Poszerzenie plaży w Międzyzdrojach stało się faktem! Jest umowa!

Wczoraj, dnia 8 marca 2021, Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek podpisał umowę z Dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie, Wojciechem Zdanowiczem, na realizację umowy związanej z poszerzeniem plaży.

© miedzyzdroje.tv

Poszerzany odcinek plaży obejmie praktycznie całe miasto, tj. 411,7 km – 414,3 kilometra wybrzeża – od przystani rybackiej w kierunku zachodnim do wejścia J. Umowa gwarantuje użycie piasku czystego, niezanieczyszczonego o odpowiednich parametrach uziarnienia. Urobek będzie pochodził z dna Zatoki Pomorskiej, a dokładnie budowanego nowego stanowiska dla statków przy terminalu LNG. Termin zakończenia prac szacowany jest na 1 czerwca 2021 r.

© miedzyzdroje.tv – zaznaczone na czerwono; orientacyjne poszerzanie plaży w Międzyzdrojach

34 komentarze “Poszerzenie plaży w Międzyzdrojach stało się faktem! Jest umowa!”
 1. Morze jest wesołe i lubi się bawić. Figluje ze schodami na Kawczą Górę. Wcześniej igrało z drewnianym molem. Zatańczyło z bazą rybacką.. Uwielbia zapraszać nie tylko plażę, ale i podstawy wydm. Teraz nie może się doczekać spotkania z nową – starą partnerką

 2. Będą bursztyny ??
  Już nie mogę się doczekać ?
  Niech Łęgowski już przepływa ?

 3. Dotychczasowe doświadczenia z Międzyzdrojów pokazują, że nowy piasek zostanie rozniesiony w ciągu jednego, niekoniecznie najsilniejszego sztormu. Po prostu każdy sztorm zmienia całkowicie linię plaży. Międzyzdroje, to jedyny w Polsce morski kurort, w którym władze już zepsuły skutecznie jego architekturę, a obecnie biorą się za psucie plaży. Przewiduję, że następnym etapem działania władz będzie zabudowanie molo ( nie będzie tam tak silnie wiało)…

  • Nie no lepiej nic nie robić.

   • W Międzyzdrojach jest jeszcze wiele pracy, która podniosłaby jakość miasteczka, choćby np sieć wodociągowa, dalsze remonty ulic i chodników ( na szczęście tutaj widać, że coś się robi) itd. Robić nie znaczy psuć. Nawiasem mówiąc w Międzyzdrojach zrobiono sporo, niestety przyjęto przy tym zupełnie nietrafione założenia zamiany kurortu w mocno zabudowane miasto. Proszę spojrzeć na dane statystyczne Międzyzdrojów, powiedzmy od roku 2000 do 2019, jest to czas wybudowania większości wieżowców. W tym czasie liczba mieszkańców samego miasteczka nie wzrosła, nie wzrosła także liczba miejsc pracy. Nawet w zatrudnieniu sezonowym niewiele się zmieniło, choć przyznać muszę, że z roku na rok przybywało tutaj pracujących, pochodzącach głównie z Ukrainy. Uważam, że gdyby założono modernizację i rozbudowę miasteczka n.p. w kierunku utworzenia ośrodka sanatoryjnego, wpasowanego w istniejącą architekturę, to powstałyby rzeczywiste miejsca całorocznej pracy w wymiarze przynajmniej kilkuset. Tego rodzaju sprawy wymagały jednak olbrzymiego wysiłku od miejscowych władz, prościej było wydawać zezwolenia na budowę wieżowców… Za trudne było nawet uruchomienie w Międzyzdrojach liceum ogólnokształcącego…

 4. Obserwator

  Obejrzyjcie jak wyglądała refulacja w innych miejscowościach ,i jaki kolor piasku usypują ,u nas będzie to samo plus trochę syfu jaki zostawiają statki na torze wodnym.

 5. Obserwator

  Kilka rzeczy jest pewnych;plaża będzie szersza
  kolor jej przez kilkanaście miesięcy będzie zdecydowanie ciemniejszy
  prace prowadzone częściowo w sezonie turystycznym spowodują całkiem niezły bałagan,
  osoby prowadzące działalności na plaży będą zmuszone rozpocząć ją póżniej
  Niewiadomą pozostaje ; ile czasu będzie potrzebował Bałtyk żeby to zabrać.

 6. Czysty piasek z miejsca gdzie cumują statki LNG….

 7. Mieszkaniec

  Poparcie dla naszego burmistrza, bardzo dba o nasze miasto a plaża musi być większa bo coraz więcej turystów. Rozwoju nie zatrzymamy, musimy iść w kierunku przykładów ze świata, nawet Dubaju. Wszystkiego dobrego dla pana burmistrza.
  M.

 8. Należy wziąć przykład z budowy plaży „Dubaj” w Jarosławcu. Konieczne jest zbudowaniu kwater – basenów otoczonych falochronami.Szerokość plaży dochodzi do 200m.

 9. tutubylecbylec

  To,prawda. Bedzie WIELKI przekret. Przyjdzie sztorm i po SZMALI.

 10. Ten poprzedni Burmistrz zaczyl przeksztalcyc to miasto a ten nowy dokonczy to dzielo !!!

  • Ten poprzedni nic nie robił poza braniem łapówek dobrze się podpisałeś prawdziwy korek

 11. Pytanie jest inne kto się na tym dorobi?

 12. A ja sie zapytowuje o ile metrów poszerzy się plaża za te całe 1-milion złoty miasta.

 13. Ale macie komentarze niezwiązane z rzeczywistością.

 14. Ok. Jestem za jeśli to nie zniknie.

 15. Śmiechu warte!!!

 16. Pan Burmistrz nawet nie postawi
  domków z piasku dla mieszkańców Międzyzdrojów ciekawe jak ta najmądrzejsza wspaniała ???NOWA ENERGIA skończy swój żywot???A co najlepsze że nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności Chcieliście to macie ???

  • wrócił najczelniejszy hejter Międzyzdrojów. NOWA ENERGIA już zrobiła tyle co ty byś nie osiągnął przez kilka swoich żywotów.a twoimi osiągnięciami są hejterskie komentarze i wypluta ślina na klawiaturze i ekranie między kolejnymi herbatkami z cytrynką i ciasteczkiem. TAK , ta NOWA ENERGIA, wie że muszą być tacy jak Ty. to równowaga tzw. w naturze. są ludzie i taborety. tyle w temacie

 17. CBA macie pole do popisu zanim pieniądze zostaną utopione-w całym tego słowa znaczeniu.

 18. Zatopione miliony, czy tylko na papierze, aw rzeczywistości jest znacznie tańsze? Po kilku sztormach piasek jest ponownie wyrzucany do morza i efekt zanika. Dlaczego koncepcja krajobrazu zmienia się tak regularnie między Molo a dużym białym Hotelem? Dużo pytań, dużo pieniędzy …

 19. Promenada dziurawa jak ser, z chodników w mieście bruk się wykrusza, miasto zasyfione jakimiś starymi budami a ci sobie plażę za 10 baniek poszerzają….Co tam ścieżki rowerowe do Ś-cia i Wisełki.Najważniejsze, że na dwa lata będziemy mieli szerszą plażę.Sajens fikszyn w tym mieście normalnie..

  • to prawda. promenada w stronę bazy rybackiej wygląda jak ser szwajcarski. głowna ulica miasta. wstyd

 20. Ładna wajcha kolesia dadzą zarobić przyjdzie sztorm i piasku nie ma nawet dziecko urodzone w Międzyzdrojach wie ze u nas woda zabiera wysypuje w Świnoujściu ale mądre głowy wiedza najlepiej dajmy im ta szopkę kręcić dalej Myslalem ze burmistrz jednak większe pojęcie jak się stąd wywodzi

 21. Takie poszerzanie ma sens jeśli jest robione łącznie z podwodnymi progami wytracającymi energię fal lub ostrogami. Z tym, że ostrogi tworzą kąpielisko z wadą w postaci niebezpiecznych przegłębień przy palach. Podwodne progi natomiast, wykonane na głębokości 3-4 m nie niszczą kąpieliska, a spełniają zadanie także zmniejszając niszczycielską energię fal.

 22. Ostatnio plaża była bardzo szeroka bez podpisywania umowy ale niestety znikła ,poczekajmy zobaczymy jaka
  będzie teraz z podpisem burmistrza -a może nas zadziwi?

 23. Jeśli po dosypaniu piasku plaża poszerzy się i utrzyma szerokość na stałe to w pełni popieram bo teraz ten ścisk w sezonie zniechęca wypoczynkowi w ciszy i komforcie odległości od kocyków.
  Miejmy nadzieję, że nie jest to eksperyment i Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie gdzieś już to widział, jest pewny efektu końcowego jak i potrafi pokierować tą inwestycją.
  Trzymam kciuki za powodzenie realizacji i chętnie zobaczę plażę latem.

 24. Tak samo ta szklarnia na molo…porazka

 25. A to heca! Będzie sporo zabawy, wystarczy poobserwować budowle z piasku wykonane przez dzieci z tatusiami, a ulokowane zwykle tuż przy wodzie. Ruchy wody w krótkim czasie kompletnie je niszczą. W Międzyzdrojach, nawet latem, występują często prawie sztormowe fale, przy jednoczesnym tworzeniu się silnych prądów równoległych do brzegu (zwykle w tym czasie ratownicy wywieszają czerwoną flagę i obowiązuje zakaz kąpieli). Ten fakt jednoznacznie żle wróży dosypanemu dla poszerzenia plaży piaskowi. W Międzyzdrojach fizycznie możliwe jest poszerzenie plaży od strony lądu tak, że plaża będzie się wznosiła coraz wyżej w stosunku do poziomu morza. Wiem, że przeciwko takiej koncepcji przemawia koszt realizacji oraz choćby fakt, że piasek plaży od strony lądu nie będzie tak intensywnie płukany jak obecnie i to na całej powierzchni plaży. Jeszcze jedna sprawa, tym razem bez najmniejszej winy władz, chodzi o przemożną chęć zajmowania przez plażowiczów miejsc na plaży w pobliżu mola. W odległości od mola, ca 1,5 km w stronę Swinoujścia, panuje na plaży spory luz ale komu chce się tam chodzić?

 26. Ale bzdury.. Ktos na tym badziewt-u zarobi