Półkolonie w Międzyzdrojach fajne są!

09 sierpnia 2019r. zakończył się III turnus półkolonii w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, której organizatorem jest Gmina Międzyzdroje . W czasie pobytu pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej uczestnicy świetnie się bawili na boisku, plaży, w czasie zabaw integrujących, odwiedzili interesująca miejsca w naszej gminie, wzięli udział w wielu konkursach i quizach, uczyli się śpiewać, konstruować samoloty, doskonalili swoje umiejętności sportowe, detektywistyczne, a także społeczne w relacjach z rówieśnikami. Czas spędzony na półkolonii, to też okazja do poszerzania swoich wiadomości. Ponieważ w tym czasie przypadła rocznica Powstania warszawskiego, dzieci odbyły swoistą lekcję historii, uczyły się  piosenki, a także mogły się podzielić swoją wiedzą m.in. na ten temat. 

Na zakończenie turnusu wszystkie dzieci zostały uhonorowane przez opiekunów okolicznościowymi dyplomami i upominkami, które będą miłą pamiątką z czasu tu spędzonego.

Dziękujemy za pomoc w uatrakcyjnieniu półkolonii,  instytucjom i osobom, które zaprosiły dzieci w swoje progi. Szczególne podziękowania dla WPN za możliwość zwiedzenia Zagrody żubrów oraz ścieżki edukacyjnej „Leśne wzgórze”, Archiwum Państwowego na Białej Górze za odkrycie przed dziećmi   przeszłości Międzyzdrojów, Oceanarium za wprowadzenie w niezwykły świat fauny podwodnej, Muzeum Figur Woskowych za niezwykłe spotkanie z osobistościami świata muzyki, filmu, mody itp. ,Mysiej Norze za wzbudzanie ciekawości i wrażliwości wobec zwierząt, p. Helenie Piątek – zoopsychologowi i behawiorystce, właścicielce firmy „Pies potrafi. Szkoła na 6 łap”                       za przeprowadzenie zajęć „ Bezpieczny kontakt z psem”, właścicielom lodziarni SAVIANO za przepyszne lody.

To był intensywny i ciekawy czas!

2 komentarze “Półkolonie w Międzyzdrojach fajne są!”
  1. Dzieci bardzo zadowolone. Dziękuję.

  2. Świetna i potrzebna inicjatywa! Bogaty program, kadra wykwalifikowana, dzieciaki zadowolone, a rodzice spokojnie mogą pracować.Brawo Gmina!