz spust migawki. Z reguły, fotograf wykonuje wiele zdjęć (serię ) tego samego obiektu z różnych ( minimalnie) punktów obserwacji planu. Głównie , odnośnie do punktu centralnego, zakładając, że obiekty nie są unieruchomione, jak martwe tło. W tej samej 8-mej milisekundzie np.kilka osób ma zamknięte oczy z powodu mrugnięcia oka. Standard polega na tym by takie zdjęcie znalazło się w koszu.

   • Moją rolę było filmowanie sesji. Do zbiorowego zdjęcia dotarłem ostatni, ponieważ musiałem wyłączyć sprzęt itp. Zdjęcia lubię wykonywać tak, aby mieć centrum (środek), ale z racji tego, że ustawiłem się ostatni, musiałem się nieco schylić, by nie przeszkadzać innym, którzy ustawili się pierwsi (fotografów była liczna grupa). Twarze trzeba zawsze wystawiać między inne twarze i ustawiać się za niższymi osobami, wtedy obojętnie gdzie kto stanie, to uchwyci wszystkich. Poniekąd „Rafał z” ma rację- my mamy sobie nie przeszkadzać, a osoby fotografowane powinny tak się ustawić, by były widoczne z każdego miejsca (prawa, lewa strona i środek).

   • Panie redaktorze, zawsze było super w tych sprawach.

   • Redakcja - czas na zmiany!

    Było, nie było — zależy od punktu spojrzenia danej osoby. Zdążyłem na ostatnie 10 sekund, by wykonać pamiątkowe zdjęcie. Międzyzdroje się zmieniają, władze się zmieniają, ludzie się zmieniają i ja po wielu latach zmęczenia portalowego (dorobienia się kilkudziesięciu siwych włosów) postanowiłem oddać IV władzę w młodsze profesjonalne ręce — w nowsze spojrzenie na nasze kochane miasto Międzyzdroje. Niektórzy z Was chcieli nowego portalu, więc go otrzymacie- wysłuchałem Was, gdyż władza musi słuchać ludu. Dziękuję wszystkim- tym, którzy mnie popierali i tym, którzy mnie krytykowali- razem wspólnie coś osiągnęliśmy i zawsze wypracowaliśmy jakiś kompromis. Nie uciekam, jak Pan Leszek Dorosz ;), będę zajmował się sprawami reporterskimi — zdjęciami, nagraniami wideo z wydarzeń i przekazami na żywo, … . Miłego wieczoru i jeszcze raz Dziękuję, bo bez Was by nie było tego portalu. Za to częściej będziemy się widywali na różnych wydarzeniach, a nawet na tych drobnych- nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Wkrótce: Redaktor Naczelny: *****, Reporter Naczelny: Tomasz Krawczyk, Dziennikarz: ***** i nowa wizualizacja portalu oraz rozwój publicznego monitoringu (promocji miasta i gminy Międzyzdroje).

     Z poważaniem
    Tomasz Krawczyk
    ustępująca IV władza

   • A czy w nowej odsłonie portalu będzie można pyszczyć ? Bo nie ukrywam tym Redakcja „zasłużyła” na moje poważnie że jest taka możliwość pyszczenia. W mieście gdzie co drugi decydent stylizuje się na sarmatę a w rzeczywistości jest raczej Makumbą III Sprzedajdoziemskim tylko Redakcja jawi mi się jako prawdziwa ostoja dawnej Rzeczpospolitej. Z pyszczeniem, z głosem wolnym, z miłością do Międzyzdojow.

   • Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ takie decyzje osobiście będzie podejmować nowa IV władza- mnie tu już nie będzie. Będę ew. zastępcą, ale tylko do publikacji przesyłanych informacji z instytucji (szybkość przesyłu zwykłych informacji), a sprawy czytelników i komentarze będą należeć już do Redaktora Naczelnego. Przekazuję IV władzę młodszej osobie o prawie 10 lat, czyli o wiek założenia profilu NMM, później przekształconego w fanpage (przepisy). Wierzę w nowe siły i życzę sukcesów Panu Redaktorowi Naczelnemu- gmina Międzyzdroje i Panu Dziennikarzowi- miasto Międzyzdroje. Zmiany wejdą w życie, gdy na kilkadziesiąt godzin lub kilka dni ujrzycie planszę informacyjną – czas przerwy portalu będzie zależeć od tego, jak szybko sobie poradzimy ze wszystkimi sprawami technicznymi nowego III wydania.

    „z miłością do Międzyzdrojów” – za dziecka nie było mnie tu kilkanaście lat (na czas szkół), bywałem tylko w wakacje i w weekendy – non stop pokonywałem trasę 284 km, dlatego ta miłość jest większa. W wieku 10 lat sam już PKP pokonywałem trasę 284 km. Od 7 roku życia pomagano mi wyrzucać przynętę w morze, do 6 lat wstecz przez całe wakacje po 12h wędkowałem w morzu na wysokości Góry Gosoań- moje najpiękniejsze miejsce na ziemi. Od 2019 r. po przerwie wrócę do wędkarstwa, gdyż wreszcie znajdę czas na pasję. Tam poznałem pierwszych kolegów oraz przyjaciół z Międzyzdrojów: dawnego starego listonosza, Pawlaka, Jacka Sz., Muchę, prawdziwego Policjanta Muszyńskiego z krwi i kości (człowieka duszę- zabierał mnie za dziecka łodzią na tzw. Wały w okolicach Przytoru, łodzią daleko w morze i na nocki na węgorza), Palickiego, aktora Turka (znaliśmy się osobiście kilkanaście lat, aktualnie ma swoje miejsce na ziemi w Alei Gwiazd) i wielu innych- wszyscy wymienieni niestety już zmarli. Tu się urodziłem, tu wróciłem i tu umrę.

 13. Ktos cos wie…dlaczego zwijaja kladke kolo…molo????

  • Witam, jeżeli faktycznie demontują, to tylko ze względu na możliwość wystąpienia jesienno-zimowych sztormów (zabezpieczenie elementów kładki przed jej zniszczeniem)- było o tym napisane w projekcie. Dodatkowo planowana jest budowa nowego wejścia na molo (omijając pasaż) i to też może mieć wpływ na demontaż (może przeszkadzać przy budowie).

 14. Serdeczne gratulacje dla nowego Burmistrza !! a poprzedniemu tez sie nalezy pochwala ! duzo sie za jego kadencji zmienilo oczywiscie pozytywnie. Towarzyszylem mu od poczytku i zycze wszystkiego dobrego w nowej sytuacji zyciowej!!
  Nierezydent Miedzyzdroji!!
  Pozdrawiam wspaniale miasto !

 15. Pan Jarosław Mazur Przewodniczący Rady Rodziców będzie jakimś przewodniczącym?

 16. Najważniejsze że od władzy zostali odsunięci najbardziej szkodliwi i nieudolni czyli Dorosz , Magdzia oraz Piłat.

 17. Przestańcie komuś liczyć tylko zajmijcie się własnym portfelem w którym pewno wiatr wieje bo taki przeciąg tam jest. Trzeba było się uczyć i teraz by się nosiło teczkę a nie pchało taczkę.

 18. Burmistrz Międzyzdrojów będzie pracował za równowartość pensji wójta ze Świerzna. Wstyd jak nowego ocenili.
  Obaj młodzi mają po 32 lata.

  • Bez przesady daj od ręki 200tys.Najpierw efekty potem rozmowa o finansach a nie od d…. Y strony.

   • Przemyśl co to jest wynagrodzenie.
    Chcesz wprowadzić je uznaniowe dla burmistrza? To może od razu dajmy zlecenie lub umowę o dzieło na 5 lat a nie pensję.Wtedy rozliczamy za wykonanie zadania.
    Poza tym, wynagrodzenie za tę pracę powinno być wyższe o około 1000zł od wynagrodzenia wójta z pobliskiego Świerzna.
    Tyle i aż tyle.

   • Uznaniowa jest premia lub nagroda. Płacą zasadnicza to płacą za pracę. Porywająca się na na etat wynikający z zawartego stosunku pracy osoba zawierająca umowę wie jaką ma place, więc o co żal?

   • Za niskie zarobki, i tyle w temacie.Mnie to nie boli, żaden to dla mnie, brat czy swat,tylko człowiek i to na odpowiedzialnym stanowisku. Powinien zarabiać odpowiednio jak nie ma szans na dodatkowy zarobek dzierżawiąc coś np.lokal na gruncie gminy, ty możesz dorobić, on nie. W innej gminie on może mieć nawet lodziarnię i masarnię. Czy to normalne w tym kraju?

   • Też uważam, że to za niska pensja, porównajcie ją z zarobkami niedawnego kandydata, kierownika ZOŚiu czy często tu omawianej niejakiej pani prezes. Duża odpowiedzialnosć, dużo pracy, pensja powinna być taka, żeby burmistrz nie miał pokus ze strony pchających się tu inwestorów i miał motywację tak działać dla miasta, żeby w następnej kadencji ludzie też chcieli go wybrać.

   • Pensje ustalił burmistrz +dodatki +nagrody. Nowy ma prawo zrobić z tym porządek czyli zastosować normy. Widzę że ekipa bardzo chce,. Dobrzy pracownicy wypracowuja wysoka pensje latami. Śmieszne co niektóre osoby tu piszą i jaka presję próbują wywierać. Jak nie pasuje zawsze można złożyć rezygnację i rozpocząć własną działalność. Nikt na siłę nikogo nie trzyma.

   • Nie rozsmieszaj mnie kandydujac mial pełną wiedzę. Wie na co się porywa. Mógł prowadzić działalność przy pełnej wieloletniej wiedzy.Niektorzy maja większą odpowiedzialność i niższe wynagrodzenie przykładów nadmiar. Jak dochdy bieżące pokryja wydatki bieżące wniosku o nagrodę.

   • Oczywiście , że w tej sprawie zadowoleni mieszkańcy złożą interpelację do Rady w sprawie nagrody dla burmistrza dochody bieżące pokryją wydatki bieżące z górką jak Rysy.

  • Może po prostu wójt Świerzna ma za dużą stawkę a nie burmistrz Międzyzdrojów. Jeżeli Panu Burmistrzowi nie odpowiada stawką to mógł nie stratować.

 19. Trzeba umieć rozmawiać, a nie narzucać i tworzyć spektakl. Ludzie nie są ciemni i potrafią układać puzzle. A później nie ma się czemu dziwić pytania mało wygodne?

 20. No to zobaczę ile jeszcze wieżowców i hoteli powstanie. Pytam dlaczego jest Ciemno na wjeździe do miasta? Oszczędności, czy zapowiedź czarnych ciężkich lat dla Międzyzdrojów?

 21. nie zapomnimy o tobie!@

 22. król był tylko jeden!!! dziękujemy .. nie zapomnimy!….

  • Jak Ci tęskno spójrz na pomnik króla. Stoi wysoki na czterdziści metrów w środku miasta i nie sposób go przeoczyć.

 23. gratulacje dla pana Burmistrza .

 24. Mam nadzieję że pani Iwona i jej ekipa przestanie wreście wszystko krytykować .Zgoda buduje niezgoda rujnuje .Życzę powodzenia i owocnej pracy

  • „Wreście” gościu z 20 listopada 2018 o 22:52, pisz poprawnie bo oczy moje dostają oczopląsu.
   Moim zdaniem jak będzie krytyka, to zawsze będzie konstruktywna.

  • No to zgoda nam się rozbudowała apartamentowiec za apartamentowce.P.Iwono proszę walczcie o nas mieszkańców nie każdy z nas ma własne interesy w mieście.

 25. Gratulacje dla Wszystkich i owocnej pracy

 26. No, no dochodzą mnie słuchy, że w projekcie budżetu na rok 2019 są podwyżki wynagrodzeń ciekawe co na to nowy burmistrz??? Pełna akceptacja, czy cięcie?

 27. Nie widzę tego jasno…

 28. Czy jest się czym zachwycać? Oglądając przekaz mam wrażenie, że taki secenariusz wyborczy? Czy takie rozwiązanie jest właściwe nowej energii sądzę że w przeciągu miesiąca wyciągnie y wnioski. Panie Burmistrzu słowa przez Pana dziś wypowiedziane zapisane czas realizacji się zaczął.

 29. Wszystkiego najlepszego dla Pana Burmistrza Mateusza Bobka oraz dla całej Rady!

 30. a teraz do pracy dla naszego i Międzyzdrojów dobra!!!!