Przechylający Rybak wyprostował się na święta

5
1060

30 lipca 2018 r. pisaliśmy, że w reprezentacyjnym punkcie Międzyzdrojów przy skwerze Stefana Kardynała Wyszyńskiego nieopodal pomnika Marynarza oraz głazu pamiątkowego poświęconego doktorowi Alfredowi Trost usytuowana jest łódź pamiątkowa z rybakiem, która pływała po wodach Zalewu Szczecińskiego w okolicach Lubina (gm. Międzyzdroje).

Jest to punkt wielu wycieczek turystów i pamiątkowych zdjęć. Łódź prezentuje dzisiaj obraz nędzy i rozpaczy. Pozostawiam bez komentarza przechylającego się rybaka, zbutwiałe dno łodzi i zielsko (brak systematycznej konserwacji). Łódź tonie w zieleninie- ratujcie tonącą i rozpadającą się łódź rybacką.

Po 6 miesiącach ktoś z urzędników dojrzał problem i zlecił naprawę pochylonego rybaka w centrum miasta.

W związku z tym faktem jest nadzieja, że na wiosnę łódź z rybakiem zostanie odnowiona i latem przyciągnie tłumy turystów, którzy będą robić pamiątkowe zdjęcia z Międzyzdrojów.

Zdjęcia: Czytelnik

5 KOMENTARZE

  1. A to w czym stoi to nie jest łódka tylko zlepek desek w kształcie Banana bo kolor jest żółty?LITOŚCI NAPRAWDĘ LITOŚCI???

    • Wyglada jak łódka bo było łódką. Trochę ludzi nakarmiło. Czy figura wygląda jak rybak lub nim była? Na czyj wzór jest zrobiona? Pewnie wobraźni wykonawcy. Był przekaz o zmianie ekspozycji stąd pewnie taka sytuacja.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.