Podsumowanie III Gali Babilon MMA 9

16 sierpnia br. już po raz trzeci w Międzyzdrojach odbyła się gala Babilon MMA. Widzowie mieli okazję oglądać siedem emocjonujących pojedynków, z czego cztery zakończyły się przed czasem. Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się od walki kobiet. Olga Michalska i Eliza Kuczyńska zostały wywołane do oktagonu jako pierwsze. Pojedynek mógł się podobać zgromadzonym w amfiteatrze oraz przed telewizorami widzom. Walka zakończyła się w 3.40 min trzeciej rundy, a zwyciężczynią okazała się Olga Michalska, która duszeniem zza pleców zmusiła przeciwniczkę do odklepania.
Inny pojedynek Łukasza Sudolskiego z Mateuszem Ostrowskim był teatrem jednego aktora. Reprezentant szczecińskiego Berserkers Team wypunktował łodzianina i wygrał jednogłośnie.
Zapowiadaną walką wieczoru było starcie Michała Kity z Ednaldo Oliveirą. Pojedynek trwał pełny dystans, było dużo taktyki, raz przeważał Polak, raz Brazylijczyk. Oliveira krążył wokół Polaka i szukał ciosów prostych. Mierzący 201 cm Brazylijczyk wyprowadzał długie proste trzymające „Masakrę” na dystans. Kita natomiast wyprowadzał lowkicki, czyli  kopnięcia polegające na uderzeniu stopą lub piszczelem w nogę przeciwnika (najczęściej w udo). Koniec końców sędziowie nie byli jednomyślni, ale przyznali zwycięstwo Oliveirze ( 29-28 dla Oliveiry, 29-28 dla Kity, 29-28 dla Oliveiry).

Galę można jeszcze oglądać na kanałach sportowych Polsatu, który był patronem medialnym imprezy.