Remont zabytkowego Bałtyku staje się faktem!

Przy ulicy Bohaterów Warszawy na ogrodzeniu zabytkowego Domu Wczasowego Bałtyk, czytelnik zauważył tabliczki z napisem remont.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się tablicy informacyjnej dotyczącej remontu obiektu.

Więcej na: http://baltic-residence.pl/

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

16 komentarzy “Remont zabytkowego Bałtyku staje się faktem!”
 1. Kaczka dziennikarska.

  • Termin był na 1 października http://www.ww-building.com/aktualnosci.html, może czekają za pełną dokumentacją (wszystkimi zezwoleniami). Kupili, zrobili projekty itp. , to i tak ruszy remont i budowa.

   • Firma ktora kupila „Baltyk” jest wykonawca „Oceanarium”. Czytajac o ich wszystkich realizacjach mam nadzieje, ze moze doczekamy sie remontu „Baltyku”, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytkow.

   • Mam rozumieć że wykonawca „Oceanarium” to piszesz o firmie budującej ???

   • Anka I wykonawca czy dzierżawca ? Bo to jest dośyć duża różnica.

   • Generalny Wykonawca. Wejdzcie na ich strone i sobie poczytajcie.

 2. Juz mamy 09 listopad i co??? a miał być termin 01.X/2018.

 3. Trzeba się bać ażeby nikt ognia nie położył bo potem powstanie kolejny drapacz i nic nie zrobimy bo znowu coś za plecami ewa trott

 4. To już nie jest „zabytkowy Dom Wczasowy Bałtyk „, to już jest totalna ruina. Wystarczy obejrzeć filmik na Youtube – Dom Wczasowy Bałtyk . Dewastacja tego obiektu sięgnęła zenitu. 🙁

 5. Jaka prywatna plaża chyba dosyć prywatnych plaż niech będzie jak kiedyś plaża dla wszystkich wszak wszyscy jesteśmy równi czy nie ja zawsze broniła dostępu do morza czy goście z kwater prywatnych i innych hoteli są gorsi a my mieszkańcy to też mamy mieć prywatna plaże a może podzielimy plaże na sektory i postawmy tam policję żeby nikt nie wchodził bo to teren prywatny dlaczego są równi i rowniejsi przecież konstytucja mówi o równych prawach jak głosować to wszyscy jak na plażę to nie bo plaża prywatma

  • tej Pani już dziękujemy…był na to czas w Radzie, jak się okazało zmarnowany…

 6. Jeżeli Bałtyk jest wpisany do zabytków to zgodnie z ustawą właściciel takiego obiektu
  doprowadzając obiekt do ruiny zobowiązany jest do jego odbudowy w takim stanie w jakim był przed dewastacją zgodnie z dokumentacją techniczną obiektu zabytkowego.
  Bałtyk był wojskowym domem wczasowym przez długie laty więc raczej nie był obiektem
  luksusowym , był takim przed wojną , gdy był kasynem , w którym wygrywano i przegrywano sporo marek. W czasach PRL był na poziomie obiektów FWP .
  Częste zmiany właścicieli i brak nadzoru ze strony wojewódzkiego konserwatora zabytków w Szczecinie są tego wynikiem. Takich podobnych obiektów zniszczonych modernizacją jest w naszym pięknym kurorcie sporo. Jak na razie nic nie zapowiada że sytuacja ulegnie zmianie. Jest takie przysłowie o ukaraniu i zabieraniu czegoś i mam
  wrażenie że jest ono aktualne od 1945 r. …….

  • Gdyby nie bylo konserwatora dawno by stalo cos ladnego nowego nawet moze byc na wzor ale ten budynek nie ma nic w sobie takiego żeby sie na nim wzorowac.
   Zmiana pokoleniowa potrzebna u konserwatora albo ktos bez naleciałosci zawodowych gdyz ludzie powinni sie dogadywac, czy tak jest niewiem.

 7. Ewa Trott jaka prywatna plaża wszak jesteśmy wszyscy równi zapewnia to nam konstytucja

  • czemu wiec niektorzy nie sa zadbani mimo, ze maja mozliwosci? nie dotyczy osob bez mozliwosci.

 8. Remont ,remont i po remoncie.