Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje

7 listopada 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”.

Zanim przystąpiliśmy do pracy, Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka, wyjaśniła co to jest kotylion, a właściwie kokarda narodowa. Dzieci wiedziały, że tegoroczne obchody 11 listopada są szczególne, ponieważ w tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy warsztatów stworzyli piękne kokardy narodowe z białych i czerwonych wstążek oznaczające białego orła na czerwonym tle. Powstało wiele kotylionów, które dzieci i dorośli będą dumnie nosić podczas obchodów 11 listopada oraz obdarują nimi najbliższych.

Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu „Klubik Rodzinny – Od Juniora Do Seniora” dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

Już dziś zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty plastyczne, które odbędą się grudniu 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Tym razem będziemy dekorować pierniczki oraz robić świąteczne postacie z koralików HAMA. Jak zawsze będzie dobra zabawa!

Bibliotekarze[rl_gallery id=”78471″]

6 komentarzy “Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje”
  1. Brawo – obserwuję waszą akcję na bieżąco i podziwiam. BRAWO WY

  2. Mam takie prawo, publiczne pieniadze wiec samoobrona nie wyszła.

  3. mieszkanka międzyzdrojów.

    Pani Andżeliko. Wykonujecie wspaniałe prace. Dziękujemy za piękne kotyliony.Gościu przestań zaglądać do obcych portfeli.

  4. mieszkanka międzzdrojów

    Gościu z 12 listopada2018 godz.11.22. Nie zaglądaj do kieszeni /poza swoją/. Panie wykonują piękną pracę, za którą dziękujemy.

  5. Wspaniałe kotyliony ! Dziękujemy!

  6. za 6 czy 8 tys miesiecznie, czemu nie.