Przez las – ile fabryka dała!

10
4334

W ciągu ostatniego tygodnia od kilku czytelników dostaliśmy niepokojące informacje dotyczące nowej drogi rowerowej w naszej gminie. Świeżo wybudowana leśna droga z Wapnicy w kierunku Dargobądza, traktowana „niczym autostrada” – piszę jeden z czytelników.

Samochody użytkujące drogę jeżdżą z ogromną prędkością.

fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz

Na całej długości tej trasy nikt nie postawił tam żadnych znaków ograniczających prędkość, nie mówić już o progach zwalniających – dodaje.

Spacer tą drogą lub jazda rowerem to niczym gra w rzutki, by uniknąć strzału z kamienia w głowę lub inną część ciała, nie mówiąc już o pyle, który się unosi z poboczy, gdy auta po nim jadą. – dodaje czytelnik
fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz

Kierujący pojazdami zupełnie nie zwracają uwagi na rowerzystów lub pieszych. Wyprzedzają z pełną prędkością. Mieszkańcy i turyści proszą o interwencje w tej sprawie.

Tak piękna droga rowerowa. Szkoda by, już na początku użytkowania doszło do tragedii.


fot. miedzyzdroje.tv – droga rowerowa Wapnica – Dargobądz

10 KOMENTARZE

  1. Jak tylko zaczęto robić tę niby ścieżkę, to było widać, że nie będzie się nadawała do bezpiecznej jazdy. Dwa wąskie paski asfaltu, drobne kamyki strzelające spod kół, porażka i tyle, ale przy wcześniejszych już dyskusjach wykonawcy tego bubla zaciekle go bronili i twierdzili, że wszystko zgodnie ze sztuką… cyrkową chyba.

  2. Zamiast zrobić bezpiecznie ścieżkę po „europejsku” czyli z głową(ścieżka powinna być osobną nitką a nie częścia drogi) to jak zwykle po taniości i są efekty.Do pięt nie sięgamy jeśli chodzi o ścieżki rowerowe sąsiednich województw, ba!gmin nawet.Najgorsze pseudo ścieżki są u nas właśnie, z całym szacunkiem dla władz, ale nie da się dobrze i tanio….

    • Proszę spróbowac przejechać się tam na rowerze i wtedy ocenić, czy rzeczywiście bez powodu ludzie się czepiają.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.