Przed nami sądny weekend dla Międzyzdrojów!

Czy Booking prawdę ukazuje?

Już w ten czwartek rozpocznie się tegoroczna majówka. Od kilku dni nie milkną echa nielegalnego wynajmu kwater w Międzyzdrojach. W e-mailach i komentarzach piszą Państwo o swoich sąsiadach i nieuczciwych ludziach nielegalnie wynajmujących kwatery, pokoje czy apartamenty. Przysyłacie Państwo zdjęcia i piszecie o łamaniu prawa.

Na booking.com jest ponad 120 aktualnych ofert noclegowych z Międzyzdrojów z datami najbliższego weekendu. Oznacza to, że istnieje możliwość dokonania rezerwacji. Właściciele tych apartamentów, kwater nie zamknęli możliwości sprzedaży swoich noclegów. Tym samym istnieje możliwość dokonania bezpośredniej płatności za pokój czy apartament (jak to jest w przypadku booking’u). Czy taki stan rzeczy na najpopularniejszej stronie rezerwacyjnej to zwykła nieroztropność naszych lokalnych kwaterodawców? Hmm… Ocenę pozostawiam Państwu!

Sąsiad na sąsiada!

Sąsiad na sąsiada, koleżanka na koleżankę! Prawdopodobnie tak będzie wyglądał obraz po długim majowym weekendzie, pod względem ilości skarg do służb, sanepidu czy urzędu. „Nie podaruje mojej sąsiadce, jeśli jej goście przywiozą jakiegoś wirusa” – odgraża się jeden z mieszkańców w liście do redakcji.

Pomimo że wszystkie zaplanowane, majówkowe imprezy są odwołane, to z nieoficjalnych źródeł wiemy, iż wiele osób wcale nie odwołało swoich majówkowych planów, a niektórzy kwaterodawcy wręcz potwierdzają swoim gościom możliwość przyjazdu. Dodatkowo Policja i Straż Miejska w Międzyzdrojach zapowiada, że sprawdzi wszystkie sygnały o nielegalnym wynajmie noclegów. Czyli będzie się działo…

Ostatni weekend

Ostatni weekend pokazał, że Międzyzdroje w czasie pandemii koronawirusa, średnio przygotowane są do przyjmowania większej ilości gości, nawet jednodniowych. Począwszy od utrzymania czystości na ulicach, przez niestosujących się turystów do zasad epidemiologicznych, po nocne pijaństwo na ulicach i plaży. Do tego wszystkiego dochodzą nasi budowlańcy, czyli awanturnicy zza wschodniej granicy. Pisali Państwo o braku policyjnych nocnych patroli, których w ostatni weekend praktycznie nie widziano, o turystach bez maseczek i o wielu innych problemach. To oczywiście opinie naszych mieszkańców i osób, które spędziły ostatni weekend w Międzyzdrojach.


Kiedy II etap?

Głosy o nieuczciwych kwaterodawcach próbujących zarabiać podczas zakazów związanych z epidemią, umilkną po wprowadzeniu II etapu odmrażania gospodarki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Międzyzdrojów będzie szybkie złagodzenie obostrzeń dotyczące miejsc noclegowych. Osobiście uważam, że II etap roztopów w gospodarce nastąpi po weekendzie w okolicach 18 maja. Być może już 11 maja. Wciąż nie ma co liczyć na legalne pójście do fryzjera czy kosmetyczki. Ta część łagodzenia skutków pandemii, wg. mnie nastąpi dopiero na początku czerwca.

108 komentarzy “Przed nami sądny weekend dla Międzyzdrojów!”
 1. Polacy kochaja EURO a nie tych ktorzy, ta walute wydaja.

 2. Dieser Haß tut weh!

  • Vom 01.09.1939

   • Wstyd mi za Polaków że tacy jesteśmy. Ten wpis 3-mam „vom…” z tą nienawiścią i własną głupotą daleko nie zajedziesz co najwyżej do następnego artykułu na tym portalu.

   • Szanowna Pani Małgorzato
    Niech Pani zapyta moich Śp. dziadków czy ich nie bolało w 43. Ból pozostaje ale nienawiść nie. Nie Pani oceniać jakie podejście jest moje do tego wpisu,czy artykułu. Może Pani jest zaszufladkowaną Kobietą i ma swój wyimaginowany świat w tych czterech kątach Międzyzdrojach. Dla nich i tak jesteśmy kategorią nr II.Oni kochają Międzyzdroje ale nie Panią. Jestem świecie przekonany gdybym napisał na niemieckim portalu lubię Niemców i ich miasto,pierwsza ich myśl byłaby Ty biedny Polaczku kochasz tylko nasze pieniadze.
    Pozdrawiam i życżę wielkiej przyjaźni Polsko-Niemieckiej.

 3. Były Mieszkaniec

  Zamiast od 1 maja umożliwić hotelom i wynajmującym zarobek to dopiero po długim weekendzie luzują. Turyści przyjadą rano i pojadą wieczorem .Przykre jakich inteligentów mamy w rządzie.

 4. Jerzy,Ci sie pyta ?- czy pyta Ci sie jerzy ?- Odwal sie.

 5. Czy,ja musze znac jezyk naszych sasiadow ?- Jak chca,tu pisac, niech pisza,ale po Polsku. To nie sa JUZ Niemcy,tylko jeszcze Polska.

  • Jestem przekonany, że ten niemiecki tekst skierowany był do Niemców, którzy bliżej się Międzyzdrojami interesują i chętnie wpadliby do naszego kurortu na parę godzin. Na ogół są to urlopowicze z Bansinu lub z Heringsdorfu oraz z innych pobliskich niemieckich miejscowości wyspy Uznam. Bardzo się Twojej postawie dziwię, z jednej strony piszesz, że Niemcy powinni pisać po polsku, a sam nie używasz polskich liter…

   • Popieram !!!

   • jakim podlym mozna byc przy tragedii ludzkiej jaka spotkala cala ludzkosc bez wzgledu na narodowosc -badz poprostu czlowiekiem a nie choragiewka jak zawieje tak sie wypowiadasz -chcesz sam przezyc w tym swiecie -tego bym ci zyczyl

  • jesli jestes taki inteligentny pieniacz to nacisnij na tlumacza i przeczytasz tekst -badz czlowiekiem p o p r o s t u a nie pieniaczem

  • I love Miedzyzdroje!
   I separate my garbage.
   I only throw my rubbish into wastebaskets and collect other people’s cigarette butts on the beach and dispose of them. I am not sick and I am afraid of Corona.
   I think we are all in the same boat.
   Don’t we want to stick together?
   OK?

  • J’aime Miedzyzdroje !
   Je sépare mes ordures.
   Je ne fais que jeter mes déchets dans les corbeilles à papier et ramasser les mégots des autres sur la plage pour les jeter. Je ne suis pas malade et j’ai peur de Corona.
   Je pense que nous sommes tous dans le même bateau.
   Ne voulons-nous pas nous serrer les coudes ?

 6. Ich liebe Miedzyzdroje!
  Ich trenne meinen Müll.
  Ich werfe meine Abfälle nur in Papierkörbe und sammle am Strand die Zigarettenkippen anderer Leute ein und entsorge sie. Ich bin nicht krank und habe Angst vor Corona.
  Ich glaube wir sitzen alle im gleichen Boot.
  Wollen wir nicht zusammenhalten?

 7. Ale sie rozpisali. Jeszcze tylu komentarzy nie bylo co obecnie. Ludzie OGARNIJCIE SIE. Dzis sie zyje,a jutro sie gnije. Kiedys to byl spokoj,ech,to byly czasy.

 8. schody się zawaliły a niedługo klif spadnie i jak państwo nie pomoże to wtedy zostanie tylko chiński targ i pustostan . bedziecie mieli wymarzony spokój.

 9. Mam pytanie czy ławki w parku i na molo będą odkażane na majówkę ???

 10. Na pierwszej stronie buking napisane jest jak byk. „przyjazd możliwy w celach sluzbowych; tak więc pracownikom wykonującym pracę na terenie naszego miasta którzy otrzymają od właściciela fakturę na firmę oraz posiadają delegacje służbowa jest możliwy.

 11. Przepraszam Was, ale to aż pali w oczach to co tu niektórzy myślą. Ja jestem też turystą, ale też mieszkańcem od 25 lat. Znam miedzyzdroje od lat osiemdziesiątych. Były dobre i nie takie dobre czasy. Według mnie zmienia się teraz znowu na gorsze. Z jednej strony te masy ludzi co tu się w lato cisną a z drugiej strony to małe miasteczko co nie jest na to przygotowane. Z jednej strony dużo bardzo wulgarnych turystów, a z drugiej strony sprzedawcy co cały czas lamentują. Nikt nigdy nie jest zadowolony. Teraz kłócimy się jeszcze o zdrowie. To jest bardzo przerażające. A to takie proste. Respekt do każdego i tak samo zrealizowanie że tu się musi coŚ zmienić. Tak jak się na całym świecie zmienia. Bo inaczej ludzie pojadą gdzieś indziej, miejscowi będą musieli szukać gdzieś indziej pracy i wszystkim nam będzie nie ładnie. Fakt jest, że jak jest zabronione wynajmować albo chodzić bez masek to musimy to akceptować. Co drugi się tu zna lepiej na epidemiach niż najlepsi lekarze. Jeden myśli że w Schwecji jest Perfekt bo nic nie zamknięte , pomimo że tam umiera bardzo dużo ludzi a inny myśli że każdy turysta to gangster a miejscowy tylko chce zarobić. Czas może zachowywać się znowu jak ludzie. Pomyślcie o tym. Czasy się zmienia i za kilka lat jak się nie zrobi porządek to nikt nie przyjedzie. Tak jest na całym świecie. Walczcie lepiej o to żeby zrobiło się nowe schody, trochę fajnych restauracji, toalety, prysznice, powiększona promenada, lepsze drogi i dróżki po lesie., fajne i bezpieczne drogi rowerowe do Świnoujścia itd. Ale szczególnie przeczekanie ten czas tej choroby w domach. Pozdrawiam.

 12. Najciekawsze jest to ze osoby komentujące i obawiające się o to ze ktoś z zewnątrz przywiezie chorobę ,sam nie wiem czy przypadkiem on nie jest chory,bo watpie aby tak wszyscy mieszkańcy byli po testach -tak wiec panowie ,więcej szacunku do turystów bo dla wielu z was jest to główne źródło dochodu -co gdy ich zabraknie ???

 13. niestety nie za wszystkimi turystami będziemy tęsknić ale myślę że większść tz prymitywów którym się wszystko należy napewno przyjadą chociaż dobrze by było żeby to właśnie oni zostali w domu bo przywiozą nam zarazy a takich roszczeniowych JANUSZY niczego się nie nauczy oni wiedzą najlepiej

  • wiadomo ze to bidne JANUSZOSTWO wypisuje. hamy, prostaki. zywkłe najmniej w zyciu maja do powiedzenia. i ci pisowcy co gadaja: bo za PEŁO to… DROGI JANUSZU, nie musisz tu przyjezdzać ze swoja 5 osobową rodziną, gdzie zamówisz jedną cole i jedno danie na 5 osób. zostań u siebie i wydaj swoje 500+ na ćwiartkę w sklepie

   • Napiszę kilka słów, nie wiem czy jako cham (bo tak się to pisze wielki „restauratorze”, czy jako prostak i nie wiem czy mam w życiu coś do powiedzenia). Jestem w tzw „wieku senioralnym”. Prywatnie i służbowo zjechałem Europę i pół Azji. Jadłem w różnych miejscach od 5* po bary przydrożne. Ćwiartek nie piję, jeśli to 0,7l i to nie czystej.
    Nie interesuje mnie ani PIS ani „PEŁO. Jeden jest warte drugiego.
    Na koniec do rzeczy, taki z ciebie restaurator jak ten twój teks zarówno w formie jak i w treści, a w Międzyzdrojach nie ma restauratorów bo nie ma prawdziwej restauracji.
    Trochę mniej pogardy wielki „restauratorze”.

   • Każdy sądzi wg siebie a wystarczy tylko być uczciwym !

 14. Straż Miejska jeździ po mieście w ciągu dnia wielokrotnie namawiając mieszkańców do pozostania w domach, a na promenazie całę grupy wieloosobowe, dzieci bez masek, dorrośli maski w kieszeni albo w dłoniach. Władza za wcześnie dała sygnał do rozluźnienia dyscypliny, oby nie przyniosło to większej szkody.

 15. Wiem jedno…nie przyjadę do Was na wakacje, bo wtedy to Wy jesteście „gnidy” naciągając na wszystko turystów….

  • No weź „WESZ” jak przyjedziesz to je rozniesiesz na ludzi w Międzyzdrojach te gnidy:P lepiej nie przyjeżdżaj nierób scen i nie dramatyzuj.

 16. powiem szczerze … to bardzo nieelegancko pluć na turystòw, ktòrzy pòki co JESZCZE kochają Międzyzdroje. Tyle w was jadu i nienawiści, że odechciało mi się zostawiać u Was swoje pieniądze i czuć się jak intruz. To miasto nie spełnia warunków GOSPODARZA! Brak toalet na plaży, brak pojemników na śmieci, brak parkingów, brak obsługi w zakresie sprzątania miasta / przez cały dzień i w nocy – żeby było po prostu czysto! Zawsze! ZAPRASZACIE turystòw bez miary – a nie chce się Wam pracować tylko zarabiać?‍♀️ I jeszcze nas obrażacie. Turysta się nie liczy … tylko jego pieniądze. Wstydžcie się.

  • W pełni popieram.
   Trzeba w końcu zostawić ten „kurort” i przenieść się, a przecież jest gdzie. Nawet w najbliższej okolicy.

   • Ooo to to! Zmieńcie miejsce !! Właśnie o to chodzi!!! Nareszcie zrozumieliście?? Super!! ?Jeszcze jedno..Międzyzdroje jest TYLKO dla wyjątkowych,czas to zrozumieć..To nie masówka!

   • Stąd czyli skąd: zza Buga.

   • „stąd” Międzyzdroje jest TYLKO dla wyjątkowych ?? jak będziecie na nich liczyć to z głodu zdechniecie to miasto juz od lat zasługuje na miano dziury.

   • do WISEŁKI ZAPRASZAMY

  • a może w ogóle będziemy zostawiać wam pieniądze gdzieś na rogatkach miasta i pojedziemy dalej – źeby was nie wkurzać swoją obecnością? Mała zapyziała mieścinko, bez turystów jesteście wiochą z pijaczkami śpiącymi w samym centrum parku.

   • No ja myślę, że większości tym TUBYLCOM to by takie rozwiązanie bardzo pasowało, niestety!

  • Przyjedź jeden z drugim i spędź czas w miarę kulturalnie.My nie plujemy na wszystkich, plujemy tylko na tych, co nie szanują naszego kurortu, na tych co srają tam gdzie stoją, zakopują kiepy na całej plaży, zostawiają tam szklane i plastikowe butelki.My kochamy turystów bo z nich przecież żyjemy.Ale jak widzę typa, który rzuca kiepa pod nogi idąc na plaży to nasuwa się pytanie, czy u siebie w mieszkaniu też go sobie rzuca na podłogę?!?!Szanujmy się nawzajem i jadu nie będzie.Niestety połowa turystów to chamstwo i roszczeniowe prostactwo.Jak będziecie narzekac na ceny, to zawsze pamiętajcie, że te ceny obowiązują cały rok więc mieszkańcy też przepłacają za gofra czy pizzę.Taki tu mamy klimat…

   • Ludzie popatrzcie cóż za łaska, pozwalają przyjeżdżać do „kurortu” Międzyzdroje, a skąd ty przejechałeś tutaj wuju Tomie.
    A propos cen: to twoi współziomkowie je ustalają ( a może czasem sąsiedzi?)

  • Brawo !!!

  • Wlasnie, niech inni, lepsi, przyjaźni turystom zarobią, a nie ten pseudo kurort!

 17. Nikt nie ma prawa zamknąć wjazdu do miasta -to nie jest stan wyjątkowy ,poza tym co za różnica czy na majówkę przyjadą turyści teraz czy po 11 maja ?bo wtedy planuje otwarcie hoteli

 18. Nareszcie ktoś ruszył ten tamacik. Tak booking nie kłamie, bo obu stronach mojego płotu szykują się na przyjęcie gości, doskonale o tym wiem że przyjadą i od razu zapowiadam że zrobie tam cyrk

  • Nie jesteś ty czasem gdzieś ze wschodu? (z terenów byłego ZSRR)

   • ale to jest postawa obywatelska, czasem trzeba przypomnieć niektórym o odpowiedzialności.

   • Turysto zapomniałeś że tych ze Wschodu jak to napisałeś dawnego ZSRR wyrzucono z dawnych Kresów Wschodnich , za to że byli Polakami i osiedlano ich na tych terenach , nie pytając na nas o zdanie, musieliśmy zostawić swoje domy, mieszkania , warsztaty, tu upychano nas w miastach często gęsto całe rodziny w jednym pokoju z dostępem do kuchni i ubikacji na półpiętrze, mogliśmy zabrać 50 kg na osobę , po kilka rodzin w jednym wagonie towarowym i nie byliśmy pewni gdzie nas powiozą , każdy postój w szczerym polu , był od razu otoczony przez żołnierzy, wagony były sprawdzane i po kilku godzinach dopiero ruszaliśmy dalej. Zanim dotarliśmy na te tereny , to tu już byli poznaniacy, warszawiacy, wracający z obozów pracy itp., itd. Zapomniałeś że na tych terenach zginęło sporo kresowiaków z Armii gen. Berlinga. Cmentarz w Siekierkach. Tak na marginesie , na kresach były dwa Uniwersytety z kadrą naukową znaną w świecie nauki, to oni zakładali Uniwersytet w Toruniu i Wrocławiu. Więc za nim uznasz się za lepszego od tych pochodzących z dawnych kresów wschodnich obecnie Białorusi ,Litwy,
    Ukrainy, jak to określiłeś dawnego ZSRR zastanów się. To że umiesz pisać nie oznacza że umiesz myśleć. ANONIM.

   • Jeszcze dodaj rewizjonizm i tow. Wiesław wypisz, wymaluj. Człowieku obudź się wojna skończyła się 75 lat temu.
    Trzeba się zabrać do roboty żeby to miasto jakoś wyglądało, a nie brudne elewacje, zaniedbane podwórka, krzywe chodniki, przewracające się płoty itd.( czy temu są winni turyści??). Tutaj w wielu miejscach niewiele się zmieniło od czasu kiedy poprzedni mieszkańcy z „entuzjazmem” stąd wyjechali.
    Tu potrzebna jest zmiana mentalności, a nie tkwienie w przeszłości.
    P.S. Zapomniałeś o Politechnice Lwowskiej

 19. Burmistrzu Bobek.Proszę zamknąć wjazd do Międzyzdrojów na majówkę.Jakoś przepękamy , że jej po prostu nie będzie w tym roku a ryzyko wirusa , które niosą ze sobą przyjezdni, jest ogromne.Zawsze na majówkę jest ogromna fala przyjazdów.Proszę wziąć to pod uwagę, sam mam biznes związany ściśle z turystyką, ale biorę odpowiedzialność wyżej niż zarobek kilkuset złotych.Ryzyko jest spore.Chyba każdy przeżyje jeszcze parę tygodni bez turystów…..?Niech szczyt zachorowań minie, wtedy róbta co chceta….

 20. A ja mam nadzieje, ze będzie porządnie lało, przynajmniej takie są prognozy pogody. Nie dlatego, żebym ludziom, normalnym ludziom, wypoczynku bronił, ale żeby chuligaństwo i hołota nie miało ochoty na przyjazd.

 21. Ludzie, skąd w Was tyle jadu i nienawiści? Przecież większość miedzyzdrojan żyje z turystów. Dlaczego ich tak nienawidzicie? Czy tutejszych prostaków, nierobów i brudasów tolerujecie? A jak już turysta to za widły i gonić go? Trzeba do tego wszystkiego podejść z rozsądkiem, bo nie każdy będzie nosił maseczkę. Niech wszyscy postępują zgodnie ze swoim sumieniem. Szanujmy się nawzajem. Trochę więcej uśmiechu i dobrego słowa, a nie wieczny hejt. Wy nigdzie nie wyjeżdżacie? Nie jesteście i nie będziecie tymi wstrętnymi turystami? Opanujcie się!!!
  A co do wynajmu, to oczywiście jak nie można, to nie można…trzeba cierpliwie poczekać. Niech policja sprawdza nielegalny wynajem.

 22. Miarka się przebrała skończcie z ta blazenada straży miejskiej zostańcie w domu przestańcie marnować czas i spalac niepotrzebnie pieniądze podatnikow co ja mam zostać? A debile przyjeżdżają procesjami na plażę bez masek? o nie mam już gdzieś wasze zakazy dla mieszkańców A turyści robią co chca skończyłem od dziś chodzę gdzie chce robię co chce niech karuzela jedzie dalej

  • Tak pewno nie chodziłeś ? dlatego masz niedotlenienie idż na plaże! zaczerpnij powietrza !

 23. Oby tylko lekarstwo nie okazało się gorsze od choroby. Szwecja wprowadziła bardzo ograniczone obostrzenia i jakoś wielkiej katastrofy u nich nie ma. Największe zagrożenie ze strony koronawirusa to potężny cios w gospodarkę. Czeka nas gospodarcze tsunami.

  • Uważam że ciężko robić jakieś porównywania do Szwecji czy jakiś innych regionów. Szwedzi to trochę inny naród. Oni się wszędzie nie ściskają i też nie lubią zbieraniny ludzi. Dlatego u nich może można więcej pozwolić. Do tego służba medyczna jest tam chyba lepsza niż w okolicach Międzyzdroji. Według mnie nie powinno się też porównywać Świnoujścia z małymi Międzyzdrojami. U nas jest bardzo mała plaża. I ciasna i nie rozbudowana żeby dalej odejść. W świnoujsciu jest według mnie mniej ryzyka bo ludzie mogą się rozejść po plaży. Uważam też że małe restauracyjki i ciasny deptak koło figur woskowych nie są przygotowane w Międzyzdrojach na uninienie tej choroby w lecie albo w soboty. Mam nadzieję że każdy w tym roku trochę więcej zwróci uwagi jak się zachowuje i czy trzeba ryzykować. Mam nadzieje że przynajmniej będzie zabronione chodzenie bez koszulki po mieście. Za dużo ludzi na takie ryzyko żeby przez pot coś chwycić. I nie miłe dla oka jest to też. Życzę zdrowia.

   • Zapomniałeś dodać ze Świnoujście liczy około 10 razy więcej mieszkańców niż Międzyzdroje i bliskość sąsiadów zzagranicy i Uzdrowisko i efekt na płazy taki sam!

 24. Osobom które przyjechały w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych(praca) można wynajmować kwatery. To akurat jest zgodne z prawem.

 25. Ich hätte nicht gedacht, dass sie so voller Hass gegen uns Touristen sind!

  • Gegen normale Touristen ist kein Hass.Es gibts aber viele andere Problemen ..Es geht hier um Recht !Lg

   • Es stimmt nicht! Die Einheimischen wollen das Geld verdienen und gleichzeitig hassen die Touristen!

  • Das habe ich auch nicht gedacht! traurig!

  • Man kann Meinung des Einzelnen nicht überbewerten und verallgemeinen. Sicherlich möchte niemand schreiende, saufende und demolierende Gäste empfangen… weder in Deutschland noch in Polen. Die Kritik richtet sich nur gegen solche rabiate Pseudoturisten und alle anderen sind herzlich willkommen.

 26. Ja bardzo chciałbym zachorować, nie boje się grypy. Nie będe panikował przez długie lata . Wolę przejść chorobę i normalnie żyć. Ryzyko powikłań jest bardzo znikome, a ryzyko śmierci prawie żadne. Statystycznie w polsce umiera ok 1500 osób na dobę, a na wirusa w ciągu 2 miesięcy zmarło tylko 300. W czasie panowania pandemii z przyczyn naturalnych zmarło ok 90 tys. ludzi {90.000} Trzeba troszkę matematyki znać.

  • Panie Oli, a jak przez Pana infekcje zachoruje Pana Babcia albo Rodzice, to jak pan im to wytłumaczy? A jest pan też pewny że jest takie dobre zdrówko u Pana? Ja też się czuję w dobrej formie, ale bym nie ryzykował życia własnego, rodziny i sąsiadów. Trochę to naiwne myślenie w tych czasach. Przepraszam ale brakuje mi słów na to. Pozdrowienia dla ludzi co nie myślą tylko o sobie i pieniądzach.

  • Matematyki to ty się chłopcze naucz.
   Te 1500 osób o których piszesz zmarło na przynajmniej 30 różnych chorób i najczęściej nie były to choroby ZAKAŹNE (jeżeli, oczywiście, rozumiesz co to znaczy), natomiast te 300 (a właściwie 500)
   zmarło z powodu jednego wirusa (który się dość szybko rozprzestrzenia).
   W „polsce”pisze się dużą literą. Trzeba troszkę języka polskiego znać.
   Nawiązując do Twojej chęci zachorowania to nie życzę Ci by lekarz musiał podejmować decyzję czy Tobie dać respirator czy Twojemu koledze.

  • do Oli ,no na temat umieralności trochę zawyżone te dane i to o ok 40 % , w Polsce w 2019 roku zmarło około 410 tys osób, czyli dziennie około 1100 czyli przez 60 dni 66 tys a nie 90 tys. czyli z tą znajomością matematyki trochę na bakier, poza tym optymistyczne założenie „wolę przejść chorobę i normalnie żyć ” jest dość zabawne, taki czarny humor, ponadto trudno się nie zgodzić, że na covid 19 jest stosunkowo niewiele zgonów do ich ogólnej liczby, ale wychodząc z założenia, że wirus ten powoduje zapalenie płuc i w ciągu tych dwóch miesięcy umarło 540 osób ( nie 300!) to jest 25% więcej zgonów w stosunku do zgonów na zapalenie płuc w zeszłym roku ( rozbiciu na miesiące około 1 tys miesięcznie) , tyle jeżeli chodzi o statystykę, zdrówka nam wszystkim 🙂

 27. postanowiliśmy od czwartku próbować wynajmować kwatery ijeżeli się uda będziemy zgłaszać na policję myślę że choć trochę ograniczymy rozprzestrzenianie koronawirusa to samo z niktórymi restauracjami na promenadzie ludzie siedzieli przy stolikach bo janusze chcą jak najszybciej zarobić nie licząc się z nikim

  • popieram tępić Januszy

  • Mam wrażenie, że mieszkańcy Międzyzdrojów sami się wykończą tam nie trzeba turystów i wirusa.

  • Popieram!

  • Sprawa nie jest taka łatwa, bo sama zgoda na wynajęcie nie jest równoznaczna z wynajęciem. W wielu krajach policja zobowiązana jest do poinformowania obwinianego kto złożył na niego skargę. U nas sprawa wygląda nieco inaczej ale obwiniany często dowiaduje się kto złożył donos poprzez znajomości, krewnych itp itd., dotyczy to zwłaszcza małych miasteczek. Jeszcze jedno, często donoszący nie dowie się, że został zdekonspirowany, stwierdza jedynie, że np. zaczął mieć trudności w załatwianiu różnych spraw itd. Mimo wszystko życzę Ci wielu skutecznych donosów, w tym zwłaszcza na znienawidzonych sąsiadów…

  • Mieszkańcu więc do dzieła!!! Donoś.

 28. kwatery i apartamenty wynajmują podczas zakazu wynajmu Hieny oni nie martwią się o ogół społeczeństwa tylko o siebie

 29. Pan Oli ustala swoje reguły gry. Uważam że to nie za dobre. W innych państwach płacą ludzie swoim życiem za to że wszystko lekceważyli. Mam nadzieję że dużo ludzi: miejscowych i turystów , nie będzie brała tego na serio co Pan ćwierka. Są regulaminy których powinno się dla dobra wszyskich akceptować.

 30. Kiedy wreszcie policja zajmie się obiektem Orla 8 ???? Non stop nowi turyści,którzy nie stosują się do zasad restrykcji pandemii,brak masek ,łaża po ulicy,wchodzą do pobliskiego sklepu Żabka bez rękawiczek i masek,plują na ulicę!O co w tym wszystkim chodzi?? To nam bez przerwy puszczają komunikat z radiowozu nie wychodż z domu bez przyczyny..A tu łamane jest prawo i co???Przestańcie robić z nas głupków miejscowych,bo nam zależy na tym,aby było dobrze! Właściciel pensjonatu Orla 8 to nie miejscowy człowiek,on zakażony nie będzie, nie jest na obiekcie, gdzieś zdalnie kieruje,naraża natomiast swoich pracowników i nas ieszkańców no i przede wszystkim łamie prawo wynajmując pokoje,gdy jest tego oficjalny zakaz!Co jest grane??Czy tak trudno jest to zweryfikować??Czy ktoś kto powinien to sprawdzać ma z tym problem??Dodam jeszcze jedno,to nie donosicielstwo,tylko dbanie o dobro spoleczne i zdrowotne nas wszystkich!To informacja,że widzimy i nie zgadzamy się na takie oszustwa i na brak reakcji ze strony instytucji,które są do tego powołane!

 31. Oli bardzo ciekawe. Życzę Ci żebyś zachorował Ty i Twoi bliscy to zobaczysz manipulację. We Włoszech ludzie od tak sobie umarli? Jak można być tak głupim

 32. Ludzie, jesteście zacofani i opanowała was psychoza strachu i nienawiści. Noszenie maseczek nic nie daje. Ten cały wirus to normalna grypa, którą musi przejść prawie każdy z nas. Zostaliście zmanipulowani. Szkoda pisania

 33. Nie chcemy chołoty. Nie rozumiecie że nie ma wynajmu? Nie rozumiecie komunikatu zostań w domu? Nie rozumiecie że możecie być nosicielami? Nie rozumiecie że jest obowiązek noszenia maseczki? Po co przyjeżdżacie? Siedzieć u siebie i tyle. Mamy dosyć turystów brudasów. Plaża brudna, koło mola brud. Co za świnie przyjeżdżają.

  • Brudasy to siedzą na ławkach na podwórkach, placykach przy gminnych budynkach mieszkalnych.

  • to misto nie ma firm sprzatajach ?

  • czyzby MIedzyzdroje sie tak pieknie rozwinely tylko dzieki Twojej pracy- obojetnie co nierobisz-i Ty nazywasz ich holota– Miedzyzdroje pracuja lata na to czym sa obecnie ,co ty wniosles do tego rozwoju lub co bys wniösl bez turystöw -wstydz sie

  • Rodacy?

 34. Jak jest zakaz, trzeba go respektować. W II etapie , może doczekamy się otwarcia hoteli i miejsc noclegowych. Wszystko będzie zależało od ilości zachorowań. Tylko jak to zweryfikować?: oto jest pytanie na miarę szekspirowską. Turysta przyjedzie bezobjawowy i zakazi innych turystów… pojadą do domu i afera- gdzie i od kogo wirusa złapali, Sanepid tego już nie zliczy. Przebadają nie tu a tam. Zakazi taki jeden może 2- 4 mieszkańców i 10 turystów i łańcuszek rośnie, oby bezobjawowy. Oby nie zakazili nikogo. Mieszkańcy stosują się do nakazów i zakazów, mniej będzie zachorowań wśród nas. Można dywagować, że wirus przyjedzie i wyjedzie z turystami, którzy nie zastosują się do ogólnie przyjętych norm , zakazów i nakazów epidemicznych. Chodzenie bez maseczek, mijanie tak przechodnów , odwiedziny w sklepach bez rygoru… bo kto widzi, że zdjął maseczkę ? Ech… czarno to widzę.

  • Bardzo mądry i słuszny komentarz,podpisuję się pod nim,solidaryzuję się.Brawo!

 35. Pogonić te turystyczne nachalne gnidy

  • Tak jest postawcie szlaban na wjeździe.
   Zobaczymy co będziecie jedli po sezonie. (chyba te śmierdzące ryby które w sezonie sprzedajecie tym cytuję:” .. nachalnym gnidom”)

  • Przecież wielu miedzyzdrojan żyje z tych „gnid”.
   Tym stwierdzieniem po prostu ucinasz gałąź na której siedzisz.
   Jeżeli jesteś tak odważny wypowiadając się w ten sposób, bądź również odważny nie skrywać się pod anonimem.

  • Ale żyć z tych gnid to chcecie!

  • komentarz z27 kwietnia 10:48 takie artykuly pisza napewno konkurenci z innych miejscowosci a nie z Miedzydrojöw -tak to sa napewno konkurenci -z nadzieja ,ze wczasowicze pojada dalej do …..? i wspomoga finansowo ich miejscowosc – bo robic na wlasne podwörko- niszczyc dochöd swöj i sasiadöw -przez ewentualny brak turystöw -to …..brak slöw zeby to okreslic …….—mieszkaniec—- ,ktöry kocha swoje miasto z miejscem pracy t u r y s t y k a—- nigdy by takiego czegos nie napisal kim Ty jestes -bo napewno nie mieszkancem Miedzyzdrojöw – bo kazdy kto kocha swoje miasto ,chce zeby sie rozwijalo -zeby powstawaly miejsca pracy – a madry gospodarz nosi gosci na rekach /chyba zrozumialas w przenosni/

 36. Proponuję przejechać się po wioskach..tam też wynajmują normalnie domki,pokoje..człowiek jak debil siedzi w domu bez pracy,z maseczka na ryju bo takie nakazy A inni mają to w dupie ..więc jak.mówisz Ty powyżej o szacunku to działa to w obydwie strony..

 37. I tacy są Polacy , zawistni, donosiciele itd nawet w czasie pandemi nie umieją się porozumieć . Jeszcze będzie Wam brakować tych turystów a wtedy oby większość z nich jeździła do innych miejsc turystycznych . A policja jeździła po Międzyzdrojach i sprawdzała , tez się ich czepiacie a później filmiki wystawiacie jak mandat wlepiają i pretensje do policji ze PiS są . Ludzka głupota

  • Policja i straż miejska niech robią co do nich należy,a wtedy nikt nie będzie miał pretensji ani zastrzeżeń.Tylko tego oczekujemy!Prosimy nie robić z nas głupców!

  • Wlasnie! Zycze byście z tęsknoty za turystami poumierali!

   • Straż Miejska jeździ po mieście w ciągu dnia wielokrotnie namawiając mieszkańców do pozostania w domach, a na promenazie całę grupy wieloosobowe, dzieci bez masek, dorrośli maski w kieszeni albo w dłoniach. Władza za wcześnie dała sygnał do rozluźnienia dyscypliny, oby nie przyniosło to większej szkody.