Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje

6
269

7 listopada 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”.

Zanim przystąpiliśmy do pracy, Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka, wyjaśniła co to jest kotylion, a właściwie kokarda narodowa. Dzieci wiedziały, że tegoroczne obchody 11 listopada są szczególne, ponieważ w tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy warsztatów stworzyli piękne kokardy narodowe z białych i czerwonych wstążek oznaczające białego orła na czerwonym tle. Powstało wiele kotylionów, które dzieci i dorośli będą dumnie nosić podczas obchodów 11 listopada oraz obdarują nimi najbliższych.

Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu „Klubik Rodzinny – Od Juniora Do Seniora” dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

Już dziś zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty plastyczne, które odbędą się grudniu 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Tym razem będziemy dekorować pierniczki oraz robić świąteczne postacie z koralików HAMA. Jak zawsze będzie dobra zabawa!

Bibliotekarze[rl_gallery id=”78471″]

6 KOMENTARZE

  1. Pani Andżeliko. Wykonujecie wspaniałe prace. Dziękujemy za piękne kotyliony.Gościu przestań zaglądać do obcych portfeli.

  2. Gościu z 12 listopada2018 godz.11.22. Nie zaglądaj do kieszeni /poza swoją/. Panie wykonują piękną pracę, za którą dziękujemy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.