Pożar sadzy w kominie przy ulicy Kolejowej

Około godz. 23:20 zadysponowana została Państwowa Straż Pożarna z Międzyzdrojów do budynku wielorodzinnego, gdyż paliły się sadze w kominie.

Po pożarze sadzy należy wezwać kominiarza, żeby ocenił stan techniczny komina i dokonał wyczyszczenia przewodów.

Mieszkańcy pobliskiego bloku prosili napisać, że ciągle są truci. Mamy nadzieję, że nieplanowane przeczyszczenie komina przez PSP Międzyzdroje umili życie mieszkańcom bloków.

——————————————

Strażacy PSP wrócili do remizy po prawie 4h akcji dogaszania komina o godz. 3.00.

19 komentarzy “Pożar sadzy w kominie przy ulicy Kolejowej”
 1. Mieszkańcy bloków, którzy tak się skarżycie i oczernianie niewinnych ludzi o palenie byle czym zastanówcie się i odpowiedzcie sobie na jedno pytanie, który budynek był pierwszy wybudowany ? domek czy blok ? Odpowiedz jest prosta- domek, ten dom stoi tam bardzo dawna, wiele wiele lat przed wybudowaniem bloków. Stoi tak długo że Wojskowej Agencji Mieszkaniowej nawet przez chwile na myśl nie przyszło żeby tam bloki postawi. Nie miejcie pretensji do mieszkańców domków jednorodzinnych tylko do „WAM-u” ,że Wam tam bloki wybudował. A od domków wara !

 2. Czy ludzi do ktorych ma sie pretensje stac na normalne ogrzewanie? Podstawowe pytanie a filozofy sie nagadaly nawet bezbronnym (bezpienieznym) poeniadze chca zabierac. Kopac lezacego. Szlachetne.

 3. Film z tego zdarzenia głównym kandydatem do Oscara w dziale reportaż-SIWY DYM 🙂

 4. Tu nie chodzi o umilenie czasu tylko o zdrowie i życie nasze i naszych dzieci.

 5. Niestety w całych Międzyzdrojach mieszkańcy palą w piecach byle czym. W dni bez wiatru nie da się chodzić po ulicach. To co dzieje się np. na ulicy Polnej to jakiś koszmar. Siwo i czarno od dymy i kominów. Mam wrażenie, że o smogu to nikt w tym mieście nie słyszał.

  Nowa władza zdaje się problemu też nie widzi.
  Wstyd dla miasta!

 6. Straż miejska, która przyjeżdża w dzień widzi węgiel, ale w nocy i wieczorami to już inna sprawa. Czarny, smierdzący i duszący dym to norma od wielu lat.

  • Redaktor Portalu

   Mamy drona, uprawnienia. Możemy wspomóc straż miejską. Czujnik szkodliwych substancji podczepiony pod drona. Wystarczy zawiesić drona na sekundę nad podejrzanym kominem. Niech posypią się mandaty… na trucicieli środowiska.

   • Skoro redakcja jest taka i już ma drona to proszę o interwencję przy oczyszczalni ścieków bo śmierdzi niemiłosiernie.
    Czy redakcja zadziała w tym kierunku????.
    NICH POSYPIA SIĘ MANDATY….

   • za ten smród miasto powinny zapłacić odszkodowania! wstyd jak nie wiem! Międzyzdroje śmierdzące gó….. od samego wjazdu. Witamy turystów na święta i sylwestra! przyjemnych zapachów

 7. Jest 01:30 i nadal gaszą skutek wielu lat palenia śmieci, plastików i nie wiadomo czego jeszcze. Komin jest za niski i stary. Lato czy zima non stop palone świństwem. Jako mieszkańcy sąsiadujących bloków prosimy władze miasta o interwencję w tej sprawie.

  • Nie każdego stać na instalacje gazową, kiedyś była propozycja dofinansowania przez państwo zmiany instalacji grzewczej. A teraz państwo stawia na węgiel.Mam nadzieję że to się zmieni.

   • Administrator portalu

    Można uzyskać dofinansowanie, tylko trzeba śledzić informacje i plakaty, a taki plakat był zamieszczony tej jesieni na portalu (wymiana pieca i termomodernizacja):

   • Inne gminy mają środki na wymianę starych pieców „smieciuchow „.
    A nasz gmina gdzie jest z dofinansowaniem???ano w ciemnej du…..ie.
    MOZE REDAKCJA JAKIŚ REPORTARZ ZROBI Z BURMISTRZEM to nam wyjaśni co na to gmina.

   • Andrzej słownik ortograficzny Ci się kłania,zajrzyj tam.

   • A komu ten komin się zapalił??.
    Parkingowy tam mieszka???.
    Tak amerykański on był.

   • Andrzej ja się pytam czy Ty chociaż raz nie możesz sklecić i napisać poprawnie swojego wpisu?

   • To . Kominek Komarka????…
    Kumpelka burmistrza ….. Sas.Oj…….

  • Odpowiedz sobie gościu na pytanie który budynek był pierwszy wybudowany? Na pewno nie Twój blok, Ten dom stał tam już zanim Wojskowa Agencja Mieszkaniowa pomyślała żeby tam bloki postawić. To do nich powinniście mieć pretensje że w taki miejscu Wam wybudowali, a od domów na kolejowej to wara !