Pomóż uratować święta wielu ludzi!

Bank Żywności zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności w Międzyzdrojach.

Federacja Polskich Banków Żywności od ponad 20 lat ratuje święta setek tysięcy osób w Polsce, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku zbiórka odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

W Międzyzdrojach w imieniu Banku Żywności zbiórkę poprowadzą wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie w SKLEPIE LIDL przy ulicy Komunalnej 1.

Jakie produkty można przekazać do Banku Żywności?

Banki Żywności, mając na uwadze potrzeby żywieniowe osób, do których trafia darowana żywność, przyjmują każdy rodzaj artykułów spożywczych w szczególności jednak produkty trwałe np. makarony, ryże, kasze i oleje.

MiD

2 komentarze “Pomóż uratować święta wielu ludzi!”
  1. czy to wszystko trafia do potrzebujących? z tego co się dowiedziałam to najpierw jest selekcja między swoimi a to co zostanie to trafia do potrzebujących, taka jest przykra prawda!

    • Tessa to poważny zarzut, masz na to dowody?
      Jeśli nie masz dowodów, jest to pomówienie i nim powinny zająć się odpowiednie służby.