Projekt budżetu i ustalenie diet Radnych

Zawiadamiam Państwa, że zwołuję III Sesję Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, która odbędzie się 20 grudnia 2018 o godz. 15.00. Miejsce obrad – Sala Konferencyjna Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Porządek:
1. Otwarcie III Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Uwagi radnych do protokołów z dnia 20.11.2018 i 29.11.2018 r.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Międzyzdroje na 2019 rok
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr IV/23/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 4 stycznia 2011 r. w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyzdroje na lata 2019-2035.
7. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia ,,Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych” na 2019 rok.
8. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia ,,Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii” na 2019 rok.
9. Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
10. Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
12. Wnioski komisji i radnych.
13. Wnioski i skargi mieszkańców.
14. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady
Jan Węglorz

21 komentarzy “Projekt budżetu i ustalenie diet Radnych”
 1. MIESZKANIEC

  Przykre, ze komentarze przy sesji zostały zablokowane. Dyskusja nie po myśli, bo na to wygląda?

 2. Stały czytelnik

  Ponieważ w temacie III Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach najwyższe władze portalu w trosce o nasze dobro włączyły możliwość komentowania piszę tu. Przykro mi że w budżecie nie było ciut więcej kasy by zakupić taki system który pokazywały nam wyborcom jak radni głosują. Nawet w Sejmie jest tak że naciska się przycisk i podnosi rękę. Ale to izba wyższa chyba od RM

 3. To jak z tymi dietami?

 4. Radni mogą otrzymywać dietę półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie max to 2684,13 zł 100 proc.
  Przewodniczący rady przedstawił projekt ryczałtu dla przewodniczącego 1340 zł ( w poprzedniej kadencji ok 1.370, co stanowi 50 proc)
  Wice przewodniczący 800zł ( w poprzedniej kadencji ani razu nie zastępowali przewodniczącego). ,

  A sezon letni kiedy nie ma komisji , sesji to też się należy? Wcześniej tak nie było. Reasumując dieta to utracony dochód . Ciekawe ilu w tej kadencji jest radnych ,którzy nie pracują zawodowo, czy dla nich to też liczy sie dieta. jako np utrata dochodu?

  • dieta radnego zależy w jak dużej gminie jest Radnym , a więc kwota 2684,13 to jest kwota którą Radni dostają np. w Szczecinie a w tak małej gminie jak Międzyzdroje to jest dużo mniej

 5. Wszędzie cięcia to i radnym trochę uciąć .

 6. Czy się siedzi czy się leży dwa tysiączki się należy . Czy to prawda? Chciałbym się dowiedzieć ile wnoszą diety ,jak będzie dwa tysia to może wystartuję w następnych wyborach .

 7. Ciekawe ile sobie przyznają ? Przed wyborami nikt nie mówił o dietach wszyscy mówili o dobru mieszkańców .

 8. Szacunek i radość za zwołanie sesji na godz. 15.00. W kampanii przed wyborami wielokrotnie Burmistrz Bobek i jego komitet podkreślali, że radni pracować powinni dla mieszkańców i że m.in. sesje będą w późniejszych godzinach. Co prawda jutrzejszy termin skłoni nas raczej do pomocy w domowych obowiązkach, ale od stycznia łatwiej będzie po pracy przysłuchiwać się obradom. Duży plus za przyłączenie się do akcji noworocznych laserów! Dużo świątecznych radości!!!!

  • Stały czytelnik

   Jeśli już wracasz do wyborów to prawda jest taka że w komitecie Pani Iwony Czyż był punkt o sesjach w godzinach popołudniowych. Zgadzam się że należy się szacunek dla Pana burmistrza Mateusza Bobka że tę idę z programu Pani Czyż wprowadza w życie. Jako zwycięska ma do tego prawo. Mam nadzieję że i inne te najlepsze punkty z programów swoich byłych konkurentów

   • Zgadzam się, ale to widać i słychać i czuc jak radni zostali podzieleni….. Uważam, że najważniejszy początek, a teraz….. Z mojego punktu widzenia powtórka z „rozrywki” 12 lat i następne 5.

   • krytyka dla samej krytyki widać w Czyżowej rodzinie

 9. Diety powinni przekazać wszyscy na cele charytatywne oprócz burmistrza bo to jest pelnoetatowa praca i chlop siedzi tam codziennie i z czegoś żyć trzeba, a te darmozjady radni co tylko cos dla siebie chcą załatwić i rodzinki powinni dostawać ch do d za to ze się zbiora 2 razy w miesiącu i 80%z nich żadnego projektu nie przedstawi, pomyslu a nawet gęby nie otworzy przez całą kadencję.

  • Śląskiemu to z urzędu powinni zabrać…

  • Bez przesady.

   • Na posiedzenia Rady czy Komisji- jest z zakładu pracy oddelegowany- kodeks pracy się kłania. Ludzie czy macie resztki oleju w głowach?

   • Oczywiście, że jest oddelegowany w ramach urlopu bezpłatnego jako obecność usprawiedliwiona lub odpracowania czasu pracy w jednostce macierzystej kodeks pracy się kłania . Dieta powinna stanowić rekompensatę za niższe wynagrodzenie. Rozumiem jak ktoś pobiera jakieś świadczenie renta, emerytura to jaka to rekompensata, ale jeżeli pracuje zawodowo to stanowi utracony dochód

 10. Z tego co wiem to się człowiek nie dowie? I tu rodzi się pytanie A CÓŻ TO ZA TAJEMNICA? ? A JEŻELI NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O!?

 11. Gdzie można zobaczyć projekt uchwały w sprawie diet Radnych

 12. oj będziemy rozliczać!! rączki zacieram 😉