„Polscy Niemcy” łamią zasady kwarantanny granicznej?

Od wczoraj do redakcji docierają niepokojące sygnały o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny granicznej przez tzw. „polskich Niemców” posiadających w Międzyzdrojach własne mieszkanie czy apartament.

Dzisiaj – to już drugi list do redakcji o łamaniu zasad kwarantanny granicznej. Jak piszą zaniepokojeni czytelnicy: osoby, które przyjechały z Niemiec, posiadające lokum w Międzyzdrojach łamią wspólne zasady społeczne dotyczące izolacji. Korzystają ze sklepów, spacerują, mimo że sami potwierdzają, iż są w kwarantannie granicznej.
„To szczyt bezczelności” – dodaje jeden z mieszkańców.

Osoby chcące zachować anonimowość, proszą na łamach portalu o szybką reakcję w tej sprawie. Czy nie można prowadzić wyrywkowej kontroli przechodzących ludzi? Zwłaszcza przy sklepach? – pisze zaniepokojona mieszkanka Międzyzdrojów?


Ponawiamy apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Obecnie grzywna nakładana przez sanepid za złamanie przepisów sanitarnych może wynosić aż 30 tysięcy złotych. Dodatkowo policja składa wniosek do sądu o ukaranie takiego delikwenta.

54 komentarze “„Polscy Niemcy” łamią zasady kwarantanny granicznej?”
 1. Międzyzdrojanie opamiętajcie się! Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, my Polacy, Niemcy, Czesi, Szwedzi…itd cała Europa, cały świat wyzwala w Was najgorsze z możliwych nieludzkie odruchy. Ubliżanie Niemcom, nazywanie ich gebelsami, turystów z których do tej pory żyliście jak pączki w maśle nazywacie Januszami, Grażynkami. To właśnie ci Niemcy, te Janusze i Grażynki zostawiają u Was mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu do kasy miasta płyną strumienie podatków. Jesteście dzięki temu jedną z bogatszych gmin w Polsce. Naprawdę na wymioty mnie bierze kiedy pomyślę, że od 18 lat spędzam u Was lato i nie tylko, a Wy nie macie za grosz szacunku do drugiego człowieka. Odechciewa się przyjeżdżać do Was. I niech zgadnę, za chwilę jakiś „elokwentny” tubylec zwymyśla mnie i każe zmienić kierunek wypoczynku. Taki Wasz obyczajowy standard. Dużo Zdrowia Wam życzę Międzyzdrojanie!

  • Elokwentny Tubylec

   Turysto, zjedz snikersa i…
   …Zmień kierunek!!!

   :DDD

  • Turysto! Każdy jest kowalem swojego szczęścia. Mam jednak wrażenie, że tych Niemców, czy niemcopolaków mocno krytykują jedynie mało zamożni mieszkańcy kurortu. Dla nich przyjezdni, to wyższe ceny praktycznie wszystkiego, tłok na poczcie, czasem nocne hałasy itd itp. Wprawdzie nawet ci biedni, latem wynajmują własne mieszkanie, przenosząc się wtedy na ogródki działkowe czy nawet do piwnic, nie doceniają oni jednak tych skromnych ale istotnych dla nich dochodów. Spora jednak liczba mieszkańców kurortu odnosi konkretne korzyści z przyjazdu urlopowiczów. Uważam, że w czerwcu i we wrześniu przyjeżdżający z Niemiec stanowią nawet ca 50% liczby gości miasteczka i właściciele pensjonatów, restauracji, kawiarni, smażalni, stoisk z pamiątkami itp, mają znacznie bardziej życzliwy stosunek do wszystkich przyjezdnych. Osobiście bardzo lubię stałych mieszkańców Miedzyzdrojów i zawsze bardzo chętnie przebywam w tym przepięknym kurorcie.

   • Krytyka odnosi sie jedynie za nieprzestrzeganie kwarantanny po wjeździe z Niemiec do Polski. Przepisy obowiązują wszystkich. To nie jest czas na „spacerowanie”. Zwłaszcza, ze te same przepisy obowiazuja między innymi w Niemczech. Tam są zrozumiałe a w Polsce; nie. To irytuje. Tutaj nie chodzi o to czy ktoś jest zamożny, czy nie. Raczej o respektowanie polskiego prawa przez polsko-niemieckich turystów z Niemiec.

 2. dla znudzonych
 3. Jak dlugo macie sie zamiar chowac przed chorobom? Tygodnie? Do nastempnego Roku? Caly Swiat sie do 70 % zarazi do nastempnego Roku. Gospodarka podupada i co daje zdrowie bez wolnosci i kasy na jedzenie. Sorry ale Polska jest w pulapce.

 4. Wystarczy przejść się do lasu, spacerujących turystów sporo… A tu święta, więc pewnie zjazd dopiero się zacznie.

 5. Gebelsy wyjazd do DDR-ów to nie wasze miejsce.

  • Oto obywatele Wyborcy:

   pustelnik 3 kwietnia 2020 at 20:53
   Drodzy Rodacy mieszkający w Niemczech! Jeśli nie potraficie dostosować do zasad społecznych obowiązujących w naszym kraju, w naszych Międzyzdrojach to nie przyjeżdzajcie. Siedzcie w swoich bidnych domach niemieckich. I nie rozsiewajcie nam zarazy …

   Anonim 3 kwietnia 2020 at 20:30
   Folksdeutsch do siebie do niemiec.

   Anonim 6 kwietnia 2020 at 22:22
   Gebelsy wyjazd do DDR-ów to nie wasze miejsce.

  • Nie obrażaj nikogo nazywając go nazwiskiem zbrodniarza sprzed 75 lat! Co wzpólcześni Niemcy mają wspólnego z tym bandytą?

  • Typowy Polak, zarobić na Niemcu a potem go zwymyślać od gebelsów. Wstyd!

 6. Dariusz z Szczecina

  Mądrego warto posłuchać,ale z tych wpisów wynika że my jako ludzie jesteśmy już super mądrzy.
  KOSMOS

 7. To co Polak potrafi najlepiej to potpier….najlepiej sasiada

  • Ixi- w Niemczech na dzień dzisiejszy jest ponad 100 tysięcy zarażonych, w Polsce ponad 4000. Kwarantanna jest obowiązkowa i niezbędna dotyczy wszystkich Polaków. Bez dyskusji. Ten który lekceważy przepisy musi ponieść konsekwencje. Żeby Polska unikla sytuacji jak we Włoszech. Nikt nie chce być zarażony przez ignorantów i nararzac polska służbę zdrowia na niepotrzebne ryzyko. Głupota czy niewiedza.

  • Mieszkaniec

   Tu nie chodzi o podpierdalanie,tylko o bezpieczeństwo nas wszystkich!! Mądrzejsi MUSZĄ niestety uważać i reagować,skoro tak wielu mamy durni..I dobrze,że tacy ludzie widzą te odchylenia i zgłaszają,to wręcz OBOWIĄZEK OBYWATELSKI!A tych łamiacych zakazy ,służby niech karają aż tamci zmądrzeją!!Tylko lżejsza portmonetka może czegoś nauczyć..

   • Cóż za prymitywne wypowiedzi pełne błędów ortograficznych. Przecież każdy ma prawo do zakupów i spaceru na świeżym powietrzu. Zajmijcie się lepiej nauką języka polskiego i pouczającą lekturą o prawdziwej historii Polski. Nie wykorzystujcie czasu wolnego od pracy na szerzenie faszyzmu polskiego!Wstydzę się za Was drodzy „rodacy”! Polka

   • Jad,nienawiść i zawiść . Jesteście opętani przez jakąś dyktaturę ?

 8. sloiki znam a co to konfitura

 9. moim zdaniem przy przejściach granicznych powinny być postawione namioty i tam po przekroczeniu granicy byliby skoszarowani ni to niemcy ni to polacy i oczywiście ze swoim wiktem powinni być albo płacić za katering. Darmowe by mieli tylko toi-toi i zimną wodę do mycia a za resztę usług powinni płacić i to w euro. Każdego zaobrączkować żeby było wiadomo gdzie jest taki delikwent. Za opuszczenie wyznaczonego terenu 30 tysięcy na dzień dobry oczywiście w euro tak jak jest w niemczech.

  • Obrzydliwe jest to,co ty piszesz. Ty Andi

   • «Patryjotka» śledzę twoje wypowiedzi i zastanawiam się co ciebie opętało; głupota? Nie podoba ci się, ze inni przestrzegają przepisy w Polsce i wymagają tego samego od innych. Rozumiem, ze w Niemczech chodzisz jak w zegarku.

 10. tumanku ale tysiace przyjezdzaja na szparagi czy inne prace zeby ciezko zarobic na zycie do niemiec-my ludzie normalni -n o r m a l n i jestesmy w takich chwilach razem – niech cie B ö g rozliczy i wynagrodzi tym na co zasözyles

 11. boze ludzie juz zezwierzecenie – nie gorzej bo zwierzeta tego samego gatunku trzymaja w potrzebie razem wstydz sie

 12. Wy macie to wrodzone mieskańcy Międzyzdrojów wszarscy są winni tylko nie wy .Latem są Psy na plaży winie a teraz są Polscy Niemcy trzeba było nie pozwolić budować tych Bunkrów to byście mieli spokuj

  • Januszku, nie denerwuj się. Zacznij pocieszac Grazynke bo zaraz Ci zabiora twoje 500

   • a TY się ogarnij, bo z tych Januszków i Grażynek i tego 500+ żyjesz cały rok

 13. Drodzy Rodacy mieszkający w Niemczech! Jeśli nie potraficie dostosować do zasad społecznych obowiązujących w naszym kraju, w naszych Międzyzdrojach to nie przyjeżdzajcie. Siedzcie w swoich bidnych domach niemieckich. I nie rozsiewajcie nam zarazy …

 14. Folksdeutsch do siebie do niemiec.

  • Polak obraza P o l a k a jestem 1000 % z zasluzonymi przodkami dla Polski a co w Twoich korzeniach

   • Co to wszytko wspólnego z kwarantanną. Szparagi , przodkowie. Masz kwarantannie to siedź na dupie czy to polskiej czy niemieckiej. Bo dziś nie wiedząc zarazisz mnie A jutro ktoś inny zarazić się idę mnie i później zarazić twojego bliskiego który nie daj Bóg umrze. I co wtedy , wtedy powiesz że Cię Polak naraził w Międzyzdrojach A nie pomyślisz że zaczęło się od Ciebie.

 15. antkaszwagrazięć

  Ludzie nie popadajcie w paranoje, kwarantanna osób przekraczających granice to co co innego niz kwarantanna osób z objawami! Nie każdy na kwarantannie oznacza że jest chory!!

  • Człowieku. Kwarantanna to kwarsntanna. Widac ze nie masz pojecis o czym mowisz. Ty nosicielu jeden!!!!!

  • Do wiadomości..KWARANTANNA OZNACZA ,ZE MOŻESZ BYĆ ZARAŻONY I MUSISZ ODCZEKAĆ W SAMOTNI 14 DNI!!
   Zrozumiałeś??Nie wolno Ci się z nikim stykać,chodzić po mieście,czy wychodzić do sklepu,czy na spacer!SIEDZISZ W DOMU 14 dni jak w więzieniu,bo jesteś potencjalnym zarażonym!!

 16. Tylko jak zadzwoniłam 2 dni temu do SM o tym iż małżeństwa z obywatelstwa polsko niemieckim łamie warunki kwarantanny i narażają moją rodzinę na niebezpieczeństwo to do chwili obecnej nikt się nie zjawił..czasu nie mają..

 17. Kiedy miasto zakupi maseczki dla wszystkich mieszkańców?
  Tak jak Świnoujście dla swoich za darmo ma rozdawać

 18. Konfiturka i do tego agresywn lubie too?? Caluje mocno sąsiad z naprzeciwka Polskiniemiec♥️♥️♥️♥️

 19. Mieszkaniec

  Dla bezpieczeństwa WSZYSTKICH mieszkańców należy podać ulice,gdzie są osoby z kwarantanny,aby ustrzec przed zakażeniem!!Powinno być oznakowanie np.uwaga kwarantanna!Ludzie powinni omijać taki teren!Jak odbierane są odpady od takich osób??Czy osoby wywożące odpady też nic nie wiedzą??Czy to sprawa poliszynela??Pan burmistrz wie i jego świta…zwykli ludzie NIC!!!!To wręcz obrzydliwe jest!!

  • dobre pytanie? powinno się przecież odkażać te ich kosze na śmieci, pojemniki itp.

  • Ludzie opanujecie sie,przechodząc koło takiego domu nie zarazisz się, wstyd mi za taki ciemnogród niedouczony (Tajemnicą Poliszynela) :))))) Pomagajcie sobie wspierajcie w tych ciężkich czasach

 20. A ty co robiłaś babo jedna że ich spotkalas i gadalas z nimi? Siedz na swojej konfiturowej du.. w domu to sie nie zarazisz i unikniesz kontaktu, ale nie pogawędkę było uciac z sasiadem co on tu robi jak na stałe w dojdach mieszka, nie dość ze konfitura to jeszcze głupia ????

  • Nie podskakuj,wścieklaku,bo najprawdopodobniej to ty masz owies w d..i ciebie to dotyczy..uderz w stól,a nożyce się otworzą! Siedż na d..skąd jesteś i na stałe mieszkasz i nie wędruj,potencjalny zarażeńcu..Akurat tu cię nie potrzeba

  • przepraszam czy może mi ktoś wyjaśnić kogo dotyczy inwektywa „konfitura” ? Pytam bo brzmi swojsko
   i włączę do swojego słownika…

 21. Czemu nie ujawnicie danych osób na kwarantanne pozwólcie nam lepiej dbać o bezpieczeństwo tu nie chodzi o lincz tylko o to że jak jeden z drugim debilem będzie lamal te zasady zdzwonimy do odpowiednich służb bo tak dalej będzie to w tym roku nie opanujemy tego syfu

  • no moze podac chociaz nazwy ulic gdzie przebywaja osoby na kwarantannie?

  • Dokładnie..Pomoc policja by miała,bo ludzie z nudy przez okno obserwują w dzień i w nocy!Porządek byłby lepszy i bezpieczeństwo!