Przedszkola i żłobek wznawiają działalność

Przedszkola i żłobek w Gminie Międzyzdroje wznawiają działalność
od 19 maja 2020 r.

Warunki pracy placówek w czasie epidemii  zostały zmienione. By przyjąć dzieci, muszą być spełnione wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN.  Główny warunek to ograniczona ilość dzieci w grupie (do 12 dzieci lub 4 m2/1 dziecko) . W związku z tym ograniczeniami, w pierwszej kolejności do przedszkoli i żłobka będą przyjmowane dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, a w szczególności dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa oraz zasady przyjmowania dzieci
do przedszkoli i żłobka w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy placówek są umieszczone na stronach internetowych.

www.morskieskarbyszkolnastrona.pl
www.sp2wapnica.pl  w zakładce „Rodzice”  
www.zlobekmiedzyzdroje.szkolnastrona.pl

Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola
lub żłobka?

Jeśli  rodzic chce przyprowadzić dziecko do przedszkola lub żłobka, musi powiadomić o tym dyrektora placówki. Na stronach internetowych przedszkola, i żłobka w Międzyzdrojach oraz Szkoły Podstawowej w Wapnicy znajdują się wnioski o przyjęcie dziecka do placówek.

Najważniejsze jest, aby dziecko było zdrowe, bez objawów chorobowych.
To jest stała niezmienna zasada, o której zawsze należy pamiętać! 

Dziecko nie zabiera do przedszkola zabawek i innych przedmiotów (np. butelki z napojami).

Jeśli dziecko ukończyło 4 lata, rodzic musi zapewnić mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola bądź żłobka. W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.

Posiłki przygotowywane będą w kuchniach przedszkoli z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i wzmożonej dezynfekcji. 

Placówki są  wyposażone w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji.

Każda grupa dzieci będzie przebywać w wyznaczonej odrębnej sali. Będą z niej usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować. 

Nauczyciele zapewnią przede wszystkim opiekę, a w miarę możliwości także organizację zabaw i zajęć. Dziecko będzie mogło korzystać z przedszkolnego placu zabaw, a  dostępne na nim urządzenia będą dezynfekowane na bieżąco. Dzieci nie będą wychodziły na spacery czy wycieczki poza teren placówki.

Rodzice nie będą wchodzili  na teren placówek. 

Kochani Rodzice, przypomnijcie swoim dzieciom podstawowe zasady higieny. Zwróćcie uwagę na:  rezygnację z podawania ręki i przytulanie się na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Dziecko uczy się przez obserwację, pamiętajmy więc, by dawać dobry przykład i przestrzegać podstawowych zasad higieny. 

Do zobaczenia 
Elwira Korcz
Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 
„Morskie Skarby” w Międzyzdrojach

Iwona Sołtysiak
Dyrektor Szkoły Podstawowej 
im. prof. dra Władysława Szafera nr 2 w Wapnicy

4 komentarze “Przedszkola i żłobek wznawiają działalność”
  1. Mam nadzieje ze personel został przebadany !

  2. 17.05. -widze dzieci na molo biegaja od postawionych przed molo zabawek -konik,pociag –rodzice nierozwazni– czy ktos to dezynfekuje – lub czy stoja srodki dezynfekujace —

  3. Jeszcze żadnych zjadliwych komentarzy nie ma?