Pomimo trosk i niepokojów międzyzdrojskie nabrzeże niewątpliwie wypiękniało. Już na koniec maja bieżącego roku wszyscy mogliśmy cieszyć się się piękną, szeroką plażą, która stała się nie tylko szersza ale i wyższa (o około 1 metr). Czy to już koniec?

W chwili obecnej Urząd Morski w Szczecinie realizuje zadanie pn.: „Prace czerpalno- refulacyjne w 2021 r.”. Zadanie realizowane jest przez Konsorcjum firm Konsorcjum firm: Van den Herik Kust – en Oeverwerken B.V. i Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. , wyłonione w trybie postępowania przetargowego zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

Jednym z elementów przedmiotowego zadania jest wykonanie dalszego zasilenia naszej międzyzdrojskiej plaży na odcinku w km 413,5 ÷ 414,4 (od wejścia I w kierunku Świnoujścia na dł. ok. 900 m), a więc przed nami dalszy ciąg refulacji.

W chwili obecnej Wykonawca jest na etapie końcowym wykonania dokumentacji projektowej tj. wytycznych do prac refulacyjnych.

Planowane rozpoczęcie robót nastąpi na początku października bieżącego roku. Prace te polegać będą na odłożeniu wyczerpanego urobku na wspomnianym powyżej odcinku, a później formowanie plaży z dostarczonego materiału piaszczystego, zgodnie z wcześniej wykonanymi wytycznymi (dokumentacją projektową). Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę listopada.

4 KOMENTARZE

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj