Podziękowania podczas XLVIII sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

Niecodzienne a zarazem bardzo uroczyste rozpoczęcie miała w dniu 30 sierpnia 2018r. XLVIII sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

Dokonano uroczystego przekazania i przejęcia sztandaru Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koło w Międzyzdrojach do Międzynarodowego Domu Kultury pod opieką międzyzdrojskich harcerzy. Uroczystego przekazania dokonali: Prezes Zbigniew Hejduk i Krzysztof Stępień na ręce Dyrektora MDK Artura Duszyńskiego oraz Tomasza Rychłowskiego –Komendanta X Szczepu ZHP „Gniazdo” w Międzyzdrojach. Komendant T. Rychłowski przekazał Przewodniczącemu Janowi Magdzie flagę państwową oraz „Kalendarz Niepodległości”, wydany z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, otrzymanych z rąk prezydenta Andrzeja Dudy podczas organizowanego w sierpniu br. w Gdańsku Zlotu Harcerstwa Polskiego. Flaga zawiśnie podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, w dniu 11 listopada br. na maszcie przy pomniku Marynarza.

Okolicznościowy grawerton z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej i Burmistrza Międzyzdrojów odebrali organizatorzy imprez sportowych organizowanych już od wielu lat corocznie w Międzyzdrojach.
Podziękowanie za propagowanie sportu i organizację 20. edycji Mityngu Lekkoatletycznego im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego oraz znaczący wkład w promocję miasta Międzyzdroje otrzymał Bogusław Mamiński, reprezentujący „Klub Biegacza Sporting”. Bogusław Mamiński od 1998 roku jest organizatorem Mityngu Lekkoatletycznego ku pamięci olimpijczyków W. Komara i T. Ślusarskiego oraz imprez biegowych w tym Biegu Śniadaniowego. Wyraźnie wzruszony w obecności synów zmarłych lekkoatletów Mikołaja Komara i Jakuba Ślusarskiego w ramach podziękowania przekazali mityngowe statuetki, które od 20 lat w niezmienionej formie wręczane są zwycięzcom mityngu.

Kolejne gratulacje i słowa podziękowania popłynęły do Tomasza Babilońskiego prowadzącego grupę „Babilon Promotion”, promotora i organizatora walk bokserskich oraz mieszanych sztuk walk mma. Podziękowanie za organizację 10. edycji zawodowych gal bokserskich „Międzyzdroje Seaside Boxing Show” oraz znaczący wkład w promocję miasta Międzyzdroje. Tomasz Babiloński na ręce Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej wręczył okolicznościowy dyplom z podziękowaniem za pomoc, przychylność i zaangażowanie w projekt jakim jest organizacja gal boksu zawodowego oraz gal mma.

Trzecim wyróżnionym przez Samorząd Gminy Międzyzdroje, był propagator sportów wodnych Wojciech Gągorowski. Właściciel firmy „Event Factory”, który od 9. lat organizuje na międzyzdrojskiej plaży zawody kitesurfingowe pn. „Summer Kite Festival”. Jak sam stwierdził, przez te 9 lat udało się stworzyć produkt, w którym uczestniczą zawodnicy, na najwyższym sportowym poziomie, a Międzyzdroje są w centrum uwagi, bardziej niż Pomorze i Hel.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i rodzinnym!

Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą