Protest także w Międzyzdrojach

Czegoś takiego jeszcze nie było. To historyczny tak duży protest w małych Międzyzdrojach. Mieszkańcy naszego miasta, a także turyści protestowali przeciwko wyrokowi Trybunału Julii Przyłębskiej. To już trzeci protest tego typu w Międzyzdrojach. Nie ostatni.

Od kilku dni w całym kraju trwa fala protestów przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. To reakcja na kontrowersyjne orzeczenie TK, który stwierdził, że aborcja ciężkich płodów jest niezgodna z konstytucją. Oburzone tą decyzją kobiety wyszły spontanicznie na ulice miast.

Ze wstępnych szacunków wynika, że w proteście w Międzyzdrojach uczestniczyło ok. 250-300 osóbPierwsze protesty miały miejsce 22 października tuż po ogłoszeniu decyzji TK. Spod siedziby trybunału, manifestacja przeniosła się na Żoliborz, gdzie mieszka Jarosław Kaczyński. Wtedy też doszło do pierwszych starć protestujących z policją.

39 komentarzy “Protest także w Międzyzdrojach”
 1. Kiedy za protest biorą się kobiety-nogi za pas i zarówno rząd jak i sejm /niech się już pakuja/.
  Trzeba jeszcze postrajkować jak kiedyś „Lizystraty” i po zawodach,czego Pisiorom życzę.

  • Halo Coco, moja sympatie masz zagwarantowana. Podzielam Twoje zdanie i oby Twoje/nasz zyczenia spelnily sie nie jutro, ale juz DZIS. M.

 2. Moja babcia prosta kobieta zawsze trzymała fason. Miała sąsiada który był bardzo namolny gdy się napił . I oto pewnej niedzieli usłyszałam jak mówi niech pan da mi spokój nie mam drobnych. Niech pan idzie do domu. I tak kilka razy. Aż w końcu babcia wrzasnela wypierdalaj Pan. I teraz jest tak samo. Kultura się skończyła.

 3. Niech protestują ale niech robią to z kulturą. Wulgaryzmy i wandalizm przekraczają granice protestu.

 4. Halo Jaroslawie K.,
  czyzby wzrok Ci sie poprawil i dlatego zdjales ciemne okulary? Jesli tak, to tylko pozazdroscic!

 5. Przysłowie mówi -zamiast konkluzji ’ głupich nie sieją’ .

 6. Swiety Jaroslawie, „PATRONIE” polskich kobiet i dzieci!!!
  Zajmij sie wreszcie kotami (ponoc sie na nich znasz?!?!), a nie kobietami.
  Mamy dosyc TWOJEJ DYKTATURY!!! B A S T A !!! M.

  • Przepraszam, ale wkradl mi sie blad jezykowy – powinno brzmiec DOSC, a nie DOSYC. Sorry! M.

 7. Może burmistrz oraz radni powinni poprzeć protesty?

 8. Babciu dzięki że się przyznałaś w drugiej części twojej wypoiedzi ? CAŁUSKI ?

 9. Ty od amerykańskich filmów, mamusia ci nie powiedziała 10 lat temu, że cała Ameryka to kicz i tandeta? Jak to jest zatrzymać się w czasoprzestrzeni? Proszę o odpowiedź, bo my lewaki cierpimy na niedouczenie i chroniczną ciekawość, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi odrąbanych od rzeczywistości

 10. Do nitrasa szkoda mi ciebie chłopie ?

 11. sam protest był OK Ale te dzieci z plakietkami i wyzwiska wypierdalać to żenada Międzyzdrojanin który Pozdrawiał was od Jarka po prostu Żyję w wolnym kraju czego tu nie rozumieć, musicie zmienić koszulki na te z konstytucja,

 12. Mam małe pytanie do Anonim a widziałeś człowieku noworodka urodzonego z ciąży letalnej.Porozmawiaj z położonymi to ci powiedzą że nawet one są przerażone. To tragedia dla kobiety urodzić śmierć zamiast życia. A co do amerykańskich filmów to mam do nich takie same podejście jak do zdania amerykańscy uczeni stwierdzili. Polskie kobiety mają swój rozum i swoje prawa. Tego bronią i ja jestem z nimi.

 13. Ty o już jest koniec nie ma już nic masz całkowitą rację masz już koniec normalnego myślenia w twojej głowie.??? A jak nie pasuje to na pustynię PUSTAKI ???

 14. Ja mam tylko małe pytanie ? Ile pań uczestniczących w demonstracji widziało któryś z amerykańskich filmów dotyczących aborcji ? Wyświetlanych w TVP w ostatnich dniach. Czyli ile pań rozumie na czym cały zabieg polega i jakie pociąga za sobą skutki psychiczne dla pacjentki ? Myślę, ze sprawa jest zbyt poważna by ją przerabiać na ulicy.

  • A ja mam pytanie do Anonima- ile dzieci niepełnosprawnych z ciężkimi wadami widziałeś/las w życiu , iloma osobami z takimi chorobami się opiekowałaś/eś i czy znasz realia osób które całe życie swoje poświęcają na taka opiekę ? Nie mówię o finansach bo to odrębna sprawa – zostają ci rodzice sami z problemem i co jak rodziców zabraknie? Nie nawołuje do aborcji ale każda z kobiet powinna mieć prawo wyboru i zdecydować sama . To przecież tez jej życie już zupełnie inne od normalnego . Proponuje abyś sprawdził /la sama jak wyglada opieka możesz być wolontariuszem chociaż przez tydzień .

 15. Jestem z Was dumny. Nareszcie zrozumieliście że ten rząd pod dyrekcją pana Kaczorka i niektórych przywódców kościoła, którzy zapomnieli po co jest religia , wami od lat kręci. Przez pewien czas się już wstydziłem w jakim ja się urodziłem kraju. Teraz jestem znowu dumny. Poza granicami żyje dużo Polaków i obcokrajowców którzy was w tej walce wspierają. Pozdrowienia i walczcie do końca. Tak jak to robili ludzie za czasów stanu wojennego. Wygracie. Jestem pewny. ????. Ale dzieci zostawcie w domu. One niech patrzą na pozytywny świat po wygranej walce ?

  • Nie rozumiem jak można wstydzić się być Polakiem. Owszem, można nie popierać władzy, opozycji, nie zgadzać się, ale wstydzić?? To jest dopiero wstyd!

   • Władze wybierają mieszkańcy danego kraju. Wstyd mi że tyle ludzi w Polsce popiera te poglądy. Ale nareszcie się coś zmienia.

 16. Nie nawolywać do przestępstwa!! Używać mózgu z jego przeznaczeniem! Komentarze warte funta kłaków ograniczonych ciemnych ludzi,którzy nie potrafią myśleć,leczcie się,bo na naukę za pózno dla was..A tak z pożalowaniem,O co wam biega??Co dacie w zamian?? NICOŚĆ…0..adieu!

  • Pana poglądy nie zatrzymają wolnych Ludzi ?. Nie w Między, nie w Polsce i nie na świecie. W Między w Disco pod molem kiedyś jak byłem młody to na koniec zawsze grali:…..”to już jest koniec, trzeba już iść…..” Kaczor na przodzie a Pan może z tyłu ….ale trzeba już iść ?. Brawo dla walki o wolność ?.

 17. Jestem z kobietami całym sercem bo ciałem nie mogę. Edukacja seksualna leży. Antykoncepcji nie ma. To teraz jeszcze przymus rodzenia. Czy to jest mądre zmuszać kobiety do takich tragedii. Każda ma swój rozum i swoje serce i swoje sumienie. To kobieta powinna decydować a nie stary kawaler z kotem.

 18. Super Kobiety! A gdzie nasi mężczyżni? Panowie to nasza wspólna sprawa, musimy wspólnie walczyć z nieludzkimi wyrokami! Nie zgadzajmy się na przymusowe męczeństwo matek, ojców i dzieci

 19. W obecnej sytuacji dopuszczalne jest też manifestowanie na terenie kościołów. Wiadomy kościół w zdecydowanej większości wspiera obecny reżim i jest współodpowiedzialny za obecną sytuację. A wyrok tzw. Trybunału Konstytucyjnego to kompletne bezprawie. Tylko jeden sędzia w jego składzie został powołany zgodnie z obowiązującym prawem.

  • Kościół od zawsze ma to samo zdanie w sprawie aborcji i nie zmieni go dlatego, że komuś się to nie podoba. Nie trzeba się zgadzać ze zdaniem kościoła, a robienie zadymy w świątyniach jest złem.

  • Popieram Twoje zdanie. M.

 20. Mam nadzieję, że młodzi nie odpuszczą, bo byłby to upadek Polski w otchłań ciemnoty, zacofania i nienawiści jaką szerzy ten mierny rząd. Terlecki powiedział, że trzeba tak wychować młodzież, żeby głosowała na PIS( czytaj: wychowanie w ciemnocie, bo ciemnotą łatwo się rządzi) Młodzi nie dajcie sobą sterować. JESTEŚCIE MĄDRZY I WSPANIALI !!!!!!!

 21. czym chcecie wygrać jak i tak każdy ma was w przysłowiowej dupie, nie pisze tego z atakiem w twoja strone tylko stwierdzam fakty.

 22. brawo,brawo

 23. Bez komentarza ???????

 24. na filmie slychac jednego miedzyzdrojskiego naczelnego pisowca, ktory krzyczy na zlecenie swojego szefa jarosława

 25. Następnym razem będzie nas jeszcze więcej ?

  • Brawo Czeslawie, jestem i bede z WAMI. Nie moge osobiscie zasilic Waszych szeregow, poniewaz jestem w Warszawie skad bardzo serdecznie pozdrawiam. Nie pozwolny dac sie zniewolic pisowcom i ich poplecznikom M.

 26. Trzeci protest w mje pierwszy był w piątek bylo ok 30 osób .W niedzielę było już ok 200. A tym razem więcej .wygramy.