Rozpoczęły się przygotowania do budowy opaski brzegowej

Nad ranem ukończono wybieranie piasku, przygotowując miejsce pod mającą powstać opaskę brzegową. Opaska posłuży technicznemu zabezpieczeniu brzegu, ma zabezpieczyć powstający obiekt oraz istniejącą wydmę przed erozją.

Skrót:
➡ Wykopy pod budowę opaski brzegowej
➡ Piasek zostanie wykorzystany do poprawy zejść na plażę
➡ Prace potrwają do 15 czerwca
➡ Kładka w całości w koronie wydm

Urobek z dzisiejszych wykopów powinien już wkrótce zniknąć z okolic kładki. Aby nie ograniczać widoczności spacerowiczom, nasyp ma zostać częściowo rozplantowany już po weekendzie.

Projekt opaski brzegowej zakłada umiejscowienie ścianek szczelnych i wyłożeniu ich okładem kamiennym, całość zostanie zakryta ponownie wydmą. Pozostała część piachu uzupełni najbardziej newralgiczne miejsca przy zejściach na plażę, przywracając komfort korzystających z nich turystów i mieszkańców.

Według informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, Urząd Morski w Szczecinie wyraził już zgodę na planowane działania.

Prace potrwają do 15 czerwca.

Według najbardziej prawdopodobnych doniesień, kładka po zakończeniu inwestycji ma zostać przeniesiona wyżej, pozostanie więc zrównana z ubiegłoroczną inwestycją. Teraz kładka w całości ma przebiegać w koronie wydm i ostatecznie zostanie połączona z przyszłym wejściem na molo, omijającym pasaż handlowy.

fot. Czytelnik

8 komentarzy “Rozpoczęły się przygotowania do budowy opaski brzegowej”
 1. Petroniusz

  A do Wolińskiego Parku Narodowego zaczną zwozić deski. Niby zwykłe heblowane, zastanawiają się jedynie czy grubość ma być w calach angielskich, saskich czy francuskich.

 2. Nareszcie będzie normalnie można wejść na molo w sezonie, bez przepychania się pomiędzy handlowcami i restauracjami w których ogródki rozrastają się jak grzyby po deszczu. Gdyby nie powstała ta kładka to chodzilibyśmy pomiędzy stolikami po to wąskie przejście też by zastawili stolikami

  • Dużo chętnych do siedzenia więc co zrobić. Wejścia są jeszcze dwa przez plaże.

 3. Zapowiada się dość nieciekawie-tyle inwestycji w tym miejscu i to na minimum 30 lat, a co jak się to okaże bublem architektonicznym ?????

 4. Opaska powstanie na terenie inwestora bez wpływu na szerokość plaży

 5. Do 15 czerwca kładka nie powinna być na placu budowy umocnień. Miejscowi nie będą wchodzić pod maszyny ale inni, zechcą zobaczyć, co grozi omijaniem turystów slalomem i opóźnieniem prac.Taka jest prawda.

 6. ZIELONA GORA

  Czyli …zwezka plazy w Miedzyzdrojach…hehehe co za leb to wymyslil …w takim miejscu?

 7. Coraz mniejsza ta plaża