„Rodzina” do zadań specjalnych – Upcykling jest trendy!

We wtorek 5 lipca 2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty plastyczno-ekologiczne z cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” i Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach. Międzyzdrojska Biblioteka nieustannie wspiera inicjatywy, które mają w zamyśle kreatywny rozwój dzieci i młodzieży. 

Podczas wczorajszych warsztatów plastycznych pokazaliśmy istotę upcykilngu. Jest to technika, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej użytych, po to, aby stworzyć coś nowego. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podeszły do zadania, jakim było projektowanie i wykonanie czapek z daszkiem, kapeluszy ze starych kartonów, nieaktualnych kalendarzy… Każdy z uczestników miał do dyspozycji bogactwo materiałów niezbędnych do wykonania kreatywnej i niepowtarzalnej pracy plastycznej. 

W zajęciach wzięły udział dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, a także rodziny z Międzyzdrojów i turyści.

Dziękujemy naszym wolontariuszkom: Krystynie Marzec i Bogumile Popko z Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy. Słowa podziękowania kierujemy również do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów i krzeseł, pracownikom Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej i pomoc. 

Zapraszamy na kolejne warsztaty w każdy lipcowy wtorek w godzinach 11:00-13:00 obok Informacji Turystycznej na promenadzie, a w razie niepogody do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przy ul. Norwida 15. Będziemy wykonywać:

– 12 lipca 2022 r. – wazony, koszyczki, szkatułki

– 19 lipca 2022 r. – przyborniki

– 26 lipca 2022 r. – organizery krawieckie i piaskowe mozaiki

Serdecznie zapraszamy wszystkich, małych i dużych miłośników rękodzieła oraz ekologii. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. 

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych – Upcykling jest trendy! jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. 

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR