Projekt ”Mali i Duzi Rękodzielni” / informacja Sołtysa Wapnicy

Nie zważając na trudny początek nowa Sołtys Wapnicy wraz z Radą Sołecką, już następnego dnia przystąpiła do działania. Mimo krótkiego terminu, pod patronatem Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, do późnych godzin wieczornych trwały prace nad wnioskiem o przyznanie dofinansowania w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2019 r. „Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia, Małe Inicjatywy Lokalne”- Edycja 3.

Do zdobycia jest 5.000,00 zł, które w ramach projektu ”Mali i Duzi Rękodzielni” chcielibyśmy przeznaczyć na organizację warsztatów rękodzielniczych dla dzieci oraz starszych mieszkańców Sołectwa. Celem zgłoszonego przez nas projektu jest zapoznanie uczestników z różnymi technikami rękodzieła oraz pokazanie wartości przedmiotów wykonywanych ręcznie. Zajęcia wspomogłyby rozwój uczestników poprzez wyrażenie twórczej aktywności, a także międzypokoleniową integrację.

O wynikach naboru na pewno Państwa poinformujemy. Prosimy o trzymanie kciuków za jego powodzenie, a my bierzemy się do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszego Sołectwa.

38 komentarzy “Projekt ”Mali i Duzi Rękodzielni” / informacja Sołtysa Wapnicy”
 1. Nie przyjaźni są ludzie w Wapnicy. Wiklina ma służyć wszystkim ludziom i trzeba zrobić wszystko, aby pozostała. A jak dużo dobrego zrobimy to i przyjaźni będą mieszkańcy.

 2. sprzedać tą wiklinę! Będzie święty spokój!

 3. Nikt nic nie podwyzsza! Sa to obowiazujece stawki od roku 2013!!!! Zgodnie z uchwala!!! Jesli ludzie placili mniej to dlaczego?

 4. Czy ten sołtys który pisze Drodzy Mieszkańcy ma dla was miłą wiadomość podwyższam stawki wynajmu ma jakieś imię i nazwisko czy jest anonimowy i podpiera się Stowarzyszeniem Rodzina podwyższając stawki mieszkańcom czy to tak można bez konsultacji z Mieszkańcami i U.M. czy może kolejna niewiedza władzy raczkującej.

  • Jak wół stoi, że to uchwała z 2013 roku. A że poprzednia Pani Sołtys kasowala inaczej to już inna sprawa…

 5. mieszkaniec

  Warto zrobić zebranie wiejskie i porozmawiać o problemach Wapnicy. Może wspólne i problemowe zagadnienia uda się rozwiązać a nie tylko szkalować wszystkich na forum.

 6. a ja tu myślę że chodzi o wikline… trzeba sprawdzić wszystkie wydatki i przychody z organizacji imprez

 7. ooooo Pani Magda się obudziła w niedzielę 🙂 😉 😉 😛

 8. Najłatwiej podpiąć się pod już istniejącą działalność strzelić fotem pod tablicą Wapnica i próbować zaistnieć medialnie. Nie na tym polega działalność Sołtysa trochę pokory Pani Nowa Sołtys. Panie Krysia i Andżelika bardzo sprawnie działały za starej Pani Sołtys i będą działały za nowej bez jej pomocy. Nie tędy droga jak się rozpoczyna działalność od braku wiedzy o istnieniu Statutu Sołectwa a w przyszłości może i likwidacji Statutu, bo niewygodny do naginania prawa tak jak to miało miejsce na Wyborach Sołtysa.

  • Można się domyślić kto stoi za tym atakiem, żenujące. Co złego jest w próbie znalezienia środków na zajęcia integracyjne dla mieszkańców? Proszę mi podać jakie to formy aktywizacji i integracji zainicjowała była sołtys, co zrobiła dla mieszkańców, co zorganizowała oprócz odpłatnych sylwestrów? W wiklinie wszystko było płatne, każde zajęcia, siłownia, tenis, fitness, tyle ta pani zrobiła. Trudno się pogodzić, że kadencyjne funkcje nie są dożywotnie, zaczyna się traktować jak prywatny folwark i potem wiadro zimnej wody, że nie wybrali. Trochę godności.

   • Na początek projekt i remont Wikliny ,mało zrobiono? żeby było gdzie działać wszystko zaczynało się rozkręcać.

   • No i chyba to boli byłą sołtys, ale na litość, trzeba mieć na uwadze, że ludzie nie będą jednej osoby bez końca wybierać, zwłaszcza gdy jest nieżyczliwa, ludzie pamiętają, jak wyrzuciła Lubiniaków z zebrania i wiele innych rzeczy więc na wyborach rozliczyli, to wszystko.

   • A gdzie Lubin,Wicko organizuje zebrania?. Lubin miał jedną salę przy tak zwanej Knajpie na wprost sklepu którą sprzedali P.Falbie drugą w Sołtysówce i nie mają nic. Z zebrania Lubin na pewno nie został wyproszony przez Sołtysa.

   • Ależ został, wyrzuciła ich pani Magda, bo powiedziała, że zebranie dotyczy Wapnicy a to było zebranie o studium i mieszkańcy Lubina chcieli też posłuchać, co władze miasta mają do powiedzenia. Nie posłuchali bo zostali wyrzuceni z Wikliny.

   • Zebranie na temat Studium dotyczące tylko Wapnicy, Lubin miał w innym terminie.

   • Ale przeciez Wiklina remontowana byla ze stodkow gminnych!!! Z naszych podatow. Nie pozyskala zadnych dodatkowych srodkow Chyba kazdy soltys by remontowal….czym tu sie chwalic????

   • Moje pytanie kto z młodych chociaż raz pomagał przy remoncie i organizowaniu swietlicy Wiklina Lesze Moroz na wózku woził cegły, gdzie była P.Kasia Ałguścik, Aksmany,Kochanek,i inni mądralińscy.

   • Zobaczymy czy nadal beda ,,pomagac” Na wiklinie swiat sie nie konczy…..

   • Jaki atak i na kogo?.

  • W którym miejscu nagięto prawo podczas wyborów? Była sołtys nie protestowała, otworzyła zebranie, naruszeń dopatrzyła się dopiero gdy przegrała. Dajcie nowej pracować a za pięć lat była sołtys może znowu startować.

   • Proszę przeczytać Protest bardzo ładnie jest opisane lub obejrzeć film z wyborów.

   • To proszę mi powiedzieć, czy była sołtys złożyłaby ten protest gdyby wygrała? Wątpię. Nic jej nie przeszkadzało do ogłoszenia wyników.

   • Nie muszę oglądać filmu, byłem na zebraniu i było normalnie, jak na każdych poprzednich wyborach.

 9. zainteresowany

  A imprezy, pokazy bezpłatne dla mieszkańców Sołectwa? Też odpłatnie? Uprzejmie proszę o odpowiedź Radę Sołecką.

  • Przy okazji tego pytania to czy nadal będą obowiązywały opłaty dla mieszkańców przychodzących poćwiczyć do wikliny?

  • zainteresowany

   Uprzejmie proszę o odpowiedź Nowe Władze Sołectwa.

   • MDK w Międzyzdrojach nie pobiera opłat za bezpłatne działania – kulturalne i edukacyjne na rzecz mieszkańców, za organizację Jarmarków okazjonalnych również. , za które organizator, wystawca , prelegent nie pobiera opłat od uczestników. Warto więc działać społecznie nie ponosząc dodatkowych kosztów. Jak to będzie wyglądać w Wapnicy, w Wiklinie? Czy warto się mierzyć z takimi działaniami czy nie?

   • Nie ma nic za darmo. Za każde „coś” zawsze ktoś ostatecznie musi zapłacić. Sęk w tym by płacił TYLKO ten kto korzysta z danego dobra

    Wiklina:
    – koszt funduszu remontowego
    – koszty śmieci
    – koszty wody
    – koszty elektryczności
    – sprzątanie
    – etc

    KTO powinien za to zapłacić? Królewna Śnieżka?

    Odrębną kwestią jest praca społeczna „za darmo” albo za grosze. Przeważnie wiąże się ze zgrzytem zębów. Zasadniczo lepiej społecznie… społeczną pracę wynagradzać jak każdą inną. Wówczas jest mniej patologii i nieporozumień

   • Rozumiem, odbiorca finalny czyli mieszkaniec nie płaci za materiały zużyte do np. warsztatów a ma płacić za wejście na salę i organizacja non profit za udostępnienie sali? Fundusze na te działania organizacji pochodzą z pieniędzy przeznaczonych na ten cel przez gminę. Organizator społeczny za działania nie pobiera wynagrodzenia. Wiem, że to dla niektórych wydaje się być chore w dzisiejszej dobie kultu pieniądza, ale niektóre organizacje tak działają na rzecz swojej gminy, trzeba to docenić .
    pytasz: KTO powinien za to zapłacić? Królewna Śnieżka?
    tak, Królewną Śnieżką jest Gmina , za to nie płaci sołtys z własnej kieszeni tylko otrzymuje finanse na utrzymanie Wilkiny czy MDK ze środków gminnych itp.
    Nie wiesz jak to działa?
    piszesz: Zasadniczo lepiej społecznie… społeczną pracę wynagradzać jak każdą inną. Wówczas jest mniej patologii i nieporozumień.
    Zgadza się, choć nie do końca. Praca społeczna jest bez wynagrodzenia, nie jest ona patologiczna bo za darmo.

   • Zainteresowany, odpuść sobie tam jakieś działania bezpłatne z ukrytą opłatą dla uczestników w tej instytucji,, bo jak pobierze się cokolwiek z opłat , dotację trzeba oddać. Ostrzegam.

 10. Super pomysł, międzypokoleniowa integracja, na pewno starsi mieszkańcy mają różne talenty i wiedzę i zechcą ją przekazać młodszym. Trzymajmy kciuki, żeby projekt przeszedł.

 11. Dajcie spokojnie porządzić nowej pani Sołtys i nowej Radzie Sołeckiej i wtedy oceńmy. Na razie zapowiada się lepiej.

 12. Brawo !

 13. Super, trzymam kciuki!!!

 14. Mieszkaniec

  Super wreszcie ktoś działa, poprzednia władza myślała że Wapnica zaczyna się i kończy na Wiklinie. Szkoda że tak późno ludzie przejrzeli na oczy.