Recital Karoliny Kłosowskiej w Parku Chopina

28 lipca w Międzyzdrojach odbył się kolejny koncert z cyklu Klasyczne Wtorki. 

Wystąpiła młoda utalentowana pianistka Karolina Kłosowska. 

Urodzona w Toruniu, gdzie ukończyła tamtejszą Szkołę Muzyczną I i II stopnia. W latach 2013-2016 studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Macieja Pabicha. Absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła swoje umiejętności w klasie prof. Janusza Olejniczaka. Już od najmłodszych lat często występowała jako solistka na terenie całej Polski oraz za granicą. Grała w wielu ośrodkach kulturalnych w kraju, a do najważniejszych z nich należą m. in. Filharmonia Narodowa, Filharmonia Opolska, Studio Polskiego Radia w Katowicach oraz Łazienki Królewskie.

W 2009 roku zadebiutowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przez wiele lat uczęszczała na kursy i warsztaty, gdzie miała okazję udoskonalać swoje umiejętności u najwybitniejszych profesorów, jak m. in. Janusz Olejniczak, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Jerzy Sterczyński, Andrzej Tatarski oraz Kalman Drafi. W 2016 roku została stypendystką Fundacji Piotra Klera. W 2019 zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą, w której znajdą się utwory m. in. W. A. Mozarta i F. Chopina. 

Artystka zagrała utwory Fryderyka  Chopina: Scherzo b-moll, Barcarollę, mazurki, walce
a także Phantasiestucke Roberta Schumana. Cieszymy się, że mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspaniałych interpretacji dzieł sztuki pianistycznej. Brawa, bis dla Karoliny Kłosowskiej! 

Koncert prowadził Andrzej Mleczko, wieloletni działacz kultury. 

8 komentarzy “Recital Karoliny Kłosowskiej w Parku Chopina”
  1. puścili byście disco polo a nie jakies dudnienie w cymbaly co to za muzyka? gowna słuchacie i gowno sie znacie dajcie Zenka to jest muza bo nie poto przyjechałam z Bolesławca na wczasy nad morze zeby słuchać cymbalenia

  2. Nikt nie każe słuchać. Mi to nie przeszkadza i nie komentuje. Nie mam z tym problemu wewnętrznego jak niektórzy poniżej.

  3. Nie ma się czym podniecać nic ciekawego nie pokazała tylko narobiła niepotrzebnie hałasu. Ptaki spłoszyła ludzi głowa rozbolała i tyle strat z tego. Mam nadzieje ze już więcej nie będzie truła

  4. Koncert był piękny! Bardzo przyjemnie było w nim uczestniczyć i słuchać wspaniałej uzdolnionej artystki, dziękujemy za organizację klasycznych wtorków ?

  5. No pewnie. Najlepiej disco polo. Jednak są ludzie i ja do nich należę którzy chcą posłuchać pięknej muzyki. Dzięki piękne za taką możliwość

  6. Lipę Antoninku to masz między uszami ???

  7. Prostak ???

  8. Lipa będzie po co ja dają. Niech zorganizują coś lepszego. Kto ja będzie słuchał.