28 lipca w Międzyzdrojach odbył się kolejny koncert z cyklu Klasyczne Wtorki. 

Wystąpiła młoda utalentowana pianistka Karolina Kłosowska. 

Urodzona w Toruniu, gdzie ukończyła tamtejszą Szkołę Muzyczną I i II stopnia. W latach 2013-2016 studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Macieja Pabicha. Absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła swoje umiejętności w klasie prof. Janusza Olejniczaka. Już od najmłodszych lat często występowała jako solistka na terenie całej Polski oraz za granicą. Grała w wielu ośrodkach kulturalnych w kraju, a do najważniejszych z nich należą m. in. Filharmonia Narodowa, Filharmonia Opolska, Studio Polskiego Radia w Katowicach oraz Łazienki Królewskie.

W 2009 roku zadebiutowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przez wiele lat uczęszczała na kursy i warsztaty, gdzie miała okazję udoskonalać swoje umiejętności u najwybitniejszych profesorów, jak m. in. Janusz Olejniczak, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Jerzy Sterczyński, Andrzej Tatarski oraz Kalman Drafi. W 2016 roku została stypendystką Fundacji Piotra Klera. W 2019 zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą, w której znajdą się utwory m. in. W. A. Mozarta i F. Chopina. 

Artystka zagrała utwory Fryderyka  Chopina: Scherzo b-moll, Barcarollę, mazurki, walce
a także Phantasiestucke Roberta Schumana. Cieszymy się, że mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspaniałych interpretacji dzieł sztuki pianistycznej. Brawa, bis dla Karoliny Kłosowskiej! 

Koncert prowadził Andrzej Mleczko, wieloletni działacz kultury. 

8 KOMENTARZE

  1. puścili byście disco polo a nie jakies dudnienie w cymbaly co to za muzyka? gowna słuchacie i gowno sie znacie dajcie Zenka to jest muza bo nie poto przyjechałam z Bolesławca na wczasy nad morze zeby słuchać cymbalenia

  2. Nikt nie każe słuchać. Mi to nie przeszkadza i nie komentuje. Nie mam z tym problemu wewnętrznego jak niektórzy poniżej.

  3. Nie ma się czym podniecać nic ciekawego nie pokazała tylko narobiła niepotrzebnie hałasu. Ptaki spłoszyła ludzi głowa rozbolała i tyle strat z tego. Mam nadzieje ze już więcej nie będzie truła

  4. Koncert był piękny! Bardzo przyjemnie było w nim uczestniczyć i słuchać wspaniałej uzdolnionej artystki, dziękujemy za organizację klasycznych wtorków ?

  5. No pewnie. Najlepiej disco polo. Jednak są ludzie i ja do nich należę którzy chcą posłuchać pięknej muzyki. Dzięki piękne za taką możliwość

  6. Lipa będzie po co ja dają. Niech zorganizują coś lepszego. Kto ja będzie słuchał.

Comments are closed.