Polska & Korea Koncert Muzyki Współczesnej

5  listopada 2019 r. godz. 18.00 w Sali Teatralnej im. Prof. Jana Szyrockiego odbył się wspaniały koncert  Chungbuk Philharmonic Orchestra. W programie pojawiły się utwory kompozytorów koreańskich i polskich:  Shin Man-Sik, Seo Hong-Jun, M. Borkowskiego, D. Pajdzika. Główni Wykonawcy wspaniałego koncertu: Koh Sung-Hun – skrzypce, Tomasz Szczęsny –wiolonczela,  Chungbuk Philharmonic Orchestra oraz Yang Seung Don – dyrygent.                                                                                                                                                          

Ciekawostką jest fakt, iż w listopadzie 2019 r. mija 30 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Republiką Korei. Chungbuk Philharmonic Orchestra jest w Polsce po raz pierwszy. Zespół powstał w czerwcu 2009 r. i jest niezwykle popularny w swoim regionie. Głównym celem działalności orkiestry jest popularyzowanie idei muzyki – rozbudzanie zainteresowań muzycznych, twórczych oraz artystycznych wśród mieszkańców miast i powiatów prowincji Chungbuk. Orkiestra prowadzi aktywną działalność koncertową – każdego roku realizuje około 60 koncertów prezentując różne style i gatunki muzyczne. Zespół oprócz występu w Międzyzdrojach wystąpi również w Szczecinie w Sali Kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.   

Publiczność w Międzyzdrojach podziękowała orkiestrze owacjami na stojący. Była to wspaniale spędzona chwila przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu zawodowych muzyków z Korei.

MDK Międzyzdroje


W listopadzie 2019 r. mija 30 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Republiką Korei. Z tej okazji Akademia Sztuki w Szczecinie we współpracy z Prowincją Chungbuk zorganizują koncert orkiestry z Cheongju City. 

Chungbuk Philharmonic Orchestra będzie w Polsce po raz pierwszy. Zespół powstał w czerwcu 2009 r. i jest niezwykle popularny w swoim regionie. Głównym celem działalności orkiestry jest popularyzowanie idei muzyki – rozbudzanie zainteresowań muzycznych, twórczych oraz artystycznych wśród mieszkańców miast i powiatów prowincji Chungbuk. Orkiestra prowadzi aktywną działalność koncertową – każdego roku realizuje około 60 koncertów prezentując różne style i gatunki muzyczne.

W listopadzie 2019 r. Orkiestra będzie w trakcie tygodniowego tournée po Polsce. Zespół wystąpi również w Międzyzdrojach. Koncert w Szczecinie będzie jedynym wydarzeniem promującym kulturę koreańską i wpisującym się w rocznicę nawiązania dwustronnych stosunków dyplomatycznych. W wykonaniu koreańskich muzyków usłyszymy kompozycje twórców koreańskich, a także prawykonania utworów polskich kompozytorów – SinfoniettyDawida Pajdzika oraz ToccatinęMariana Borkowskiego.