Przechylający Rybak wyprostował się na święta

30 lipca 2018 r. pisaliśmy, że w reprezentacyjnym punkcie Międzyzdrojów przy skwerze Stefana Kardynała Wyszyńskiego nieopodal pomnika Marynarza oraz głazu pamiątkowego poświęconego doktorowi Alfredowi Trost usytuowana jest łódź pamiątkowa z rybakiem, która pływała po wodach Zalewu Szczecińskiego w okolicach Lubina (gm. Międzyzdroje).

Jest to punkt wielu wycieczek turystów i pamiątkowych zdjęć. Łódź prezentuje dzisiaj obraz nędzy i rozpaczy. Pozostawiam bez komentarza przechylającego się rybaka, zbutwiałe dno łodzi i zielsko (brak systematycznej konserwacji). Łódź tonie w zieleninie- ratujcie tonącą i rozpadającą się łódź rybacką.

Po 6 miesiącach ktoś z urzędników dojrzał problem i zlecił naprawę pochylonego rybaka w centrum miasta.

W związku z tym faktem jest nadzieja, że na wiosnę łódź z rybakiem zostanie odnowiona i latem przyciągnie tłumy turystów, którzy będą robić pamiątkowe zdjęcia z Międzyzdrojów.

Zdjęcia: Czytelnik

5 komentarzy “Przechylający Rybak wyprostował się na święta”
  1. Tonę węgorza pamietam z opowieści. Up przyleciało helikopterem odebrać.
    C.d.n.

    • Żart. Prababci nagadali kłamstw na helikopter. Zięć wynajął helikopter.

  2. A to w czym stoi to nie jest łódka tylko zlepek desek w kształcie Banana bo kolor jest żółty?LITOŚCI NAPRAWDĘ LITOŚCI???

    • Wyglada jak łódka bo było łódką. Trochę ludzi nakarmiło. Czy figura wygląda jak rybak lub nim była? Na czyj wzór jest zrobiona? Pewnie wobraźni wykonawcy. Był przekaz o zmianie ekspozycji stąd pewnie taka sytuacja.

  3. To nie jest rybak tylko figura drewniana, której podest ktoś zreperował zapewne.