Przebudowa ulicy Słowiańskiej i Marii Dąbrowskiej wraz z sieciami.

Dziś ważny moment dla Międzyzdrojów! Burmistrz Mateusz Bobek podpisał umowę na przebudowę ulicy Słowiańskiej i Marii Dąbrowskiej z firmą RSK Wolin Sławomir Zinow, która jako jedyna przystąpiła do przetargu.

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, Premier zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2021 rok. Wsparcie rządowe uzyska 2 189 zadań, w tym 622 powiatowe i 1 567 gminnych. Na tej liście znalazło się również miasto Międzyzdroje, które wnioskowało o 50% dofinansowania na przebudowę naszych dwóch, międzyzdrojskich ulic wraz z sieciami w ramach zadania “Przebudowa ulic południowo zachodniego kwartału w m. Międzyzdroje – estetyka, poprawa systemu komunikacji i infrastruktury”.

Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny raz udało się nam pozyskać tak ogromne środki dzięki którym nie zwalniamy tempa i nasze piękne miasto może się rozwijać- mówi burmistrz Mateusz Bobek. Mam nadzieję, że to tylko początek poprawiania wizerunku naszych dróg, co dla każdego Samorządu jest nie lada wyzwaniem- dodaje. Międzyzdroje uzyskały 2 586 731,54 zł dofinansowania na ten cel. Firma RSK Wolin Sławomir Zinow wyceniła koszt robót na 9 622 902.36 zł.

Prace rozpocząć się mają w połowie września. Na wykonanie zadania firma ma 11miesięcy. Wszystkich zainteresowanych międzyzdrojan zapraszamy 8-go września, na godzinę 16-tą do Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego, gdzie burmistrz przedstawi Państwu plan przebiegu prac oraz reorganizacji ruchu w kolejnych etapach przebudowy. Zapraszamy!

9 KOMENTARZE

  1. Może lepiej ściągnijcie asfalt i zróbcie tak jak na promenadzie gwiazd? taniej lkepiej i dziór mniej Bardzo ciekawe a kiedy zrobicie na nowo ulice mickiewicze i kopernika i drogę pod górę? tyle dziór na tej drodze że lepiej nie mówić tylko łatacie dzióry które robią się większe

  2. Bardzo ciekawe a kiedy zrobicie na nowo ulice mickiewicze i kopernika i drogę pod górę? tyle dziór na tej drodze że lepiej nie mówić tylko łatacie dzióry które robią się większe

  3. Ulice obok na Elizy Orzeszkowej płyty, które leżą i się zapadają na ulicy stanowią zagrożenie dla ludzi i pojazdów. I cisza o remoncie, wolne żarty.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj