Promocja Międzyzdrojów w Jeleniej Górze

W ramach podpisanego w 2020 r. porozumienia o współpracy, rozszerzamy współpracę Międzyzdrojów z Jelenią Górą o działania w zakresie kultury i spraw dotyczących gospodarki komunalnej. Liczne merytoryczne spotkania, wymiana doświadczeń towarzyszyły międzyzdrojskiej delegacji podczas pobytu w Jeleniej Górze w terminie od 30 września do 03 października.

W sobotę 02 października 2021 r. zorganizowaliśmy na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze promocję Międzyzdrojów. Ustawiliśmy stoisko promocyjne, gdzie prezentowaliśmy bogatą ofertę „natury i kultury” Międzyzdrojów, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. A delegacja z Międzyzdrojów i nasz Zespół „Bryza” wzięli  udział  w dorocznej imprezie pn. „Senioralia 2021” – przeglądzie amatorskiej twórczości seniorów. 

W mieście pojawiły się słoneczniki, konie i dużo ludzi, którzy przeszli w tradycyjnym korowodzie ulicami Jeleniej Góry. Były występy, przekazanie klucza przez prezydenta miasta Jerzego Łużniaka Seniorom i dużo, dużo wyśmienitej zabawy!. Podczas imprezy Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów wręczył voucher pobytowy w Hotelu Amber Baltic dla zwycięskiej pary z Dolnego Śląska, biorącej udział w losowaniu głównej nagrody w  III Jeleniogórskim Pikniku Miejskim. 

To wielki zaszczyt i radość brać udział w tak wielkim wydarzeniu, z udziałem  ludzi „młodych duchem”… tyle energii, siły i radości z życia można uczyć się od Państwa -ludzi „złotego wieku”, czy młodzi tak potrafią?… muszą się jeszcze dużo uczyć i zacząć się cieszyć życiem, tak jak to robią Seniorzy- powiedział Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów, podczas swojego wystąpienia. Na plenerowej scenie na Placu Ratuszowym rozpoczęły się występy różnych zespołów ludowych i rozrywkowych, gdzie wystąpił też nasz Zespół „Bryza”.

Zaprezentował się w morskich klimatach, nie tylko poprzez ubiór, ale też  poprzez utwory związane z naszym morzem- szanty; „Żeglarski czardasz”, „Keja”, „Przechyły”, „Muszelka” i  „Hej me Bałtyckie Morze”, które natychmiast  porwały publiczność do wspólnej zabawy i tańców. To piękne, że mogliśmy pokazać nasz produkt, tak na żywo w wykonaniu zespołu. To promocja naszego regionu- Pomorza Zachodniego, w przekazie pięknego słowa „Hej, me Bałtyckie morze…”. Ponadto, w przeglądach konkursowych w dniu 02 i 03.10.2021 r. wzięło udział 40 zespołów. Zespół „Bryza” wziął też udział w tym konkursie.

Czekamy na oficjalne wyniki, ale już z uzyskanych informacji wynika, że znalazł uznanie jury i zdobył mocne 3 miejsce w kategorii – zespoły rozrywkowe. Gratulujemy zespołowi!

W ramach wspólnych uzgodnień czekamy na promocję Jeleniej Góry w Międzyzdrojach. Ale o tym już niebawem…   

Jadwiga Bober

Referat Promocji, Kultury i Turystyki.

One Response to “Promocja Międzyzdrojów w Jeleniej Górze”
  1. Cool. The.collection.