Przez las – ile fabryka dała!

W ciągu ostatniego tygodnia od kilku czytelników dostaliśmy niepokojące informacje dotyczące nowej drogi rowerowej w naszej gminie. Świeżo wybudowana leśna droga z Wapnicy w kierunku Dargobądza, traktowana „niczym autostrada” – piszę jeden z czytelników.

Samochody użytkujące drogę jeżdżą z ogromną prędkością.

fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz

Na całej długości tej trasy nikt nie postawił tam żadnych znaków ograniczających prędkość, nie mówić już o progach zwalniających – dodaje.

Spacer tą drogą lub jazda rowerem to niczym gra w rzutki, by uniknąć strzału z kamienia w głowę lub inną część ciała, nie mówiąc już o pyle, który się unosi z poboczy, gdy auta po nim jadą. – dodaje czytelnik
fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz

Kierujący pojazdami zupełnie nie zwracają uwagi na rowerzystów lub pieszych. Wyprzedzają z pełną prędkością. Mieszkańcy i turyści proszą o interwencje w tej sprawie.

Tak piękna droga rowerowa. Szkoda by, już na początku użytkowania doszło do tragedii.


fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz
10 komentarzy “Przez las – ile fabryka dała!”
 1. kapusta wzięta i co mi zrobisz 😀

 2. Jak tylko zaczęto robić tę niby ścieżkę, to było widać, że nie będzie się nadawała do bezpiecznej jazdy. Dwa wąskie paski asfaltu, drobne kamyki strzelające spod kół, porażka i tyle, ale przy wcześniejszych już dyskusjach wykonawcy tego bubla zaciekle go bronili i twierdzili, że wszystko zgodnie ze sztuką… cyrkową chyba.

 3. A gdzie jest reszta kamienia z, poboczy????

 4. Ten kto zaprojektowal ta sciezke rowerowa powinien za nia z wlasnych pieniedzy zaplacic!!!

 5. Zamiast zrobić bezpiecznie ścieżkę po „europejsku” czyli z głową(ścieżka powinna być osobną nitką a nie częścia drogi) to jak zwykle po taniości i są efekty.Do pięt nie sięgamy jeśli chodzi o ścieżki rowerowe sąsiednich województw, ba!gmin nawet.Najgorsze pseudo ścieżki są u nas właśnie, z całym szacunkiem dla władz, ale nie da się dobrze i tanio….

 6. A ty co z po ???

 7. Juz im cos nie pasuje tylowe polaczki

  • Proszę spróbowac przejechać się tam na rowerze i wtedy ocenić, czy rzeczywiście bez powodu ludzie się czepiają.

 8. kierowca, rowerzysta , pieszy

  to jest droga , czy ścieżka rowerowa?

 9. Dać progi wyspowe z kamienia.