Pozytywny poranek w Międzyzdrojach. Bieg śniadaniowy 2019

Organizacja rodzinnego biegu śniadaniowego ma na celu popularyzację aktywnego wypoczynku wśród turystów i mieszkańców zwiększającą ich aktywność fizyczną.

Nie jest to rywalizacja sportowa, lecz rekreacja, której celem jest stworzenie atmosfery wspólnego masowego biegu, gdzie nie przyznaje się nagród i nie prowadzi klasyfikacji.

Impreza jest bezpłatna, a udział może w niej wziąć każdy zainteresowany.

Charakter imprezy łączy w sobie elementy zabawy z elementami współzawodnictwa.


Pasja zaczyna się w momencie kiedy robisz coś nie dlatego, że musisz tylko dlatego, że chcesz.

Biegi Śniadaniowe to wydarzenie sportowe cieszące się od lat niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców gminy Międzyzdroje. Świadczy o tym ogromna liczba entuzjastów zdrowego wypoczynku, gotowych wstać rano i wspólnie pobiec dla zdrowia, satysfakcji i dobrej zabawy. 17 sierpnia b.r odbyła się ich 16 edycja. Biegi prowadzone są w rekreacyjnym tempie, bez rywalizacji i mierzenia czasu, w prawdziwie letniej atmosferze. Wolne, rekreacyjne tempo biegu pozwoliło na udział w wydarzeniu całym rodzinom, zarówno najmłodszym, nawet w wózkach, jak i tym trochę starszym. Uczestników biegu zagrzewał do walki znany animator muzyczny, „specjalista od robienia hałasu”, postać w środowisku kibiców siatkarskich niemalże kultowa – Grzegorz Kułaga, bez którego to wydarzenie nie byłoby tak radosne.  

Na mecie każda z biegnących osób otrzymała wartościowe śniadanie, które dodaje energii na cały dzień. Udział w Biegach Śniadaniowych to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z bieganiem! Co ważne – wszystko dostępne jest bezpłatnie. Pomysłodawcą  przedsięwzięcia jest Bogusław Mamiński, znany przed laty sportowiec, wicemistrz świata w biegu na 3km z przeszkodami, przy wsparciu finansowym gminy Międzyzdroje. Gośćmi imprezy byli m.in. Jacek Wszoła, Zdzisław Hoffmann, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Zbigniew Buczkowski, Ryszard Ostrowski i Mikołaj Komar. A gdy już połkniesz biegowego bakcyla i spodoba Ci się ta forma dbania o zdrowie i kondycję, to Klub Biegacza Sporting zaprasza do udziału w imprezie Biegnij Warszawo – od lat największego biegu w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 6 października w Warszawie.

2 komentarze “Pozytywny poranek w Międzyzdrojach. Bieg śniadaniowy 2019”
  1. świetna impreza!

  2. Drift.