Rozpoczynają „trudną” walkę z komarami

Dziś w nocy z poniedziałku na wtorek będzie przeprowadzane kolejne odkomarzanie na terenie Gminy Międzyzdroje. Odkomarzanie przeprowadzane jest metoda naziemną i przeprowadza je Zakład Ochrony Środowiska.

Miejsca odkomarzania  w zakresie trucia larw, odymianie, dezynsekcja obejmują: rowy i bagna oraz skrzyżowanie (Szczecin-Świnoujście),rowy przy ogrodach działkowych, mokradła, tereny przy zrekultywowanym składowisku odpadów, ul. Nowomyśliwska, Usługowa, cała promenada (tereny zielone), wydmy, Park wokół Międzynarodowego Domu Kultury, Park Zdrojowy, wszystkie skwery zielone w centrum miasta (ul. Kolejowa, deptak od ul. Zwycięstwa itp.), sołectwa przy przystankach autobusowych Wicko, Wapnica, Lubin oraz rowy melioracyjne w Dolinie Trzciągowskiej.

Ze względu na otoczenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz terenów Natura 2000 będących pod ochroną odkomarzanie nie jest możliwe na całym terenie naszej Gminy. Dlatego pomimo regularnie przeprowadzanego odkomarzania  od marca do końca września walka z tymi uciążliwymi owadami nie zawsze jest w pełni skuteczna.  

5 komentarzy “Rozpoczynają „trudną” walkę z komarami”
  1. Tak zrzymac nie przyjezdzac !!!!!

  2. Rafal z gór

    Jak to wygląda w tym roku? 2 lata temu gryzły jak wściekłe bo ponoć ktoś z UM nie wydał decyzji na czas. I od tego czasu nie przyjeżdżam 🙁

  3. Budki dla ptakow jeżyków mogą pomóc.

    • Jerzyki (ptaki) są naszymi sprzymierzeńcami, podobnie jak jaskółki. Niestety, często ludzie niszczą ich gniazda, bo zanieczyszczają elewacje domów. Jeżyki (ssaki) też są bardzo pożyteczne, bo w ich diecie są i myszy, i ślimaki i inne „mięsne” przekąski. Mało w tym roku ciem i polujących na nie nietoperzy. Wiosną mało było trzmieli. Robi się coraz gorzej. Czy budki dla jerzyków pomogą? Może…